|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵ | کد خبر : 91685
 • پرینت

  آذرقلم: رئیس قوه قضائیه به دادستان‎ کل کشور مأموریت داد تا ضمن پیگیری وقایع اخیر، با تشکیل کمیته های قضائی، اطلاعاتی و انتظامی در مرکز و همه استان‎ها نسبت به تشدید مراقبت های امنیتی از زندان ها و دستگیری متهمان متواری اقدام کرده و سریعا موضوع زندان سقز را بررسی و ضمن شناسایی مقصرین و برخورد قضائی قاطع با قاصرین و مقصرین این ماجرا، نتیجه را گزارش کند.

  آذرقلم: رئیس قوه قضائیه به دادستان‎ کل کشور مأموریت داد تا ضمن پیگیری وقایع اخیر، با تشکیل کمیته های قضائی، اطلاعاتی و انتظامی در مرکز و همه استان‎ها نسبت به تشدید مراقبت های امنیتی از زندان ها و دستگیری متهمان متواری اقدام کرده و سریعا موضوع زندان سقز را بررسی و ضمن شناسایی مقصرین و برخورد قضائی قاطع با قاصرین و مقصرین این ماجرا، نتیجه را گزارش کند.

  به گزارش آذرقلم به نقل از فارس، آیت‎ الله سید ابراهیم رئیسی در نشستی ویژه با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی، معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل کشور، رئیس سازمان زندان ها و تعدادی از مقامات قضائیی و انتظامی مسائل مربوط به زندان‎ها را مورد بررسی قرار داد.

  در این جلسه، جهانگیر رئیس سازمان زندان‎ ها گزارشی از وضعیت زندان‎ ها و اعطای مرخصی نوروزی به قریب ۱۰۰ هزار زندانی و پایش روزانه سلامت زندانیان به عنوان راهکار های موثر برای کنترل و تضمین سلامت زندان‎ها ارائه کردند.

  حجت ‎الاسلام منتظری دادستان کل کشور نیز با ارائه گزارشی از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از تامین اعتبار مناسب برای کنترل بیماری و درمان مبتلایان به ویروس کرونا در دولت خبر داد که بر این اساس مقرر شد دادستانی کل کشور و سازمان زندان ‎ها پیگیری‎ های لازم را برای تخصیص بخشی از این اعتبار جهت کنترل و تضمین سلامت زندانیان انجام دهند.

  در ادامه این نشست حادثه زندان سقز مورد بررسی قرار گرفته و اعلام شد تاکنون تعدادی از زندانیان متواری دستگیر شده و تدابیر امنیتی و قضائی لازم برای شناسایی و دستگیری سایر متهمان فراری اتخاذ و با اشراف اطلاعاتی به دست آمده، در اسرع وقت نسبت به دستگیری آنها اقدام خواهد شد.

  در پایان این نشست رئیس قوه قضائیه به دادستان‎ کل کشور مأموریت داد تا ضمن پیگیری وقایع اخیر، با تشکیل کمیته های قضائی، اطلاعاتی و انتظامی در مرکز و همه استان ‎ها نسبت به تشدید مراقبت های امنیتی از زندان ها و دستگیری متهمان متواری اقدام کرده و سریعا موضوع زندان سقز را بررسی کند و همچنین ضمن شناسایی مقصرین و برخورد قضائی قاطع با قاصرین و مقصرین این ماجرا، نتیجه را گزارش کند.

  شمار دستگیری‌ها و تسلیمی‌های زندان سقز به ۱۳ نفر رسید

  شمار دستگیری‌ها و تسلیمی‌های فرار زندانیان سقز به ۱۳ نفر رسید

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: تاکنون ۱۰ نفر از زندانیان متواری زندان سقز دستگیر و ۳ نفر دیگر نیز خود را تسلیم و به زندان معرفی کرده‌اند.

  محمد جباری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستانبه تشریح جزئیات جدیدی از حادثه فرار عده‌ای از زندانیان زندان سقز پرداخت و اظهار داشت: روز گذشته در ساعت ۱۹:۲۴ دقیقه، ۷۴ نفر از زندانیان زندان سقز با شکستن درب اصلی و ضرب و شتم مأموران، از زندان فرار کردند.

  وی از افزایش شمار دستگیری زندانیان متواری زندان این شهرستان خبر داد و افزود: تاکنون ۱۰ نفر از زندانیان متواری توسط نیروهای انتظامی و اطلاعات سپاه دستگیر و ۳ نفر دیگر نیز خود را تسلیم و به زندان معرفی کرده‌اند.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان با بیان اینکه پس از این رخداد بلافاصله مراجع نظامی، انتظامی و اطلاعاتی حسب پیگیری مقامات قضایی ورود پیدا کردند، گفت: زندانیان دستگیرشده تحت بازداشت و بازجویی هستند تا علت حادثه مورد بررسی قرار گیرد.

  جباری با بیان اینکه دیگر زندانیان متواری نیز شناسایی و تحت تعقیب هستند، تصریح کرد: چنانچه زندانیان متواری خود را تحویل و به زندان برگردند، جرم ارتکابیشان برابر دستورالعمل و مقررات، مشمول ارفاق و تخفیفات قانونی قرار گرفته و فرار آنان از زندان مانع عفو جرم اصلی قبلیشان نشده اما اگر برنگردند، پس از دستگیری به مجازات جرم جدید هم محکوم و مشمول بخشنامه عفو نخواهند شد.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "دستور رئیسی برای برخورد با مقصرین حادثه فرار زندانیان سقز/ ۱۳ زندانی دستگیر شدند"