|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۸ | کد خبر : 91904
 • پرینت

  آذرقلم: با شناسایی ۸۲ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به شنبه شب ۱۶ فروردین ماه، تعداد کل مبتلایان به کویید ۱۹ به یک هزار و ۸۹۷ نفر و تعداد فوتی ها به ۱۹۵ نفر رسید.

  آذرقلم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با شناسایی ۸۲ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به شنبه شب ۱۶ فروردین ماه، تعداد کل مبتلایان به کویید ۱۹ به یک هزار و ۸۹۷ نفر و تعداد فوتی ها به ۱۹۵ نفر رسید.

  به گزارش آذرقلم، محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌وگوی زنده خبری اظهار کرد: با شناسایی ۸۲ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل مبتلایان به کویید ۱۹ به یک هزار و ۸۹۷ نفر رسید.

  وی افزود: تعداد فوتی‌ها ارتباطی به بستری‌های آن روز ندارد بلکه قربانیان اعلام شده برای بستری‌های چند روز و یا هفته پیش است.

  صومی با اشاره به آمار جدید مرگ و میر ناشی از کرونا اعلام کرد : در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ نفر بر اثر این بیماری در سطح استان فوت کرده و بدین ترتیب تا شنبه شب مجموع قربانیان این بیماری در استان به ۱۹۵ نفر و جمع مبتلایان آن به یک هزار و ۸۹۷ نفر رسیده است .

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۳ نفر در بخش ویژه و تهویه مکانیکی هستند، گفت: میزان گسترش شیوع علاوه بر ۷ شهرستان قبلی اعلام شده در شهرستان‌های آذرشهر و اسکو و هریس هم زیاد شده است.

  وی افزود:آقای هاشمی، رئیس بیمارستان آذرشهر، در کل دوران کرونا در بیمارستان آذرشهر حضور داشته و خدمت‌رسانی کردند ولی امروز آسمانی شد.

  وی با اشاره به اسامی محلاتی که بیشترین میزان شیوع ویروس کرونا را در تبریز دارند، اضافه کرد: حافظ، آبرسان و یاغچیان نیز به لیست محلات قبلی چون عباسی، مارالان و ولیعصر، اضافه شدند.

  وی با اشاره بر اینکه امروز، ۱۴۰ نفر بر تعداد بستری‌ها افزوده شده است گفت: فکر نکنیم با یک روز آمار کاهشی در حال غلبه به کرونا هستیم زیرا اگر رعایت نکنیم هر روز آمار شهدا و قربانیان کرونا افزایش خواهد یافت.

  صومی متذکر شد: ویروس یک جنگ تمام عیار است و نباید از آن غافل شد ولی من امروز تاسف خوردم که چرا مردم در حال تردد در خیابان‌ها بوده و ترافیک ایجاد کردند زیرا هر ازدحامی نشان از شیوع گسترده و کمک به افزایش ویروس دارد.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "شمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به ۱۸۹۷ نفر رسید/ ۱۹۵ فوتی"