|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۷ | کد خبر : 91480
 • پرینت

  آذرقلم: تنها سوالی بی جوابی که ذهن را مَشغول می کند این است که ویروس” بی تفاوتی و پایمال کردن حق حیات دیگران ” از چه تفکری نشات گرفته است؟!/ یادداشت: وحید یوسفی

  یادداشت: وحید یوسفی

  آذرقلم: شهر تبریز که در آمارها میزان خشونت اش از نُرم کشوری بیشتر است که بالای ۷۰ درصد آن تنها به خاطر یافتن جای پارک است مردمانی که همدلی شان و  خاص بودن و یا بعبارتی توجه بیشتر به تجملات زبانزد عام و خاص اند.
  حال در این مجال بی مقدمه از ویروسی سخن می رانیم که به جان قریب به اتفاق شهرهای کشور افتاده است اما متاسفانه ما تبریزی ها انگار سریع ترین ویروس دنیا را که در چند ماه دور دنیا را در نوردیده ، جدی نگرفتیم .
   طبق اعلام کارشناسان امر بالای ۸۰ درصد این ویروس از بازار و مراکز خرید به جان هایمان افتاده است اما با تاکید و توصیه ها باز هم گوش شنوا نداریم و برای خرید کالاهای غیر ضروری و رفتن به مراکز شلوغ سر از پا نمی شناسیم.
  جالب تر اینکه افرادی که خانه را ترک کرده و مشغول بازار گردی هستند با ژست عجیبی در مصاحبه با خبرنگاران به مردم توصیه می کنند تا در خانه بمانند!
  حال نمی دانم این حجم عظیم از کرختی و بی تفاوتی از کجا به ذهن هایمان رسوخ کرده است که در این وانفسای بیماری به گور پدر کرونا می خندیم .
  این بی توجهی تا جایی ادامه دار شده است که در آخرین چهارشنبه سال عده ای پا به پای هم و حتی دست در دست در معابر عمومی رقص و پای کوبی کردند . اگر به فکر سلامت خود نیستید لااقل به فکر عزیزان سالمند و کودکان معصوم شهروندان باشید.
  اما کاش متوجه باشیم حق الناس تنها دزدی و خوردن سیب از باغ دیگران نیست و بلکه به خطر انداختن جان همشهریان به هر نحوی از جمله بازارگردی و تجمع چهارشنبه سوری نیز از مصادیق تعرض به حقوق دیگران و حق الناس است . خدا کند این بی توجهی و تجمعات آتشی زیر خاکستری برای آتش کشیدن سلامت تبریزی ها نباشد که نمود آن را نیز در آمار مبتلایان بعد از دو هفته مشخص می شود.
  تنها سوالی بی جوابی که ذهن را مَشغول می کند این است که ویروس” بی تفاوتی و پایمال کردن حق حیات دیگران  ” از چه تفکری نشات گرفته است؟!

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "مقابله با کرونا و حق الناسی به نام سلامت همشهریان"