|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶ | کد خبر : 90171
 • پرینت

  آذرقلم؛ یک کاندیدای نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر، اسکو گفت: اگر می خواهیم جامعه اصلاح شود باید این کار را از مجلس شروع کنیم! عملکرد مجلس و دولت فعلی را در سر سفره مردم می بینم!

  آذرقلم؛ یک کاندیدای نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر، اسکو گفت: اگر می خواهیم جامعه اصلاح شود باید این کار را از مجلس شروع کنیم! عملکرد مجلس و دولت فعلی را در سر سفره مردم می بینم!

  به گزارش آذرقلم؛ رضا پاشایی در کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار آذرقلم، در خصوص نظرش نسبت به عملکرد نمایندگان فعلی مجلس گفت: من از همه حاضرین می پرسم آیا خودتان در این دوره از عملکرد مجلس راضی بودید؟! یک نفر هم نمی تواند اعلام رضایت کند. چون نتیجه عملکرد مجلس و دولت، این همه فساد و سرقت و رانت جویی است.

  وی افزود: بگذارید هوای تازه بیاید. جامعه به نفس تازه احتیاج دارد. نسل جوان می تواند طرحی نو در اندازد و و جامعه را از این وضع نجات دهد.

  عضو هیئت رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت استان در پاسخ به سوال دیگر «آذرقلم» در خصوص رویکرد او در صورت راهیابی به مجلس نسبت به عدم بررسی دقیق لایحه بودجه سالانه کشور در مجلس و اینکه گفته می شود ۷۰ درصد بودجه کل کشور، بدون بررسی دقیق نمایندگان تصویب می شود چه خواهد بود گفت: منصفانه نگاه کنیم. قطعا کمیسیون تلفیق بررسی می کند. اینگونه هم نیست که بدون اطلاع نمایندگان تصویب شود!

  رضا پاشایی در ادامه با تاکید بر ضرورت بودجه بندی براساس اقتصاد بدون «نفت» گفت: مشیت الهی است که ما با تحریم فروش نفت مواجه شده ایم چون تا زمانی که پول نفت در جیب دولت بود بخش خصوصی و بنگاههای کوچک فراموش شده بودند اما اکنون در شرایط تحریم نفتی می توان به رونق ساخت داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی امیدوار بود.

  رئیس انجمن صنایع همگن قطعات خودرو کشور در ادامه، با بیان اینکه متاسفانه رشد اقتصادی کشور ما، به منفی یک درصد رسیده گفت: ضرورت اصلاح این روند، دقت در انتخاب های مردم ماست.نه تنها در مورد یک نفر بلکه این انتخاب شامل همه افراد می شود.

  رضا پاشایی با انتقاد صریح از انتشار لیست احزاب سیاسی و عدم قرارگیری نام وی در لیست اصلی «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» گفت: علت آن است که در این شورا، پدرخوانده ها نفوذ دارند آنها می ترسند افراد قوی به ترکیب اضافه کنند. این لیست دست ساخته است و لیستی نیست که مردم انتظارش را داشتند. این لیست ها و احزاب یک شبه، در بحث گرانی بنزین، تورم و مشکلات اقتصادی، کدام بیانیه را دادند؟ چه اقدام و واکنشی را نشان دادند؟

  پاشایی افزود: آنها فقط برای خود تیم درست کرده اند تا به اهداف خود برسند. من هم لیستی را که در بین مردم جایگاه نداشته باشد قبول ندارم. ما با احزاب شناسنامه دار و دارای مرام نامه موافقیم نه احزاب و تشکل های یک شبه!

  این فعال اقتصادی و کارآفرینی با بیان اینکه متاسفانه در حوزه صنعت و اقتصاد، نه هدف وجود دارد و نه برنامه و استراتژی خاطرنشان کرد: اقتصادی که تسهیلات بانکی با سود تمام شده ۲۵ درصد تولید کننده می دهد محکوم به شکست است. این در حالی است که کشورهای صنعتی و توسعه یافته، نرخ سود بانکی ۲ تا ۴ درصد است برای تولیدکننده. دولت باید بسترسازی کند و موانع اشتغال و کارآفرینی را رفع کند.

  رئیس انجمن صنایع نیرو محرکه و قطعات خودرو کشور در ادامه از عقد قرارداد با شرکت های بزرگ کشور برای راه اندازی سه خط تولید موتورهای دیزلی در کارخانه موتوژن، گیربکس در کارخانه چرخشگر و خط تولید بدنه سمند و جوشکاری ومونتاژ برای ایران خودرو تبریز خبر داد و گفت: با راه اندازی این خطوط، برای هزاران جوان بیکار آذربایجانی ایجاد شغل می شود.

  رضا پاشایی با انتقاد از وضعیت خودروسازی در کشور هم گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار نفر در هیات مدیره های دو کارخانه بزرگ خودروساز کشور عضو هستند و ماهانه دستمزد و حقوق چند ده میلیونی می گیرند. طبیعی است که با این پرداخت ها، قیمت خودرو گران باشد! شما با خرید هر خودرو، حقوق عضویت در هیات مدیره این دو هزار نفر را تامین می کنید! سیاست دولت در مورد این کارخانه های باید تغییر یابد.

  این کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو در خاتمه با انتقاد از فضای تخریبی که علیه او در فضای مجازی به راه افتاده گفت: بنده برای نجات صنعت و اقتصاد و اشتغال آذربایجان وارد میدان رقابت شده ام. اما برخی ها تلاش می کنند تا کاندیدایی را که از بین جامعه صنعت و اقتصاد برخاسته به هر قیمت ممکن از میدان به در کنند. تخصص و تجربه و حرفه من، صنعت و اقتصاد و اشتغال آفرینی است. بنابراین انتظار دارم به جای تخریب و تشویش اذهان عمومی کمک حال من باشند نه اینکه با راه اندازی فضای ناجوانمردانه در بازار بی تقوایی دست به تخریب بزنند.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "افشاگری رضا پاشایی از نقش پدرخوانده ها در انتشار لیست های ائتلافی: اصلاح جامعه را باید از مجلس شروع کنیم!"