- پایگاه خبری آذرقلم - https://azargalam.ir -

شلیک ۱۳ تیر از داخل نیسان به شهید فخری زاده/ شبیه سازی سقوط هواپیمای اوکراینی/سپاه تابع سیاست های دولت نیست

[vc_row][vc_column][vc_column_text]آذرقلم: جانشین فرمانده کل سپاه جزئیات بیشتری از ترور شهید محسن فخری‌زاده، نتیجه تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی را مطرح کرد.جزئیات ترور شهید فخری‌زاده به روایت جانشین فرمانده سپاه/ سردار فدوی: ۱۳ تیر از تیربار داخل نیسان شلیک شده است
به گزارش آذرقلم به نقل از فارس، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه عصر امروز(یکشنبه) در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه تهران طی سخنانی، اظهار داشت: دشمن تاب تحمل دانشمندان و مجاهدان ما در عرصه علم را نداشت و آنها را ترور کرد که آخرین آنها شهید فخری‌زاده است.

نامه فرماندهان جنگ در دوران اصلاحات موضع همه سپاه نبود
سردار فدوی در پاسخ به سوال دیگری درباره چرایی صدور پیام برخی فرماندهان نیروهای مسلح در پی انعقاد برجام و تناقض این موضوع با مواضع امروز این فرماندهان گفت: برخی مواقع یک کاری به صورت جمعی صورت می گیرد. در زمان دولت اصلاحات هم جمعی از فرماندهان جنگ نامه ای نوشتند اما به معنای موضع همه سپاه نبود بلکه نامه جمعی از فرماندهان جنگ بود. در این مورد هم همین طور است.

نتیجه تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی
وی در پاسخ به سوالی درباره نتیجه تحقیقات سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: این موضوع به عهده مسئولان قضایی است. مسئولان قضایی به ما گفتند که کارها تمام شده و فقط حکم قاضی مانده است. تاکید ما این است که هم حکم قاضی و هم تکلیف دیه شهدای این سانحه قبل از سالگرد آن مشخص شود. ما به همه خانواده شهدا سر زدیم و دل جویی کردیم و غم و غصه ما در این موضوع کمتر از بقیه نبوده است. ما هم در سپاه پیگیر مشخص شدن نتیجه پرونده هستیم.
سردار فدوی ادامه داد: سیستم قضایی ۴ گروه متخصص حتی خارج از نیروهای مسلح برای تحقیق این پرونده انتخاب کرد و حتی این کار شبیه سازی هم شد و در شرایطی مانند یک رزمایش، سامانه دوباره شلیک کرد تا سیستم قضایی به همه ابعاد قضیه پی ببرد. اوایل آبان بود که از دادستانی سازمان قضایی نیروهای مسلح دوباره پیگیر شدیم که گفتند همه کارها انجام شده و فقط انشا حکم توسط قاضی مانده است.

شهادت سردار فخری زاده

 جزئیات دقیق عملیات ترور شهید فخری زاده اعلام شد /تروریست ها در محل عملیات بودند؟وی درباره شهادت سردار فخری زاده عنوان کرد: ۱۱ پاسدار همراه شهید فخری زاده بوده اند و انفجار نیسان هم به خاطر از بین بردن پاسداران بود. آدمی در صحنه ترور نبود و در کل ۱۳ تیر شلیک شده و همه از تیربار داخل نیسان بوده است و بقیه تیرها توسط محافظان شلیک شده است. تیربار داخل نیسان هم مجهز به یک سیستم هوشمند ماهواره‌ای بوده که روی شهید فخری‌زاده متمرکز بوده و از هوش مصنوعی بهره می‌برده است. سرتیم حفاظت هم که تیر خورده بدلیل آن است که خودش را روی شهید انداخته است. شهادت سردار فخری زاده هم به دلیل تیری بوده که به کمر ایشان اصابت کرده و موجب قطع نخاع وی شده است.

سپاه تابع سیاست های دولت نیست و تابع فرمانده کل قوا است
فدوی در پاسخ به سوالی درباره اینکه گفته می‌شود در قضیه شهادت سردار سلیمانی سپاه گزینه هایی را مطرح کرده و با مخالفت دولت مواجه شده است، گفت: اینطور نبوده است. سپاه تابع سیاست های دولت نیست و تابع فرمانده کل قوا است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]