|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶ | کد خبر : 90139
 • پرینت

  آذرقلم: منیژه هوشمند از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: مشکلات اقتصادی و اجتماعی مهمترین چالش های امروز آذربایجان شرقی هستند.

  آذرقلم: منیژه هوشمند از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: مشکلات اقتصادی و اجتماعی مهمترین چالش های امروز آذربایجان شرقی هستند.

  به گزارش آذرقلم؛ خانم هوشمند، هدف از حضور در این دوره از انتخابات را شناساندن جایگاه زنان جامعه و حضور پررنگ زنان در سطح مدیریت های مختلف دانست و گفت: زنان آذربایجانی خیلی مورد بی مهری قرار می گیرند سن ازدواج دختران در منطقه ما الان به ۱۱ سال رسیده متاسفانه به زنان کمتر از سایر مناطق و استانهای محروم نظیر سیستان و بلوچستان اهمیت می دهند. در حالیکه در آنجا یک زن به مقام فرمانداری منصوب می شود اما در سطح مدیران استانی ما، به توانمندی زنان اهمیت چندانی داده نمی شود.
  دکتر هوشمند افزود: کودک همسری به عنوان یکی از چالش های اجتماعی جامعه ما، از مشکلات معیشتی نشات می گیرد حتی افزایش وام ازدواج نیز بر این مسئله جتماعی دامن زده و باعث افزایش کودک همسری در برخی از مناطق شده است!
  این کاندیدای نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه برنامه های ویژه ای برای برون رفت از شرایط اقتصادی فعلی در نظر گرفته گفت: ما همه باید به اقتصاد مقاومتی پایبند باشیم.
  خانم هوشمند در پاسخ به سوال خبرنگار آذرقلم در مورد دخالت برخی نمایندگان در انتصاب مدیران دولتی و مشروعیت این اقدام گفت: به نظرم دخالت نمایندگان و اصرار آنها بر تغییر یا انتصاب مدیران، غیرقانونی است و با آن مخالفم اما قطعاً در این باره نظر می دهم و پیشنهادات اصلاحی خود را اعلام می کنم و این کار را از تکالیف یک نماینده مردم می دانم.
  وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار آذرقلم در خصوص نظرش در مورد امکان ورود زنان به ورزشگاهها گفت: بنده با ورود زنان به ورزشگاهها با رعایت سئونات اسلامی موافق هستم. زنان هم می توانند به عنوان نیمه دوم جامعه، در این مکانها حضور یافته و انرژی بگیرند. زنان هم به ورزش و هیجان و سلامتی احتیاج دارند.
  خانم هوشمند با انتقاد از وضعیت ورزش در استان ما و پسرفت آن در سالهای بعد از جنگ گفت: در رشته هایی مانند وزنه برداری، کشتی، شطرنج، دوچرخه سواری و… تیم های آذربایجانی، حرف اول را در کشور می زدند. برگزاری مسابقات بین المللی ورزشهایی مانند دوچرخه سواری تور آذربایجان، وزنه برداری و … نمونه ای از این جایگاه بود اما متاسفانه اکنون ورزش ما در سطح کشور پسرفت کرده است.
  وی با انتقاد از وضعیت ورزشگاه یادگار امام تبریز گفت: هنوز با وجود گذشت دهها سال از افتتاح ورزشگاه یادگار امام تبریز، این ورزشگاه اشکالات اساسی و عمده دارد. طرح اولیه آن که به عنوان «دهکده المپیک» مطرح بود، ناقص به حال خود رها شد. به نظر می رسد مدیران ورزشی و سیاسی دوران جنگ ما بسیار توانمندتر بودند. حالا هیچ کس متاسفانه حساب کشی هم نمی کند و از برگزاری مسابقات بین المللی و ملی در تبریز هم خبری نیست!
  این محقق عرصه ی صنعت و اقتصاد، با بیان اینکه مسایل اقتصادی، مهمترین چالش منطقه آذربایجان است گفت: بررسی های تاریخی نشان می دهد که این منطقه قبل از آنکه از صادرات نفت منتفع باشد از نظر تجارت و اقتصاد بسیار پررونق بود. برای اینکه بزرگترین بازار سرپوشیده آن نبض اقتصادی منطقه را در دست داشت . اما بعد از انقلاب به مسایل اقتصادی تبریز کم مهری شده است. ما نسبت به شهرهای دیگر رشد بسیار کمی داشتیم. صنعت ما، تنها به صادرات شیرینی و شکلات ختم شده است و صنایع دیگر مظلوم واقع شده اند.
  هوشمند افزود: دریافت مالیات های سنگین از صنایع، آنها را از رونق انداخته است و این به کم کاری و بی توجهی مسئولان بر می گردد که همیشه آمار غلط می دهند و گزارش های خلاف واقع به مدیران بالاتر می دهند تاوان این فشارهای اقتصادی را مردم باید بپردازند. چرا باید آمار پرونده های سرقتی ناشی از بیکاری و مشکلات معیشتی تا این اندازه بالا برود؟!
  وی در خاتمه با تاکید بر ضرورت انتخاب مدیران بومی گفت: متاسفانه مدیران غیربومی تعصب و تعهد و برنامه قابل قبولی برای توسعه استان ندارند.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "منیژه هوشمند: زنان آذربایجانی مورد بی مهری قرار گرفته اند/ ورزش آذربایجان پسرفت کرده است/ صنعت آذربایجان به شیرینی و شکلات خلاصه شده است!"