|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵ | کد خبر : 93724
 • پرینت

  آذرقلم: هم اکنون میانگین درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در استان، ۵۴ درصد است . روزانه بیش از ۴۵۰ بیمار کرونایی در استان شناسایی می‌شود. میزان استفاده از ماسک در وسایط نقلیه عمومی که یکی از کانون های انتشار ویروس است، ۱۰ درصد است.

  آذرقلم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه هم اکنون میانگین درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در استان، ۵۴ درصد است گفت: روزانه بیش از ۴۵۰ بیمار کرونایی در استان شناسایی می‌شود.

  آخرین آمار کرونایی منتشر نشده در آذربایجان شرقی

  به گزارش آذرقلم، محمدحسین صومی امروز در جلسه کارگروه سلامت استان که با حضور معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان بیمه سلامت کشور برگزار شد اظهار داشت: اینکه ویروس کرونا در حاشیه توجه مردم قرار دارد، واقعیت این است که افزایش آمار ابتلا و فوتی ها، در بطن جامعه اتفاق می افتد.

  وی افزود: پیش بینی می شود در روزهای آتی، کرونا شرایط بسیار سختی را در جامعه ما ایجاد کند.

  صومی ادامه داد: در روزهای اخیر میزان نگرانی مردم از کرونا و عواقب ناشی از آن، از ۹۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

  وی با بیان اینکه هم اکنون میانگین درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در استان، ۵۴ درصد است گفت: روزانه بیش از ۴۵۰ بیمار کرونایی در استان شناسایی می‌شود.

  وی ادامه داد: میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹، در استان ۵۱ سال و میانگین سنی فوتی ها ۷۲ سال است و مرگ و میر کرونا در افراد چاق بیشتر از سایر افراد است.

  وی با ابراز تاسف از همراهی نکردن مردم در استفاده از ماسک نیز گفت: کسبه با ۴۴ درصد بیشترین همراهی، رانندگان تاکسی با ۲۶ درصد و آرایشگرها با ۱۰ درصد کمترین همراهی در استفاده از ماسک را داشتند.

  صومی ادامه داد: میزان استفاده از ماسک در وسایط نقلیه عمومی که یکی از کانون های انتشار ویروس است، ۱۰ درصد است.

  به گفته صومی کمتر از ۵۰ درصد جامعه موازین بهداشتی را در میهمانی‌ها و تجمعات رعایت می کنند. 

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "کاهش حساسیت مردم به کرونا از ۹۰ به ۲۰ درصد: تنها ۵۰ درصد جامعه موازین بهداشتی را رعایت می کنند"