|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲ | کد خبر : 89785
 • پرینت

  آذرقلم: استاندار آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه دولت سهم ۴۰ درصدی خود را برای اجرای آزادراه سهند بطور کامل پرداخت کرده است، گفت: این آزادراه تا پایان سال بهره برداری می‌شود ضمن آنکه آزادراه تبریز – بازرگان به صوفیان رسیده است.

  آزادراه تبریز-سهند تا پایان سال افتتاح می‌شود

  آذرقلم: استاندار آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه دولت سهم ۴۰ درصدی خود را برای اجرای آزادراه سهند بطور کامل پرداخت کرده است، گفت: این آزادراه تا پایان سال بهره برداری می‌شود ضمن آنکه آزادراه تبریز – بازرگان به صوفیان رسیده است.

  به گزارش آذرقلم به نقل از ایرنا، محمد رضا پورمحمدی روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت دهه فجر از افتتاح ۱۳۶۵ پروژه با بیش از ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این دهه خبرداد.

  وی اعلام کرد: با حضور یکی از مسوولان عالی رتبه کشوری خط انتقال پلی اتیلن از میاندوآب به تبریز با سرمایه گذاری ۶۷ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۴۵۰۰ نفر بهره برداری می شود.

  وی با تاکید بر گسترش روابط و همکاری های بین المللی است ، گفت: استان ما پل ارتباطی آسیا و اروپا ست و نباید از این نقش، غافل شویم.

  وضعیت اقتصادی:

  وی با اشاره به اینکه صادرات استان از گمرکات کشوری ۵۰ درصد افزایش یافته است، گفت: آذربایجان شرقی امن ترین استان کشور است و در این وضعیت تحریم ها از ۱۸ کشور سرمایه گذاری در استان انجام شده است .

  پورمحمدی با بیان اینکه ۷۸ واحد تولیدی استان که دچار رکود بودند احیا شده است ، افزود: از نظر واحدهای تولیدی که طرح توسعه داشتند رتبه اول را در کشور داریم.

  قطار دو خطه از میانه به بستان آباد :

  پورمحمدی خاطرنشان کرد: قطار دو خطه از میانه به بستان آباد رسیده است و با تاکید رییس جمهور سال آینده به تبریز خواهد رسید.

  معدن طلای اندریان  :

  وی با بیان اینکه از فعالیت هر واحد تولیدی که آلایندگی و مشکلات زیست محیطی داشته باشد جلوگیری می شود، گفت: در مورد معدن طلای اندریان دو مشکل مطرح است یکی بحث آلایندگی و دیگری برداشتهای غیر مجاز که در حال بررسی است و اگر واقعا مشکل داشته باشد تعطیل می شود.

  استاندار آذربایجان شرقی گفت: مقرر شده است یک هیات دانشگاهی که هیچ گونه ارتباطی با محیط زیست و سرمایه دار ندارد موضوع را بررسی کند .

  وی با بیان اینکه با هیچ‌کس عقد اخوت نبسته‌ایم، تصریح کرد: گزارشی که در مورد آلودگی معدن اندریان منتشر شده بود، مربوط  به نمونه‌گیری از فاضلاب مجموعه بوده و نه بعد از پروسه تولید و استخراج؛ در این خصوص شورای تامین هیأت بی‌طرفی را جهت بررسی و نمونه‌گیری انتخاب کرد که این هیأت بعد از بررسی کارشناسی اعلام کرد که میزان آلایندگی معدن اندریان بیش از حد مجاز نیست و گزارش‌ها و بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد که فعالیت معدن اندریان آثار مخرب زیست محیطی ندارد.

  کاوه سودای مراغه :

  استاندار آذربایجان‌شرقی در مورد بحث آلودگی زیست‌محیطی کارخانه کاوه سودای مراغه هم خاطرنشان ساخت: براساس گزارش هیأتی که وضعیت را بررسی کرده است تاثیرات زیست محیطی که مخرب باشد و سلامت مردم را به خطر اندازد در این واحد وجود ندارد؛ ولی در هر مرحله‌ای مشخص شود که فعالیت این واحد یا هر واحد دیگری تاثیرات مخرب دارد از فعالیت آن جلوگیری می‌شود.

  مدیران غیر بومی :

  وی در پاسخ به سوالی در خصوص انتصاب مدیران غیر بومی در استان گفت: مدیران بومی باید در اولویت باشند ولی بستگی به این دارد که بومی بودن را چه تعبیر کنیم ولی در عین حال باید شایستگی ها در اولویت باشد و در صورت دارا بودن شرایط همسان بومی بودن اولویت دارد.

  آموزش زبان مادری :

  وی با بیان اینکه در خصوص آموزش زبان مادری بر عهد خود پایبند هستیم ، گفت: در ۸ مدرسه به شکل پایلوت این آموزش ادامه دارد و محتوای درسی در ابتدای مهر ماه ارائه شده است و در سال بعدی افزایش خواهد یافت.

  مس سونگون :

  استاندار آذربایجان شرقی از انتقال حساب های مس سونگون به استان خبرداد و گفت: امروز در استان مشکل تامین منابع مالی نداریم.

  وی با اشاره به افتتاح فاز سه تولید کنسانتره در معدن مس سونگون، گفت: ۱۷ پروژه پایین دستی و شهرک تخصصی مس در حال اجراست که به رشد اقتصادی و رونق منطقه کمک خواهد کرد.

  گردشگری :

  وی با بیان اینکه یکی از مهمترین چالش های استان نامتناسب بودن اختیارات و مسوولیت هاست، گفت: برای توسعه استان باید از مزیت گردشگری استفاده کنیم.

  وی با اشاره به اینکه ۱۸۰۰ جاذبه گردشگری در استان ثبت ملی شده است، گفت: بواسطه موقعیت جغرافیایی استان می توانیم در زمینه ترانزیت کالا نقش بیشتری ایفا کنیم.

  آزاد راه تبریز – بازرگان :

  پورمحمدی با بیان اینکه قطعه اول آزاد راه تبریز – بازرگان اجرا شده و تا صوفیان رسیده است، گفت: این طرح را پیگیری می کنیم تا نقش اقتصادی استان در مراودات بین المللی پررنگ شود.

  انتقال خانه هنر :

  وی با اعلام اینکه حکم انتقال خانه هنر صادر شده است، برای سه مکان کتابخانه، نمایشگاه کاریکاتور و موزه بهتونی مکان های مناسبی انتخاب می شود.

  دریاچه ارومیه :

  پورمحمدی با اشاره به اینکه حجم آب دریاچه ارومیه به بالای ۳ هزار میلیارد مترمکعب رسیده و تراز آن نیز یک و نیم متر افزایش یافته است، گفت: طرح انتقال آب از زاب به دریاچه و تصفیه خانه های تبریز و ارومیه در حال اجراست.

  مقبره الشعرای تبریز :

  استاندار آذربایجان شرقی در خصوص مقبره الشعرای تبریز هم گفت: ردیف اعتباری این طرح حذف شده بود ولی ۱۰ میلیارد تومان از ردیف های ملی تامین شده است و تا پایان تابستان عملیاتی می شود.

 • برچسب ها : , , , , ,
 • نظرات کاربران در "آزادراه تبریز-سهند تا پایان سال افتتاح می‌شود/ آزادراه تبریز – بازرگان به صوفیان رسید"