- پایگاه خبری آذرقلم - https://azargalam.ir -

آمار کرونا در ایران ۱۷ اسفند؛ ۹۳ فوتی و ۸۰۱۰ ابتلای جدید

[vc_row][vc_column][vc_column_text]آذرقلم: سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا، بهبودیافته و جان باختگان ناشی از بیماری کرونا ویروس در کشور را اعلام کرد.
به گزارش آذرقلم، سیما سادات لاری در نشست خبری خود که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، درباره آمار جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ یکشنبه ۱۷ اسفندماه_ اظهار کرد: در این بازه زمانی بر پایه جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور ۸ هزار و ۱۰ نفر مبتلای جدید شناسایی شده است که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به یک میلیون و ۶۸۹ هزار و ۶۹۲ نفر رسیده است.
وی افزود: از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون یک میلیون و ۴۴۲ هزار و ۱۹۸ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
سخنگوی وزارت بهداشت شمار جانباختگان بیماری کرونا در ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۹۳ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون ۶۰ هزار و ۶۸۷ نفر در کشور بر اثر بیماری کرونا جان باخته‌اند.
لاری تصریح کرد: از شمار مبتلایان شناسایی شده،۵۷۰ نفر بستری‌های بیمارستان بشمار می‌روند و ۳ هزار و ۷۹۵ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]