|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸ | کد خبر : 84009
 • پرینت

  آذرقلم: مجموعه ی این عوامل، شرایطی را به وجود خواهد آورد که بازیکنان تراختور با ترس و استرس و اضطراب فراوانی بازی کنند و نگران نتیجه بازی باشند تا مبادا باعث باخت تراختور شوند و قهرمانی از کف برود . از این رو، بار روانی بزرگ ناشی از مسئولیت قهرمانی و خطر به حاشیه کشیدن این تیم وجود دارد .

  یادداشت ورزشی: 

  آذرقلم: تراکتور کار بسیار سختی پیش رو دارد، چون انتظارات هواداران از این تیم خیلی بالا رفته و همه توقع دارند که حتماً و تحت هر شرایطی قهرمان شود. به خصوص که مالک این تیم هم یک مولتی میلیاردر مشهور به اسم زنوزی است که هزینه  زیادی برای این تیم کرده و تیم کهکشانی و پر ستاره ساخته است. تراختور همچنین چندین سال است که به دنبال قهرمانی است و چند بار تا آستانه ی قهرمانی رفته ولی بنا به دلایل مختلف نتوانسته جام قهرمانی را بالای سر ببرد . در فصل جدید هم با داشتن بازیکنان بزرگ و ستاره هایی مثل سوگیتا – اشکان دژاگه – مسعود شجاعی – احسان حاج صفی – رشید مظاهری- رضا شکاری – خانزاده – تیکدری – و چند ستاره ی دیگر داخلی یا خارجی که به زودی به این تیم ملحق خواهند شد و با داشتن مربی بزرگ و مشهوری مثل مصطفی دنیزلی و با برگزاری ارودی آمادگی بسیار مجهز و شیک در اروپا و ترکیه و حمایت همه جانبه ی هواداران پرشور و تی تی ها و مردم آذربایجان و … فقط به دنبال قهرمانی است و به چیز دیگری فکر نمی کند و حتی نایب قهرمانی هم هواداران این تیم را راضی نمی کند .

  مجموعه ی این عوامل، شرایطی را به وجود خواهد آورد که بازیکنان تراختور با ترس و استرس و اضطراب فراوانی بازی کنند و نگران نتیجه بازی باشند تا مبادا باعث باخت تراختور شوند و قهرمانی از کف برود . از این رو، بار روانی بزرگ ناشی از مسئولیت قهرمانی و خطر به حاشیه کشیدن این تیم وجود دارد .

  در مقابل، برادر این تیم یعنی ماشین سازی کار تقریباً راحتی در لیگ امسال خواهد داشت، چرا که این تیم نه کهکشانی است و نه ادعای قهرمانی دارد و نه هدفش قهرمانی و یا کسب سهمیه است و نه سرمربی آن وعده ی قهرمانی و جام داده است و هیچ کسی هم از این تیم انتظار قهرمانی ندارد و حتی می توان گفت اگر ماشین سازی بتواند در پایان فصل در لیگ برتر بماند و سقوط نکند ، کار بزرگی کرده است و شایسته ی تقدیر و ستایش است ، چرا که بازیکنان اصلی و تاثیر گذار خودش در فصل پیش مثل فرناندو دخسوس – کنعانی زادگان – رضا خالقی فر – اهل شاخه – مسیح زاهدی – سعید مهری – فرشاد سالاروند – سید احمد موسوی و … را هم به دلیل اتمام قرارداد و … از دست داده و با چند تا بازیکن جوان و بومی و بی ادعا فقط به دنبال حضور مناسب در لیگ برتر است .

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "استرس تراکتورسازان و خیال آسوده ماشین سازان"
  ۴ نظر برای “استرس تراکتورسازان و خیال آسوده ماشین سازان”
  1. خاقان گفت:

   دوغرودان تیراختورون ایشی بو ایل چوخ چنین اولاجاق .

   مافیا بیر طرفدن ، یوخاری ایستک لر بیر طرفدن ،

   شاید تیمی گَرگینلی دوروما (وضعیت بحرانی) سالا .

  2. ماشینچی 💚❤ تیراختورچی گفت:

   تراختور می تواند قهرمان شود و ماشین هم می تواند رتبه ی تک رقمی کسب کند ، به شرطی که حمایتشان کنیم.

   امیدوارم امسال اشتباهات داوری تیم های ما را زیاد متضرر نکند!

  3. رضا _قوشاچایلی گفت:

   باید شرایطی به وجود بیاد که بازیکنان تراختور با آرامش خاطر بازی کنند .

   اگه تراختور قهرمان نشود ، اتفاق خارق العاده ای نمی افتد و دنیا به آخر نمی رسد !

   فوقش تلاش میکند و سال آینده و یا چند سال دیگر قهرمان میشود .

   باخت جزئی از فوتبال است و بارسلونا و رئال مادرید هم بعضی وقتها می بازند و یا قهرمان نمی شوند .

   متاسفانه من بارها در استادیوم ها از نزدیک شاهد بوده ام که وقتی بازیکنان جوان و یا بومی صاحب توپ میشوند ، چگونه بعضی از هواداران، آنها را هو میکنند و یا تمسخر و تحقیر میکنند ! و آنها هم دست و پایشان را گم میکنند و توپ را از دست میدهند .
   و یا بعد از باخت تراختور در استادیوم و شبکه های اجتماعی به بازیکنان توهین و بی احترامی میشود !
   و این جور چیزها در شان ما آذربایجانی ها و زیبنده ی ما نیست و به دور از انصاف و مردانگی است .

   به خدا قسم فوتبال آنقدرها هم ارزش ندارد و مهم نیست و نباید به خاطر فوتبال اخلاق و شرافتمان را زیر پا بگذاریم .