|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۰ | کد خبر : 74784
 • پرینت

  آذرقلم: آیین افتتاح حسینیه روستای گلوجه امیرانلو در شهرستان چاراویماق برگزار شد به گزارش خبرنگار آذرقلم، همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، آیین افتتاح روستای گلوجه امیرانلو از توابع شهرستان چاراویماق با حضور مسئولین محلی و امام جمعه این شهرستان حجه الاسلام صفری برگزار گردید. فرماندار چاراویماق در این مراسم مراجعت معکوس به […]

  آذرقلم: آیین افتتاح حسینیه روستای گلوجه امیرانلو در شهرستان چاراویماق برگزار شد
  به گزارش خبرنگار آذرقلم، همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، آیین افتتاح روستای گلوجه امیرانلو از توابع شهرستان چاراویماق با حضور مسئولین محلی و امام جمعه این شهرستان حجه الاسلام صفری برگزار گردید.
  فرماندار چاراویماق در این مراسم مراجعت معکوس به روستاها را موجب بازگشت وضعیت تولیدی سابق در این مناطق دانسته و اظهار داشت: مهاجرت معکوس مردم به سمت روستا، موجب تخلیه حاشیه های شهر و کاهش حاشیه نشینی خواهد شد که در سمت مقابل جمعیت روستایی را افزایش خواهد داد و این مهم یعنی افزایش حجم تولیدات روستایی که می تواند نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی ایجاد کند.
  صابر تقویمی، تسهیلات در نظر گرفته شده برای مهاجرت معکوس افراد را ۵ میلیون وام بلاعوض و ۲۵ میلیون هزینه ساخت مسکن روستایی عنوان کرده و افزود: نگاه ما در اختصاص بودجه و ارائه پروانه ساخت، میزان مراجعت مردم به روستاها است، بطوری که در یک روستای مشابه ۲۴ مجوز ساخت صادر کرده ایم.
  وی ادامه داد: اگر روستاییان در مسیر درست حرکت کنند، موظف به ارائه خدمات و تسهیلات به آنها هستیم.
  تقویمی، میزان تولید گندم در سال ۹۷ در این شهرستان را ۹۰ میلیون تن عنوان کرده و تأکید کرد: همین مراجعت معکوس و استفاده درست از منابع موجود، موجب افزایش تولید و رونق کسب و کار روستایی خواهد شد، بطوری که امسال ۹۷ میلیون تن گندم و ۱۰ هزار تن گوشت قرمز تولید کرده ایم.
  گفتنی است روستای گلوجه امیرانلو از توابع شهرستان چاراویماق و یکی از روستاهای هدف برای مراجعت معکوس افراد می باشد که اولین گام این امر، ساخت حسینیه ای با اعتبار بالغ بر ۱ میلیارد ریال از سوی اهالی این روستا بوده است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "حسینیه روستای گلوجه امیرانلو در چاراویماق افتتاح شد/ ضرورت تشویق به مراجعت معکوس به روستاها"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.