- سایت خبری آذرقلم - http://azargalam.ir -

ترمینال‌های مسافربری تعطیل شد/ کاهش۵۰ درصدی تردد در جاده‌های آذربایجان‌شرقی

آذرقلم: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از تعطیل شدن ترمینال‌های استان خبر داد.

ترمینال‌های مسافربری آذربایجان‌شرقی تعطیل شد/ کاهش50 درصدی تردد در جاده‌های استان

به گزارش آذرقلم، اروجعلی علیزاده اظهار داشت: تردد، ورود و خروجی در مبادی استان بعد از اجرای طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی، کاهش قابل توجهی داشته اما همین ترددها نیز نامیمون است.

وی افزود: طی روز گذشته ۱۹ هزار ۴۹۴ خودرو به استان وارد و در مقابل ۲۱ هزار و یک خودرو خارج شده که این ارقام در روز هفتم فروردین ۲۶ هزار و۷۳۳ ورود و رقم ۲۷ هزار و ۱۷۴ خودرو خروجی به ثبت رسیده که کاهش حدودا ۷ هزار خودرو را نشان می‌دهد.

علیزاده محورهای میاندوآب- ملکان، مشکین‌شهر-اهر، آزاد راه زنجان – تبریز، ارومیه – تبریز و ایوغلی-مرند را همچنان صدرنشین ورودی‌های آذربایجان‌شرقی اعلام و تصریح کرد: روز گذشته ورود ۵ هزار و ۴۴۴خودرو در مسیر میاندوآب- ملکان ثبت شده و ورود ۴ هزار و ۵۰۰ مورد در محور مشکین‌شهر-اهر، ۲ هزار و ۶۱۱ ورودی در مسیر آزاد راه زنجان – تبریز، یک هزار و ۷۳۰ خودرو در مسیر ارومیه – تبریز و یک هزار و ۴۲۳ مورد در محور ایواوغلی-مرند صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: مقایسه آمار ورودی محورهای یاد شده با روز قبل از اجرای طرح ممنوعیت ورود خودرهای غیربومی، کاهش حدودی ۳ هزار موردی در محور میاندوآب- ملکان، به عنوان دارنده بیشترین ورودی استان، یک هزار عددی در هر کدام از مسیر آزاد راه زنجان – تبریز و ارومیه – تبریز و ۵۰۰ موردی در هر یک از محورهای مشکین شهر-اهر و ایواوغلی-مرند را بدنبال داشته است.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل جاده‌ای، با اشاره به تردد ۲۷۷ هزار و ۴۳۸ خودرو در کل جاده‌های استان در روز گذشته اظهار داشت: این رقم در روز هفتم بهار ۴۱۱هزار و ۸۸ مورد و در مدت مشابه سال قبل ۸۶۰ هزار و ۹۰۰ خودرو بوده که مقایسه ارقام دیروز با سال گذشته کاهش ۶۸ درصدی داشته است.

وی تاکید کرد: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۸ فروردین امسال، ۳۷۴ هزار و ۶۷۵ ورودی و ۳۴۵ هزار و ۲۸۸خروجی در مبادی آذربایجان‌شرقی صورت گرفته که جزو ۵ میلیون و ۵۹ هزار و ۲۷۱ مورد از کل ترددهای انجام شده همین مدت در سطح جاده های استان محسوب می‌شوند.

کاهش ۵۰ درصدی تردد در جاده‌های استان

علیزاده کاهش ۵۰ درصدی تردد در جاده‌های استان را یادآورشد و اضافه کرد: مقایسه آمار ۱۰ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۹۷ تردد در ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۸ فروردین سال گذشته با امسال حکایت از کاهش ۵۰ درصدی دارد.

تعطیلی ترمینال‌های آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از تعطیل شدن ترمینال‌های استان خبر داد و اضافه کرد: از دیروز حمل و نقل و جابه‌جایی مسافر، توسط اتوبوس‌های حمل و نقل بین شهری انجام نمی‌شود و ترمینال‌های آذربایجان‌شرقی در حال حاضر تعطیل هستند.

وی در پاسخ به رقم ورودی و خروج های استان گفت: با اعلام اجرای طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی، در حال حاضر صرفاً خودروهای بومی امکان ورود و غیربومی امکان خروج از مبادی ورودی و خروج آذربایجان‌شرقی را دارند.