1

۷۷ پروژه نیمه تمام در شهر تبریز/ خسارت ۲۲ میلیارد تومانی به امکانات شهری!

آذرقلم: دومین نشست خبری شهردار تبریز با اهالی رسانه استان و خبرنگاران رسانه های محلی، در حالی برگزار شد که “یعقوب هوشیار” پاسخگوی بیش از ۵۰ سوال خبرنگاران در این نشست خبری بود.

به گزارش آذرقلم، یعقوب هوشیار در این نشست خبری از خسارت 22 میلیراد تومانی به امکانات و تجهیزات شهری در طی آشوب های اخیر خبر داد.

توسعه متوازن شهر در گرو جذب سرمایه‌گذار است
شهردار تبریز با بیان اینکه برخی پروژه‌ها محرک توسعه شهر هستند، گفت: با این پروژه ها می توان در چهار سال آتی ۱۰۰ هزار میلیارد سرمایه جذب کرد.
هوشیار اظهار کرد: توسعه متوازن شهر در گرو توانمندی شهرداری در بحث جذب سرمایه گذاری است.
وی در خصوص کمبود ماشین آلات سنگین در شهرداری تبریز اظهار کرد: در ۱۰ سال گذشته تنها سه دستگاه ماشین آلات سنگین خریداری شده است و شهرداری تبریز برای خرید این نوع ماشین آلات لایحه‌ای با موضوع تهاتر با یک پروژه سرمایه گذاری به شورا برده است که این موضوع هفته جاری به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.
شهردار تبریز با اشاره به وضعیت آلودگی شهر تبریز اظهار کرد: برخی صنایع در غرب تبریز آلایندگی زیادی داشته و از علل آلودگی شهر است و در قانون نیز ذکر شده این صنایع به خارج از محدوده شهر انتقال یابد.

وی خاطرنشان کرد: یک انتصاب هم به توصیه ۱۳ عضو شورا نداشته‌ام، تعامل با شورا فقط در راستای منافع مردم است و اختلاف سلیقه موضوع طبیعی بوده و هر اندازه مسائل مطرح و بررسی شود، به نفع شهر است.
شهردار تبریز همچنین یادآور شد: هیچیک از اعضای شورا نمی‌توانند بگویند که من به خواسته‌ها و تعاملات آنها جواب‌گو نبوده‌ام، اگر تعاملی بوده در جهت منافع مردم است.

77 پروژه نیمه تمام !

هوشیار با بیان اینکه ۷۷ پروژه ناقص که در سال‌های گذشته شروع شده، شناسایی شده و مورد پیگیری قرار گرفته است، اظهار کرد: در موضوع پسماند شهری، با توجه به اینکه سلامت شهروندان مهم است، پیمانکاران این پروژه خلع ید شده است که حتما آثار آن در زندگی شهروندان مشاهده خواهد شد.


شهردار تبریز با اعلام خبر راه‌اندازی سامانه شفافیت، عنوان کرد: در این سامانه مطالبی که نیاز است درج شده و در حوزه مطالبه گری هر موردی که نیاز باشد، در این سامانه درج خواهد شد. شهرداری ظرفیت و چارچوب مشخصی دارد و نمی‌تواند جور دیگر مجموعه‌ها را بکشد.
شهردار تبریز اعتماد مردم را ثروت و سرمایه شهرداری در شهر قلمداد کرد و افزود: اگر این سرمایه مخدوش شود، هیچ کاری نمی‌توان انجام داد. در این راستا رسانه‌ها کمک کنند تا سطح خواست مردم بالا برود.
وی ارزیابی عملکرد مناطق و سازمان‌ها را بصورت هفتگی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر فعالیت هیچ منطقه و سازمانی متوقف نیست و برای اولین بار عملکرد عمرانی شهرداری تبریز از آمار صد درصد عبور کرده که این نشانگر زحمات و تلاش‌های همکاران کل مجموعه شهرداری است.

۳۵۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شود
هوشیار با تاکید بر اینکه در حوزه ناوگان عمومی ضعف‌های جدی داریم، خاطرنشان کرد: ما در سه نقطه حمل نقل که در حوزه‌ی زیرساخت‌ها مطرح است، ورود کرده‌ایم و تا پایان سال ۳۵۰ اتوبوس برای ناوگان عمومی تبریز فعال خواهیم کرد که قسمتی از آن‌ها محقق شده است و در ماه‌های آینده مابقی نیز محقق خواهد شد.
وی در ارتباط با حوزه تاکسی رانی نیز گفت: طرح نوسازی تاکسی‌ها را با وام‌های کم‌بهره آغاز کرده‌ایم و تا پایان سال امیدواریم به قول‌هایی که در خصوص نوسازی تاکسی‌های تبریز داده‌ایم، عمل کنیم.
وی در ارتباط با متروی تبریز نیز افزود: در خصوص پیشرفت متروی تبریز، با همت همکاران مجموعه شهرداری ایستگاه ۱۵ را افتتاح کرده‌ایم و ایستگاه ۱۴ و ۱۳ طبق روزشماری که اعلام کردیم، افتتاح خواهد شد.
شهردار تبریز در خصوص مشکلات اتوبان شهید کسایی هم گفت: این اتوبان در اختیار راهداری بوده و شهرداری تکلیفی ندارد اما برخی اوقات به علت اذیت شدن شهروندان مجبور به مداخله هستیم.
وی ادامه داد: در سفر ریاست جمهوری اعتباری برای این اتوبان تعیین شد البته تلاش می‌کنیم معضلات این اتوبان رفع شود.
وی با اشاره به تدابیری برای ترافیک اعصاب خرد کن بزرگراه آزادی، گفت: کم لطفی‌های برخی سازمان‌ها مانع از اعمال صحیح سیاست‌های ترافیکی شهرداری می‌شود که درصدد هوشمندسازی چراغ‌های راهنمایی هستیم تا دسترسی شهروندان را میسر و نوسانات حمل و نقلی را تکمیل کنیم.
هوشیار با بیان اینکه تا سال آینده ۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری راه اندازی می‌شود، اظهار کرد: خط دوم BRT در مسیرهای آبرسان به نصف راه در دست بررسی و مطالعه است که امیدواریم سال آینده بتوانیم این کار را آغاز کنیم
وی اضافه کرد: چند پروژه پیاده راه در حال اجرا است و همه مناطق موظف به تعریف یک پیاده راه در محدوده‌ی خود هستند.

شهردار تبریز: حتی یک انتصاب به توصیه انجام ندادم/تنها تعامل با اعضای شورا برای منافع مردم است