|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴ | کد خبر : 88538
 • پرینت

  آذرقلم: مالک باشگاه تراکتور دلیل جدایی دنیزلی از این تیم را ترس او از زلزله تبریز دانست و تاکید کرد: برنامه‌ای برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال ندارد.

  آذرقلم: مالک باشگاه تراکتور دلیل جدایی دنیزلی از این تیم را ترس او از زلزله تبریز دانست و تاکید کرد: برنامه‌ای برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال ندارد.

  محمدرضا زنوزی در گفت‌وگو با رادیو، پیرامون مسائل مختلف تراکتور، حواشی این تیم و فوتبال ایران، علت جدایی دنیزلی، عملکرد مربیان خارجی، پایان حضور تاج در فدراسیون، دشمنانی که تیمش دارد و … صحبت‌هایی انجام داد که بخش هایی از مصاحبه او را در زیر می‌خوانید:

  * آیا درست است برای رفتن دنیزلی از تراکتور و حضورشان در این باشگاه هزینه زیادی انجام شده است؟

  همه جا هزینه می‌شود.

  * رقم ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای فسخ قرارداد با دنیزلی را تایید می‌کنید؟

  خیر؛ چه کسی این حرف را زده است؟ ایشان خودش درخواست داشت از تیم برود چون از زلزله چند وقت قبل تبریز ترسیده بود و به همین دلیل خداحافظی کرد و در نهایت با هم به توافق رسیدیم.

  * قبول دارید در زمینه انتخاب مربیان خارجی باشگاه تراکتور ناموفق عمل کرده است؟

  همه باشگاه‌ها ناموفق بودند و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم. به هر حال فرهنگ‌ها متفاوت هستند.

  * اگر بخواهیم درباره تراکتور حرف بزنیم، آقایان توشاک و لیکنز ناموفق بودند.

  باشگاه مدیرعامل دارد و بنده علاقه‌ای به مصاحبه و صحبت در این موارد ندارم. البته یک شوخی‌ای هم باید داشته باشم؛ شما وقتی بخواهیم راجع به استقلال و پرسپولیس سوالی بپرسید، از وزیر ورزش(به‌عنوان رئیس مجمع دو باشگاه پایتخت) سوال می‌پرسید که الان از بنده به‌عنوان کسی که مدیرعامل و عضو هیأت مدیره نیست، سوال می‌پرسید؟

  * مسؤولیت باشگاه ماشین‌سازی را نیز شما متقبل هستید؟

  به هر حال این دو باشگاه متعلق به گروه ما هستند و فکر می‌کنم این بازی(بین تراکتور و ماشین‌سازی) هم که اتفاق افتاد و نتیجه‌ای که شاهد بودیم، تمام حرف و حدیث‌هایی که بود، همه را جمع کرد و کسی نمی‌تواند دیگر شبهه‌ای وارد کند. به نظرم تراکتور در تاریخ خود بیشترین نیاز را به ۳ امتیاز بازی با ماشین‌سازی در آن مقطع داشت تا به خود برگردد و صاحب امتیاز شود ولی همه دیدند این دو باشگاه به غیر از برادری که همیشه دارند، جوانمردانه بازی کردند.

  * امسال در مقطعی تراکتور دچار اُفت شد و نتایج خوبی به دست نیاورد که در آن مقطع شما عنوان کردید ممکن است دیگر هزینه‌های این باشگاه را متقبل نشوید. این موضوع درست بود؟

  مالکیت این باشگاه برای من است ولی عده‌ای مباحثی خارج از این مسائلی که وجود دارد، مطرح کردند و هر کسی به یک شکل، حرف من را تحلیل کرده بود. من گفته بودم بخاطر کشور، شهر و استانم یک سری هزینه‌هایی را انجام می‌دهم که جوانان، مردم و هواداران این تیم‌ها خوشحال باشند ولی یک سری اتفاقات می‌افتد و یک سری مشکلات ایجاد می‌شود، بعضی افراد که محدود و کمتر از یک درصد هستند، این هزینه‌ها را نادیده می‌گیرند. بالاخره من هم نسبت به این رفتارهای کمتر از یک درصد ناراحت هستم که چرا یک سری کارها را انجام دادند و تهمت‌هایی را راجع به افراد، ازجمله خودِ من زدند. طبیعی است بگویم اگر شرایط اینطور باشد و چنین حرف‌هایی عنوان شود، تیم را به خودِ مردم برمی‌گردانم تا تیم را تحویل بگیرند یا هر کسی تیم را بخواهد، می‌فروشم. من هزینه می‌کنم تا برای کشورم، شهرم و منطقه‌ام عزت به دست بیاورم. هزینه نمی‌کنم که برای من ذلت شود. یک سری کانال‌ها حرف‌های بی‌شرمانه زدند که واقعا شرمم آمد.
  هر اندازه تراکتور از حواشی دور باشد، بهتر نتیجه می‌گیرد؛ در چهار مسابقه اخیر مردم و هواداران دیدند که تراکتور از حاشیه دور بود و توانست نتیجه بگیرد؛ دستِ آقای ساکت الهامی نیز درد نکند؛ آقایان شجاعی، دژاگه، حاج‌صفی و … هم دستشان درد نکند و واقعا زحمت کشیدند، نتیجه شایسته‌ای به دست آوردند و به جدول برگشتند.

  * وضعیت کلی فوتبال ایران را با توجه به رفتن تاج از فدراسیون چطور می‌بینید؟

  من چند ماه قبل هم گفتم تا فدراسیون ما مستقل نشود، مشکلات فوتبال ایران حل نخواهد شد. فدراسیونِ فوتبال ما در حال حاضر مستقل نیست. فدراسیون باید درآمدزایی داشته باشد و روی پای خود بایستد. شاید من قبلا انتقاداتی به آقای تاج داشتم ولی دوست ندارم راجع به کسی که با آن رفاقت دارم و این دوستی سر جای خود است، صحبتی مطرح کنم. دوست ندارم درمورد کسی که استعفاء داده و رفته، اما زحماتی کشیده و برای فوتبال وقت گذاشته، حرفی بزنم. امیدوارم ایشان در کارها و زندگی خود موفق باشند. باید به فکر کسی بود که بیاید و فوتبال ایران را نجات دهد و استقلالِ فدراسیون را ایجاد کند.

  * شما علاقه‌ای به حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ندارید؟

  من در هیچ انتخابی شرکت نمی‌کنم و خوشبختانه نخواهم آمد.

  * باشگاه تراکتور با ساکت الهامی ادامه مسیر خواهد داد یا سرمربی جدیدی انتخاب می‌شود؟

  هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه در جریان این موضوع هستند و من در این خصوص با آنها صحبت نکردم. تا جایی اطلاع دارم و ظهر امروز به من گفتند، قرار است هفته آینده جلسه‌ای برگزار شود و در این باره تصمیم‌گیری کنند.

  * حرف پایانی…

  از هواداران تراکتور نیز تشکر می‌کنم که این فصل هم تحمل کردند ولی دیدند که با تحمل کردن، می‌شود به نتیجه دلخواه رسید و یک سری از کانال‌ها و سایت‌ها علیه کشور و همچنین ضد تراکتور هستند؛ برخی کانال‌ها ضدِتراکتور هستند و ما بخاطر این کانال‌ها هزینه زیادی دادیم تا به این نقطه رسیدیم. تراکتور می‌توانست خیلی زودتر قهرمان شود، اما این کانال‌ها و سایت‌ها که ضد کشور، تراکتور و انقلاب هستند، به تیم لطمه زدند. آنها دوست تراکتور نیستند و دشمنانی هستند که علاوه بر تراکتور، ضد کشور و ملت ایران هستند.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "زنوزی: دوری تراکتور از حواشی، ضامن نتیجه گیری بهتر است/ علاقه ای برای حضور در فدراسیون فوتبال ندارم"
  نظرات در مورد » “زنوزی: دوری تراکتور از حواشی، ضامن نتیجه گیری بهتر است/ علاقه ای برای حضور در فدراسیون فوتبال ندارم”
  1. بایک گفت:

   فکر نمیکنم روشن تر از این بشه گفت که تراکتور یه تیم فوتبال هست نه چیزی فراتر از اون. «تراکتور می‌توانست خیلی زودتر قهرمان شود، اما این کانال‌ها و سایت‌ها که ضد کشور، تراکتور و انقلاب هستند، به تیم لطمه زدند. آنها دوست تراکتور نیستند و دشمنانی هستند که علاوه بر تراکتور، ضد کشور و ملت ایران هستند.» این وسط یه سری از هواداران ناآگاه هم هستند که متاسفانه فریب درباغ سبز بیگانه رو میخورن. سایتهای دلسوز ایران و انقلاب و تراکتور از جمله همین سایت مسئولیت بزرگی دارن. هر از گاهی نظرات رو میبینم هستن دوستانی که به بقیه آگاهی میدن انشاا… همه دست به دست هم بدیم مسائل غیرفوتبالی از دور و بر تراکتور برچیده بشه که تیم در آرامش به کارش ادامه بده و آرزوی چندین ساله هواداران رو محقق کنه. آمین.