- سایت خبری آذرقلم - http://azargalam.ir -

استاندار: کرونا از ۲۵ فروردین سیر نزولی پیدا می کند

آذرقلم: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی، ۲۵ فروردین، دوره پیک این بیماری خواهد بود و به احتمال زیاد، پس از این بازه زمانی، شاهد سیر نزولی بیماری در استان و کشور باشیم، به شرطی که مردم نیز همکاری و رعایت کنند.

به گزارش آذرقلم، محمدرضا پورمحمدی امروز در برنامه رادیویی «یاز نغمه سی» با تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از تمام دست‌اندرکاران مقابله با بیماری کرونا در استان، از تمام مردم استان خواست برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا و ریشه‌کن کردن این بیماری در کمترین زمان ممکن، در روزهای تعطیل پیش‌رو در خانه‌های خود بمانند و اصول بهداشتی و خودمراقبتی را رعایت کنند.

وی گفت: بر اساس آخرین آمار، تعداد مبتلایان قطعی کرونا در استان، یک‌هزار و ۳۶۵ نفر است.

پورمحمدی افزود: تمام دستگاه‌های مسوول به‌صورت شبانه‌روزی برای ریشه‌کن کردن این بیماری در تلاش‌اند و بر همین اساس، شیوع این بیماری در استان تحت کنترل است.

وی ادامه داد: البته تحت کنترل بودن بیماری، به معنای بازگشت شرایط به حالت عادی نیست و از تمام مردم استان انتظار داریم که همچنان توصیه‌های بهداشتی و درمانی را جدی گرفته و جز در موارد ضروری از منازل خود بیرون نیایند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه وضعیت آینده بازخوردی از رفتار امروز ماست، تصریح کرد: بی‌توجهی برخی افراد به توصیه‌های بهداشتی و درمانی در روزهای پایانی سال گذشته و حضور در اماکن پرتجمع باعث شد که افزایش مبتلایان به کرونا را در استان شاهد باشیم.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: بر اساس پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی، ۲۵ فروردین، دوره پیک این بیماری خواهد بود و به احتمال زیاد، پس از این بازه زمانی، شاهد سیر نزولی بیماری در استان و کشور باشیم، به شرطی که مردم نیز همکاری و رعایت کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت استان آذربایجان‌شرقی در مقایسه با برخی استان‌های دیگر، حاکی از روندی کنترل شده است، ادامه داد: استان ما از لحاظ آمار مربوط به تعداد فوت‌شدگان ناشی از کرونا، رتبه نهم و به لحاظ ابتلا به این بیماری در هر ۱۰ هزار نفر، رتبه هفدهم کشور را دارد.

وی، خودمراقبتی و مراقبت اجتماعی را تنها راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا برشمرد و ادامه داد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده و ضدعفونی کردن فضاهای شهری و عمومی نیز در قالب رزمایش دفاع بیولوژیکی و اقدامات شهرداری‌ها در حال انجام است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به تعطیلات آخر هفته جاری، متذکر شد: انتظار داریم، تمام مردم توصیه‌های بهداشتی و درمانی را جدی گرفته و در روزهای تعطیل پیش‌رو از منازل خود بیرون نیایند.

پورمحمدی ادامه داد: تمام پارک‌ها، بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و سایر اماکن تفریحی استان به‌دلیل جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل و هرگونه تجمع در اماکن مزبور و برپایی چادر و کارهایی از این قبیل، ممنوع است.