|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹ | کد خبر : 86357
 • پرینت

  آذرقلم: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: ما مواردی داشتیم که در موارد معدود کبابی‌ها سنگدان استفاده کرده و برای قرمز کردن آن، از رنگ فرش استفاده کرده بودند.

  مرغ معتاد نداریم/ استفاده از سنگدان و رنگ فرش در کبابیآذرقلم: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: ما مواردی داشتیم که در موارد معدود کبابی‌ها سنگدان استفاده کرده و برای قرمز کردن آن، از رنگ فرش استفاده کرده بودند.

  به گزارش آذرقلم به نقل از فارس امیرحسین بهداد، در نشست خبری به مناسبت هفته دامپزشکی با تاکید بر اینکه امکانات و اختیارات ما قابل قیاس با وظایف دامپزشکی نیست، تصریح کرد: بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان از جمله بیماری‌های مهمی هست که در سال ۱۳۱۸ جان ۵۰ میلیون نفر را در دنیا گرفت.

  وی با اشاره به اینکه در سال ۱۹۷۰ نزدیک به دو میلیون نفر انسان جان خود را به خاطر آنفولانزای پرندگان از دست داده است، گفت: در سال ۱۳۹۰ طبق گزارش مرکز بهداشت،  ۱۲۵۰ نفر مبتلا به تب مالت بود ولی در سال ۹۳ به ۱۷۳۲ نفر رسید که تنها سالی که این آمار افزایشی نداشته و حتی کاهش نیز داشت از سال ۱۳۹۴ به بعد در آذربایجان‌شرقی می‌باشد.

  بهداد بیان کرد: ۸۶ درصد کشف و ضبط خوراک دامی غیرقابل مصرف افزایش یافته است .

  وی به افزایش نظارت‌ها و پایش‌ها و انهدام سازی در دامپزشکی استان اشاره کرد و گفت: ۲۲ درصد واکسیناسیون آبله، ۹۹ درصد میزان نمونه برداری، ۷۸ درصد کانون بیماری تب برفکی، ۷۹ درصد نیزان واکسیناسیون علیه بیماری طاعون، ۹۳ درصد کانون بیماری آبله گوسفندی، ۹۳ درصد لنپی اسکن کاهش یافته است.

  وی با تاکید بر اینکه وقتی گرانی گوشت مطرح می‌شود، دامپزشکی  هیچ نقشی در افزایش قیمت ندارد، گفت: فراهم سازی سلامت دام، طیور و آبزیانه برای جلوگیری از گرانی از جمله وظایف دامپزشکی است.

  گرانی و ارزانی ربطی به بحث گوشت ذبح شده غیرمجاز ندارد

  بهداد با بیان اینکه گرانی و ارزانی ربطی به بحث گوشت ذبح شده غیرمجاز ندارد گفت: البته تقلب ها امکان‌پذیر است گاها مواردی بود که گوشت گاو و گوسفند نبود و الاغ را ذبح می‌کردند که در استان با آن مواجه نبودیم.

  گرانی گوشت منجر به پررو شدن عده‌ای شده است

  وی گفت: البته گرانی گوشت منجر به پررو شدن عده‌ای شده بود که حتی در فضای مجازی الاغی را ذبح کرده و حین ذبح خوانندگی هم می‌کرد.

  مدیرکل دامپزشکی استان یادآور شد: آخرین مورد ۹ اسب مریض و ۲ الاغ بود که رسانه‌ای کردیم و بازتاب رسانه‌ای داشت به طوریکه برای دستگیرشدگان ۸ سال حبس و چند میلیون جریمه نقدی تعیین شد.

  وی ابراز کرد: در سال ۱۳۹۴ در حدود ۳۱۸ تن، در سال ۳۸۸ تن، ۹۷ در حدود ۳۲۰ تن مواد و فرآورده غیربهداشتی کشف و معدوم سازی شد.

  بهداد گفت: خوشبختانه در سال گذشته میزان چند سال تلاش به ثمر رسید و در حدود ۱۰۰ تن نسبت به سال گذشته میزان معدوم سازی کاهش یافت.

  وی با اشاره بر اینکه منکر این نیستیم که تخلفات به صفر رسیده است، افزود: زیرا نیروی ما تا این اندازه نیست ولی میزان کشفیات و نظارت بسیار افزایش یافته است.

  مدیرکل دامپزشکی استان ادامه داد: در حدود ۱۰ هزار مرکز عرضه وجود دارد و همچنین اطلاعات و آگاهی مردم نیز افزایش یافته است و ارتباط  مستمر با دامپزشکی پیدا کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه قبلا مهر دامپزشکی را روی گوشت می‌زدیم ولی برخی از قصاب‌ها کارشکنی کرده و گوشت دیگر می‌آوردند و وقتی نظارت می‌شد، مدعی می‌شدند که قسمت مهر شده را فروخته‌اند، گفت: الان در چهار ناحیه تگ بهداشتی می‌زنیم که دقیقا از چنگالک‌های قلاب شده زده می‌شود.

  بهداد  به راه‌حلی جهت جلوگیری از کشتارهای غیرمجاز مخصوصا در مناطق آناخاتون و اسپیران اشاره کرد و گفت: علنا جاهای کشتارگاه مانندی برای خود ایجاد کرده بودند و وقتی مامورهای ما می‌رفتند بلافاصله از دالان‌های تو در تو  همدیگر را فراری می‌دادند ولی با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های امنیتی و قضایی همه آنها را دستگیر کرده و احکام سنگینی برای آنها تعیین شد.

  کشف ۳۲۳ تن گوشت آلوده در آذربایجان شرقی

  وی متذکر شد: سال گذشته در حدود ۳۲۳ تن کشفیات در تمام موارد وجود داشت که ۱۵۶ مورد فقره پرونده تشکیل شده و ۵۲ مورد حکم قضایی صادر شده است.

  مدیرکل دامپزشکی استان  تاکید کرد: از مردم عزیز می‌خواهم تا به هیچ وجه گوشت چرخ کرده فله‌ای خریداری نکنید حتی اگر گوشت چرخ کرده را مفت بدهند.

  وی یادآور شد: ما مواردی داشتیم که در موادر معدود کبابی‌ها سنگدان استفاده کرده و برای قرمز کردن آن، از رنگ فرش ریخته بودند.

  بهداد  تاکید کرد: در استان مرغ معتاد نداریم ولی اصلا این حرف از ریشه خنده‌دار بوده و قابل قبول نیست چراکه (البته مذاح می‌کنم) قیمت تریاک قیمت بالایی دارد و اگر بر فرض مثال استفاده هم بشود باید آن مرغ قیمت بالایی داشته باشد.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "ماجرای استفاده از سنگدان و رنگ فرش در کبابی ها و ذبح ۹ اسب و ۲ الاغ!"
  ۳ نظر برای “ماجرای استفاده از سنگدان و رنگ فرش در کبابی ها و ذبح ۹ اسب و ۲ الاغ!”
  1. از بابت اینکه مطالب خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.

  2. پشم سنگ گفت:

   ممنونم از محتواهای عالیتون

  3. ممنونم از وقتی که میگذارید برای تهیه و تولید محتواهای آموزنده