|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹ | کد خبر : 91609
 • پرینت

  آذرقلم: بر اساس آخرین آمار تا کنون ۴۵۲۱۶۸ نفر در سرتاسر جهان به این ویروس مبتلا شده و ۲۰۴۹۴ نفر نیز از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

  تعداد قربانیان کرونا در اسپانیا هم از چین پیشی گرفت

  وزارت بهداشت اسپانیا با ارائه آمار جدیدی از ویروس کرونا در این کشور، اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته بیش از ۷۰۰ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

  تعداد قربانیان کرونا در اسپانیا هم از چین پیشی گرفت

  به گزارش آذرقلم، در حالی که روند شیوع ویروس «کووید۱۹» در شرق آسیا (مخصوصا چین و کره جنوبی) رو به کاهش است، سرعت سرایت این بیماری در اروپا افزایش یافته است.

  وزارت بهداشت اسپانیا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۷۹۳۷ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است. همچنین از روز گذشته تا کنون ۷۳۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

  بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به ۴۷۶۱۰ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۳۴۳۴  تن افزایش یافت.

  افزایش ۴ هزار نفری ابتلا در آلمان؛ تعداد مبتلایان در سوئیس از ۱۰ هزار نفر فراتر رفت

  روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان و سوئیس همچنان ادامه داشته و طی چند ساعت گذشته بیش از هزار نفر به این آمارها افزوده شد.

  همزمان با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در کشورهای اروپایی، مسئولان درمانی آلمان و سوئیس نیز از ثبت بیش از هزار مبتلای جدید طی چند ساعت گذشته خبر دادند.

  مؤسسه ویروس‌شناسی «روبرت کخ» – که مسئول اعلام آمار مرتبط با ویروس «کووید۱۹» در آلمان است – امروز (چهارشنبه) از افزایش ۳۸۵۹ نفری مبتلایان این ویروس طی بیست‌وچهار ساعت گذشته خبر داد.

  بر اساس اطلاعیه جدید این مؤسسه، از روز گذشته تا امروز نیز ۴۲ آلمانی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

  بدین ترتیب، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان به ۳۴۰۰۹ نفر و تعداد فوتی‌ها نیز به ۱۷۲ نفر افزایش پیدا کرد.

  از سوئیس نیز خبر می‌رسد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۲۹۰ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا ثبت شده که بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این ویروس را از ۱۰ هزار نفر فراتر برد.

  اداره فدرال بهداشت عمومی سوئیس امروز با اعلام آمار جدید، گفت که تعداد کل موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ۱۰۴۵۶ نفر افزایش پیدا کرده است.

  همچنین با جان باختن ۲۱ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری، تعداد کل قربانیان آن در سوئیس به ۱۴۵ نفر رسیده است.

  شاه سعودی ورود و خروج از ریاض، مکه و مدینه را ممنوع کرد

  شاه سعودی در راستای تشدید اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا، دستوری پنج بندی صادر کرد که یکی از آنها ممنوعیت ورود و خروج از ریاض، مکه و مدینه است.

  جانشین ملکه انگلیس به کرونا مبتلا شد

  تست کرونای شاهزاده چارلز،‌ فرزند و جانشین ملکه انگلیس مثبت اعلام شد. بر اساس آخرین آمار،‌ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس به ۸۲۲۷ نفر رسیده و از این تعداد نیز ۴۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

  شاهزاده چارلز که ۷۱ سال دارد در قرنطینه خانگی در اسکاتلند به سر می‌برد و  اعلام کرده که در شرایط خوبی قرار دارد و برای چند روز از منزل کارهایش را دنبال می‌کند.

  بر اساس آخرین آمار،‌ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس به ۸۲۲۷ نفر رسیده و از این تعداد نیز ۴۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

  پوتین دستور یک هفته تعطیلی عمومی در روسیه را صادر کرد

  رئیس‌جمهور روسیه با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور،‌ دستور یک هفته تعطیلی عمومی در این کشور را صادر کرد.

  رئیس جمهور روسیه از تمامی شهروندان این کشور خواست تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مسئولانه رفتار کنند.

  بر اساس آخرین آمارها، تا کنون ابتلای ۶۵۸ نفر در روسیه به ویروس کرونا اعلام شده که از این تعداد تنها یک نفر جان خود را از دست داده است.

  یش از ۹۰ درصد مبتلایان به کرونا در چین بهبود یافتند

  آمارها حاکی از آن است که بیش از ۹۰ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در چین بهبود یافته‌اند.

  بیش از 90 درصد مبتلایان به کرونا در چین بهبود یافتند

  آخرین آمارها نشان می‌دهد که مجموع مبتلایان به کرونا در چین ۸۱۲۱۸ مورد هستند که از این تعداد ۳۲۸۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

  همچنین از مجموع مبتلایان به کرونا در چین، ۷۳۶۵۰ نفر تا کنون بهبودی خود را بدست آورده‌اند و تنها ۴۲۸۷ نفر از مبتلایان همچنان روند درمانی را در این کشور طی می‌کنند.

  در آمریکا تا کنون بیش از ۵۵ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۷۸۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند و تنها ۳۷۹ نفر بهبودی خود را بدست آورده و همچنان ۵۳۸۳۲ نفر با این بیماری درگیر هستند.

  پس از چین، کشورهای ایتالیا،‌آمریکا،‌ اسپانیا،‌ آلمان و ایران در صدر کشورهای مبتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

  قربانیان کرونا در ایتالیا از ۷۵۰۰ نفر فراتر رفت

  مقامات ایتالیا روز چهارشنبه از مرگ ۶۸۳ نفر دیگر در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا خبر دادند تا شمار قربانیان این ویروس در این کشور اروپایی به ۷۵۰۳ نفر برسد.

  مقامات ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کردند که ۶۸۳ نفر دیگر در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند تا شمار قربانیان کرونا در این کشور به ۷۵۰۳ نفر برسد.

  همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلا به کرونای ۵۲۱۰ نفر دیگر در این کشور مثبت اعلام شد تا مجموع مبتلایان به کرونا در ایتالیا به ۷۴۳۸۶ نفر برسد.

  تا کنون ۹۳۶۲ نفر از مجموع مبتلایان به کرونا در ایتالیا بهبودی خود را بدست آورده‌اند اما همچنان ۵۷۵۲۱ نفر در این کشور درگیر ویروس کرونا هستند که حال ۳۴۸۹ نفر وخیم اعلام شده است.

  «فادیم بوسبلوف»، متخصص ژنتیک روس با توجه به شیوع گسترده کرونا در ایتالیا و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ‌و‌میر بر اثر بیماری کووید ۱۹، به بررسی علت آن پرداخت.

  او در گفت‌وگو با وب‌سایت خبری «نووستی» روسیه گفت که دلیل اینکه ایتالیا بیشترین میزان فوتی‌های کرونا را در جهان دارد، می‌تواند به مصرف بیش از حد و اعتیادگونه آنتی‌بیوتیک‌ها برگردد.

  این متخصص ژنتیک روس گفت: «مردم ایتالیا دوزهای زیادی از آنتی‌بیوتیک‌ها را مصرف می‌کنند و این مسئله نتیجه منفی بر سیستم ایمنی بدن می‌گذارد».

  او گفت که پزشکان اروپا تقریبا همه بیماری‌ها را با آنتی‌بوتیک‌ها درمان می‌کنند حتی التهاب‌های تنفسی ساده را.

  بوسبلوف ادامه داد: «این داروها باکتری‌های موجود در معده انسان و در نتیجه ۷۰ درصد سلول‌های ایمنی بدن را نابود می‌کند».

  در این ارتباط «ایوان کوزلوف»، رئیس انجمن علمی ایمنی‌شناسی روسیه گفته است که هرگاه فردی استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها حتی ساده‌ترین نوع آن‌ها را آغاز می‌کند، سیستم ایمنی بدن به صورت جزئی یا کلی از کار می‌افتد و در نتیجه، نقاط ضعفی در سیستم ایمنی ایجاد می‌شود.

  بر اساس آخرین آمار تا کنون ۴۵۲۱۶۸ نفر در سرتاسر جهان به این ویروس مبتلا شده و ۲۰۴۹۴ نفر نیز از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

  شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۶۰ هزار نفر رسید

  فرماندار ایالت نیویورک در کنفرانس خبری از مثبت بودن تست کرونای دست‌کم ۵ هزار نفر دیگر در این ایالت خبر داد تا تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر آمریکا به ۶۰ هزار نفر برسد.

  «آندریو کوومو» فرماندار ایالت نیویورک اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته تست ابتلا به کرونای ۵۱۴۶ نفر دیگر در این ایالت مثبت اعلام شد تا تنها در این ایالت مجموع مبتلایان به کرونا به ۳۰۸۱۱ نفر برسد.

  بر اساس آخرین آمار، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به بیش از ۶۰ هزار نفر رسیده که از این تعداد ۷۹۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "کرونا در جهان تا چهارشنبه: ۴۵۳ هزار مبتلا، ۲۰ هزار کشته/تعداد قربانیان کرونا در اسپانیا از چین پیشی گرفت"