|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶ | کد خبر : 85189
 • پرینت

  آذرقلم: جوان آذربایجانی وقتی شنید که «عروس ارسباران» آتش گرفته، عروسی خانوادگی را ترک کرد تا ثابت کند که جان او به جان عروس ارسباران بسته است و بدون آنها، پایکوبی عروسی خانوادگی هم برایش مفهومی ندارد.

  آذرقلم: جوان آذربایجانی وقتی شنید که «عروس ارسباران» آتش گرفته، عروسی خانوادگی را ترک کرد تا ثابت کند که جان او به جان عروس ارسباران بسته است و بدون آنها، پایکوبی عروسی خانوادگی هم برایش مفهومی ندارد.

   به گزارش آذرقلم به نقل از فارس، در بحبوحه ماجرای آتش سوزی جنگل های ارسباران، چندین پیج  اینستاگرامی و کانال خبری عکسی از جوانی را در حین خاموش کردن آتش در جنگل‌های ارسباران منتشر کردند تا اینجای کار هیچ ایرادی نیست ولی توضیح عکس حاکی از آن است که این جوان، عروسی خود را رها کرده و برای خاموش کردن آتش به جنگل‌های ارسباران رفته است.

  با هماهنگی و بررسی این خبر، شماره آقای عادل محمدیون، صاحب عکس منتشر شده را که از اهالی روستای آتی‌کندی از توابع آبش احمد کلیبر است را یافتیم و گفت‌وگویی کوتاه با او انجام دادیم:

  «در سال ۹۰ ازدواج کرده‌ام، چند روز پیش که برای عروسی پسرخاله‌ام دعوت بودم، آنجا به من اطلاع دادند که جنگل‌های ارسباران آتش گرفته است و من عروسی پسر خاله‌ام را رها کرده و به منطقه عازم شدم»؛ این‌ها صحبت‌های ابتدایی آقای محمدیون است.

  او ادامه می‌دهد: متولد سال ۱۳۶۰ و ساکن روستای آتی‌کندی کلیبر هستم؛ چندین سال‌ است که به کار طراحی داخلی ساختمان در تهران مشغول هستم؛ عروسی پسر خاله‌ام باعث شد تا به زادگاهم برگردم ولی وسط راه خبر آتش‌سوزی جنگل‌ها را شنیدم و بلافاصله پمپ برقی آب را از روستایمان برداشته و به همراه چندین دبه آب به اداره منابع طبیعی منطقه رفتم؛ آدرس دقیق آتش‌سوزی را گرفتم که البته آدرس درستی به من ندادند ولی بعد از طی کردن چندین کیلومتر با خودروی شخصی به نزدیکی محل آتش‌‌‌سوزی رسیدم و ۲.۵ کیلومتر کوهنوردی کردم.

  این جوان ارسبارانی اضافه می‌کند: اصلا منتی نیست چراکه من روستازاده‌ام؛ سوختن درختان جنگل‌های ارسباران دلم را آتش می‌زد و تا خودم وارد عمل نمی‌شدم این آتش فرو نمی‌نشست.

  محمدیون می‌گوید: پمپ آب که من در اختیار دارم توانایی خاموش کردن ۵۰۰ متر را دارد و تصمیم گرفته‌ام تا به همراه چندین لیتر آب و پمپ به منطقه عازم شوم و این آتش زیر خاکستر را تا حد توان خاموش کنم چراکه تا مادامی که لکه‌گیری نشود درختان ارسبارن‌مان خواهد سوخت.  من از یک پیج اینستاگرامی خواستم تا برای امداد فراخوان نیرو از منطقه دهد ولی برخی پیج‌های دیگر از این مسئله سوءاستفاده کرده و ماهیت کار را عوض کردند.

   من یک طبیعت دوست هستم و در خیلی از موارد در بین راه و جاده‌ها برای کمک به مصدومان تصادف اقدام کرده‌ام و اگر اجازه ندهند باز هم احساس مسوولیت کرده و برای خاموش شدن شعله‌های آتش در ارسباران خواهم ماند.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "جوانی که برای نجات «عروس آذربایجان» عروسی را ترک کرد"