|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸ | کد خبر : 90639
 • پرینت

  آذرقلم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ۱۵ نفر کرونایی در استان نشان از درگیری سراسر آذربایجان‌شرقی دارد، گفت: مراغه، شبستر، هشترود، مراغه، بناب، میانه، سراب درگیر این بیماری هستند.

  آذرقلم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ۱۵ مبتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی وجود دارد و ۳ نفر فوتی گزارش شده است، گفت: دو هفته آتی بسیار حیاتی برای کشور و استان است که با همکاری مردم باید کنترل شود.

  ۳ فوتی مبتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی

  به گزارش آذرقلم، محمدحسین صومی در برنامه زنده تلویزیونی اظهار کرد: در حال حاضر تست ۱۵ نفر مثبت اعلام شده و سه فوتی ناشی از کرونا در استان داشتیم.

  وی با بیان اینکه ۱۵ نفر کرونایی در استان نشان از درگیری سراسر آذربایجان‌شرقی دارد، گفت: مراغه، شبستر، هشترود، مراغه، بناب، میانه، سراب درگیر این بیماری هستند.

  رئیس علوم پزشکی تبریز متذکر شد: هر کسی که با علائم خفیف کرونا روبه رو است از خانه بیرون نرود و از ماسک استفاده کند و همچنین در صورت لزوم افراد حساس، زنان باردار و افراد مسن بیرون از خانه نروند.

  وی تاکید کرد: دو هفته آینده برای استان بسیار حیاتی است و امیدواریم با رعایت بهداشت این ویروس را کنترل کنیم.

  ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

  مراجعه ۳۰۹ نفر با مشکل حاد تنفسی به بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی/ کنترل تمام ورودی‌های شهر

  رئیس پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار علوم پزشکی تبریز گفت: در حال حاضر ۳۰۹ نفر در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی به علت مشکلات حاد تنفسی مراجعه کرده‌اند که برای ۱۶۰ نفر آزمایش تشخیص کرونا انجام گرفته که تست ۹ نفر تا به امروز مثبت بوده است.

  مراجعه ۳۰۹ نفر با مشکل حاد تنفسی به بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی/ کنترل تمام ورودی‌های شهر

  خیاط‌زاده، رئیس پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار علوم پزشکی تبریز هم اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۹ نفر در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی به علت مشکلات حاد تنفسی مراجعه کرده‌اند که برای ۱۶۰ نفر آزمایش تشخیص کرونا انجام گرفته است.

  وی افزود: از میان تست‌های انجام گرفته، نتیجه ۹ نفر مثبت اعلام شده است.

  ویروس کووید۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "آمار کرونا در آذربایجان‌شرقی تا روز شنبه: ۱۵ مبتلا، ۳ فوتی"