- پایگاه خبری آذرقلم - https://azargalam.ir -

زندگی در زمین‌های با شیب ۶۰ درصد در مناطق حاشیه‌نشین تبریز/ برنامه بلندمدت شهرداری برای ساماندهی حاشیه نشینی

آذرقلم: شهردار تبریز مهم‌ترین مشکل ساکنان بافت حاشیه‌نشین را دسترسی عنوان کرد و گفت: شیب زمین در برخی مناطق بالای ۶۰درصد است و این برای شهروندان مطلوب نیست؛

به گزارش آذرقلم، ایرج شهین‌باهر در حاشیه بازدید از مناطق حاشیه‌نشین تبریز و رسیدگی به مشکلات مردم منطقه اظهار کرد: در راستای خدمات‌رسانی به مناطق حاشیه‌نشین برنامه‌های بلندمدتی داریم.

وی ادامه داد: شهرداری تبریز پیگیر آن است که با همکاری شرکت‌های داخلی و خارجی به شکلی انبوه ساخت و سازی های ارزان قیمت انجام دهد تا ساکنان حاشیه شهر به منازل جدید انتقال پیدا کنند اما این موضوع زمان‌بر است و در طول یک یا دوسال امکان‌پذیر نیست.

شهردار تبریز یادآور شد: شهرداری تبریز موظف است تا زمانی که شهروندان عزیز تبریزی در حاشیه شهر سکونت دارند، وضعیت موجود را بهبود ببخشد.

وی مهم‌ترین مشکل ساکنان بافت حاشیه‌نشین را دسترسی عنوان کرد و افزود: شیب زمین در برخی مناطق بالای ۶۰درصد است و این برای شهروندان مطلوب نیست؛ در همین راستا شهرداری منطقه ۱ تبریز اهتمام ویژه‌ای به خرج داده تا کوچه‌ها پله‌گذاری شوند و دسترسی به منازل آسان‌تر شود.

شهین‌باهر همچنین بیان کرد: با حضورمان در مناطق حاشیه‌نشین پیگیر هستیم که هم آسفالت این مناطق، هم پله‌گذاری و هم برخی فضاهای رفاهی مثل میادین فوتبال احداث شود و امیدواریم تا آخر سال ۹۷ بتوانیم به تعهداتی که پیش‌بینی کرده بودیم دست یابیم.