|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹ | کد خبر : 93812
 • پرینت

  آذرقلم: شهردار تبریز گفت: شهرداری تبریز در پروژه مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری از درآمد ۱۰۰ میلیارد تومانی چشم پوشی کرده است. ما شهر را نمی فروشیم تا شهر و شهرداری را اداره کنیم!

  آذرقلم: شهردار تبریز گفت: شهرداری تبریز در پروژه مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری از درآمد ۱۰۰ میلیارد تومانی چشم پوشی کرده است. ما شهر را نمی فروشیم تا شهر و شهرداری را اداره کنیم!

  به گزارش آذرقلم، ایرج شهین باهر در آیین افتتاح ۷ پروژه عمرانی و خدماتی شهرداری منطقه ۲ تبریز از مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های مسیرگشایی تبریز نام برد و افزود: نکته قابل توجه در این مسیرگشایی این بود که اجازه تجاری سازی و صدور پروانه در بدنه این خیابان صادر نشد.

  او ادامه داد: این در حالی است که درآمدی که شهرداری تبریز از این تجاری سازی‌ها می‌توانست کسب کند، بیش از ۱۰۰ میلیاردتومان براورد شده بود که شهرداری در جهت تامین رفاه شهروندان عزیز از این مبلغ چشم پوشی کرد.

  او اضافه کرد: در این پروژه تلاش شد به جای احداث واحدهای تجاری، با استفاده از طرح‌های سنتی، مسیر زیباسازی و نماسازی  و از بروز ترافیک  در آن مسیر پیشگیری شود؛ این در حالی است که در برخی از طرح های مسیرگشایی از جمله خیابان پاستور جدید به واسطه صدور پروانه های تجاری متعدد، شاهد آن هستیم که بار ترافیکی نه تنها کاهش نیافته بلکه نسبت به قبل از مسیرگشایی به مراتب شدیدتر نیز شده است. که نمونهخ بارز آن خیابان پاستور جدید است.

  ایرج شهین باهر همچنین تاکید کرد: شهرداری مجموعه‌ای خدماتی است که وظیفه خدمات‌دهی به شهروندان را دارد و درآمدهای آن نباید از شهر فروشی به دست آید چرا که شهرداری بنگاه اقتصادی و درآمدزایی نیست و به همین دلیل درآمدهای آن باید از راه‌های منطقی محقق شود. ما شهر را نمی فروشیم تا شهر و شهرداری را اداره کنیم!

  شهردار تبریز با بیان اینکه خیابان عطار نیشابوری با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان تملک و بازگشایی شد، گفت: با آزادسازی املاک واقع در این مسیر ۵۲هزار متر مربع به فضای عمومی شهر تبریز اضافه شد.

  او با اشاره به قرار گرفتن این خیابان در مسیر مراکز درمانی مهم کلانشهر تبریز، اجرای آن را در روان شدن ترافیک به ویژه برای خودروهای امدادی و درمانی بسیار مهم و موثر دانست.ایرج شهین باهر ادامه داد: در حالی که به طور مثال در گذشته  در مسیرگشایی خیابان پاستور جدید شاهد بودیم به اندازه ای پروانه تجاری داده شده که در واقع وضعیت سابق آن خیابان بهتر از امروز بود.

  او با اشاره به پروژه های جدید مورد افتتاح در منطقه ۱ گفت: این پروژه‌ها، طرح های زیرساختی هستند که افتتاح کانال‌های دفع آب‌های سطحی از جمله این موارد است که در هنگام بارش، از وقوع سیلاب در این محدوده از شهر جلوگیری می کند. به طوری که به واسطه کانال های احداث شده در سال های اخیر امسال علی‌رغم بارش‌های گسترده در تبریز، شاهد سیلاب و مشکلات ناشی از آن نبودیم.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "شهردار تبریز: شهرفروشی ممنوع!"