1

وقتی نوبت هزینه در ورزقان می‌رسد یاد بیت‌المال می افتند!

آذرقلم: امام جمعه شهرستان ورزقان از نحوه هزینه کرد معدن مس سونگون در سایر شهرها نیز انتقاد کرد و گفت: چرا وقتی شرکت مس می‌خواهد در شهرستان ورزقان هزینه کند اسم بیت المال به زبان می آورند اما در سایر شهرستان‌ها و استان‌ها بی‌حساب و کتاب هزینه می‌کنند، کجای این کار قانونی و شرعی است؟! این در حالی است که تنها بیمارستان این شهر از نبود امکانات رنج می‌برد و مردم همچنان به شهرهای دیگر مراجعه می‌کنند.
به گزارش آذرقلم، حجت الاسلام مهدی پورمحمد در جمع مدیران به مسائل و مشکلات شهرستان پرداخت و گفت: با وجود نعمت های خدادادی فراوان مثل معادن مس و طلا در شهرستان که می توان فرصتی برای ترقی منطقه باشد، متاسفانه همچنان ورزقان یک منطقه محروم است. مطالبه گری امام جمعه ورزقان نتیجه داد - خبرگزاری حوزه
وی با بیان اینکه مردم ورزقان از وضعیت کنونی مجتمع مس سونگون ناراضی هستند، تاکید کرد: تمام این گلایه ها بجا و بحق است و باید این روال یک بار برای همیشه به پایان برسد و نگاه از بالا به پایین مس به ورزقان تمام شود به عنوان امام جمعه ورزقان اعلام می کنم اگر در مورد موارد مطرح شده چاره اندیشی نشود از راه های دیگری به این مسائل ورود پیدا خواهم کرد.
پورمحمد از نحوه هزینه کرد معدن مس سونگون در سایر شهرها نیز انتقاد کرد و گفت: چرا وقتی شرکت مس می‌خواهد در شهرستان ورزقان هزینه کند اسم بیت المال به زبان می آورند اما در سایر شهرستان‌ها و استان‌ها بی‌حساب و کتاب هزینه می‌کنند، کجای این کار قانونی و شرعی است؟! این در حالی است که تنها بیمارستان این شهر از نبود امکانات رنج می‌برد و مردم همچنان به شهرهای دیگر مراجعه می‌کنند.
وی ادامه داد: درآمد شرکت مس، کل استان و کشور را فرا گرفته است اما مردم مظلوم منطقه ورزقان خیری از این معدن نمی‌بینند، لذا انتظار داریم مسئولان خصوصا نماینده و فرماندار در این مورد عنایت کنند حق و حقوق قانونی مردم مظلوم ورزقان دریافت شود.