1

ایجاد خط اعتباری ویژه مالی برای احیای فرش دستبافت تبریز

آذرقلم: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که فرش دستبافت هویت ملی آذربایجان‌شرقی است، تاکید کرد: باید برای حمایت و احیای هنر صنعت فرش دستبافت خط اعتباری ویژه مالی ایجاد شود.
به گزارش آذرقلم؛ صابر پرنیان در جمع فعالان تولید و تجارت فرش دستباف استان افزود: هر کاری در هر مکانی برای توسعه صنعت فرش، اقدام با ارزشی است.
وی با اشاره به وضعیت کنونی فرش دستبافت گفت: جای تاسف است که غبار بی مهری و کم توجهی بر روی صنعت فرش استان سایه انداخته است.
پرنیان با بیان این که در تجارت خارجی و حمایت داخلی تا حدودی به این موضوع کم توجهی شده است، افزود: تبریز پایتخت خلاق فرش کشور نامگذاری شده بود بنابراین این هفته باید به صورت ویژه و اثرگذارتر در حوزه فرش جلساتی برگزار شود و از دست اندرکاران این هنر صنعت تقدیر شود.
وی اظهار کرد: باید نگرش به صنعت فرش را تغییر دهیم چرا که فرش علاوه بر این که هویت آذربایجان است یک صنعت ثروت‌زا است.
وی ضمن این که از شهردار و شورای شهر تبریز خواست تا یکی از میادین شهر به نام فرش دستبافت تبریز نامگذاری شود، از هیات رییسه اتاق بازرگانی تبریز نیز درخواست کرد تا در رابطه با ساماندهی وضعیت فرش تبریز به صورت مرتب جلساتی برگزار شود و همچنین در جلسات گفتگوی دولت و بخش خصوصی مسایل مربوط به فرش به صورت جدی پیگیری شود تا زیر سایه صنایع دیگر، فرش دستبافت تبریز دچار فراموشی نشود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: امیدواریم با تبیین مسایل و مشکلات فعالان این حوزه و رفع موانع، فصل جدیدی در حوزه فرش در استان رقم بخورد.