|

آخرین عناوین:
  • تاریخ انتشار خبر :جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳ | کد خبر : 90023
  • پرینت

    آذرقلم: نمایندگان فوتبال تبریز در بازی های این هفته لیگ برتر، با یک برد و یک شکست مشابه د رنتیجه، به کار خود پایان دادند. ماشین سازی با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شاهین بوشهر شد و تراکتور با همین نتیجه سایپا را در تبریز زمین گیر کرد.

    آذرقلم: نمایندگان فوتبال تبریز در بازی های این هفته لیگ برتر، با یک برد و یک شکست مشابه د رنتیجه، به کار خود پایان دادند. ماشین سازی با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شاهین بوشهر شد و تراکتور با همین نتیجه سایپا را در تبریز زمین گیر کرد.

    به گزارش آذرقلم، تیم تراکتور، در یک بازی زیبا و برتر، در هوای سرد و برفی تبریز موفق شد ترمز تیم سایپا را بکشد و این تیم را در ورزشگاه یادگار امام زمین گیر کند.
    تراکتوری ها پس از اینکه دروازه خود را خیلی زود باز شده دیدند موفق شدند سه بار گلزنی کنند و با کسب سه امتیاز حیاتی تا رده دوم جدول رده بندی صعود کنند.
    به گزارش آذرقلم به نقل از ورزش سه، تراکتوری ها توانستند یک دیدار مهم دیگر را نیز به خود اختصاص دهند. آنها در حالی که خیلی زود و در دقیقه هفتم بازی از روی نقطه پنالتی دروازه خود را باز شده دیدند، توانستند در همان نیمه اول سه بار دروازه حریف خود را باز کنند. اشکان دژاگه، احسان حاج صفی و رضا اسدی سه بازیکنی بودند که در همان نیمه اول توانستند دروازه خودروسازان را باز کنند و مقدمات پیروزی به موقع تیمشان را فراهم کنند.

    هفته بیستم لیگ برتر؛ جمعه: ۹۸/۱۱/۲۵ ؛ ساعت: ۱۵
    استادیوم: یادگار امام تبریز
    داور: سید وحید کاظمی

    تراکتور تبریز

    محمدرشید مظاهری
    محمدرضا خانزاده
    ایمان سلیمی
    میلاد فخرالدینی
    احسان حاج‌صفی
    رضا اسدی
    اکبر ایمانی
    مهدی تیکدری
    اشکان دژاگه
    ساسان انصاری(۷۵ سعید مهری)
    اوکاشه حمزاوی(۶۷ رضا شکاری)
    سرمربی: ساکت الهامی

    سایپا تهران
    محمدحسین اکبرمنادی
    طاها شریعتی
    خالد شفیعی
    سعید محمدفرد
    سید ابوالفضل جلالی
    روزبه شاه‌علی‌دوست
    محمدصادق بارانی
    امیرحسین حسین‌زاده
    حسین کامیاب(۶۸ نیکخوی)
    رضا جعفری(۵۸ آرمان رمضانی)
    محمدرضا سلیمانی
    سرمربی: ابراهیم صادقی

    شرح گل
    تراکتور صفر – سایپا ۱ (دقیقه ۸: محمدرضا سلیمانی): پنالتی اعلام شده به سود سایپا را سلیمانی به سمت راست دروازه تراکتور زد تا گل اول تیمش به ثمر برسد.

    تراکتور ۱ – سایپا ۱ (دقیقه ۱۶: اشکان دژاگه): حمله‌ای که اشکان دژاگه از میانه زمین آغاز کرده بود را تیکدری بعد از نفوذ تا نزدیکی محوطه جریمه سایپا پیش بُرد و به عقب پاس داد که در ادامه دژاگه با شوت استثنایی و زیرطاقی تبدیل به گل کرد تا تراکتور با یک گل استثنایی کار را به تساوی بکشد.

    تراکتور ۲ – سایپا ۱ (دقیقه ۱۸: احسان حاج‌صفی): پاس رو به جلوی مهدی تیکدری را احسان حاج‌صفی با شوت غافگیر کننده و فوق‌العاده از سمت چپ زمین زد که توپ به عجیب‌ترین و البته بهترین شکل ممکن وارد دروازه سایپا شد.

    تراکتور ۳ – سایپا ۱ (دقیقه ۲۸: رضا اسدی): اوکاشه حمزویی پاس به عقب چشم‌نوازی به اشکان دژاگه داد که او نیز با پاس در عرض توپ را به رضا اسدی رساند تا این هافبک بلندقامت با ضربه بغل پای بدون نقص دروازه تیم سابقش را باز کند.

    اتفاق ویژه:
    ویژه ترین اتفاق این دیدار را می توان در نیمه اول بازی جستجو کرد. زمانی که پس از باز شدن دروازه تراکتوری ها در دقیقه هفتم از روی نقطه پنالتی، با دو شوت دیدنی از دو کاپیتان تیم ملی یعنی احسان حاج صفی و اشکان دژاگه، در فاصله یک دقیقه دو گل دیدنی برای تبریزی ها به ثمر رسید و آنها توانستند روی تجربه کاپیتان های خود نتیجه شکست را با پیروزی عوض کنند.

  • برچسب ها :
  • نظرات کاربران در "سایپا در ورزشگاه برفی تبریز زمین گیر شد/ تراکتور ۳- سایپا ۱"
    ۲ نظر برای “سایپا در ورزشگاه برفی تبریز زمین گیر شد/ تراکتور ۳- سایپا ۱”
    1. نادر گفت:

      اصولا نقد از نوع سازنده همیشه باعث پیشرفت میشه مخصوصا دیدن معایب در موقع پیروزی وگرنه وقتی تیم باخته معلومه که اشتباه و کاستی هایی بوده که باعث باخت تیم شده. اما متاسفانه ما در موقع پیروزی اصلا اینورا پیدامون نمیشه و با یه مساوی یا باخت سریع دست به قلم میشیم و بر اساس سلایق شخصی شروع به کوبیدن تیم و بازیکنانش میکنیم. تیمی که از ۸ بازی ۱۹ امتیاز گرفته با میانگین ۲.۳۷۵ رو میگیم نتایج ضعیف گرفته اما تیمی که از ۶ بازی ۲ امتیاز گرفت با یه گل زده میگیم به به چه چه عجب تیمیه عجب سرمربی. چرا چون مربی اون مال فلان کشور همسایه بود که بعضیا تمنای داشتن مربی از اونجا رو داشتن. اینا نقد سازنده نیستن بلکه نظرات منفعت طلبانه شخصی هستن که منتظریم تیم یه بازی مساوی کنه یا ببازه و بعدش بریزیم در فضای مجازی و به جای گرفتن دست تیم از پاش بکشیم. ۲۹ تا بازی پشت سر هم ببریم قهرمان شیم بازی ۳۰ ام مساوی شه باز یه سری خواهند بود که از این حرفها بزنن.
      به دفعات گفتیم و بازهم میگیم که تراکتور با بازیکنان و کادر فنی معمولی و تماشاگر اندک هم نتیجه میگیره چه برسه به اینهمه سرمایه گذاری و آوردن بازیکنان شاخص و پشتوانه عظیم هوادار. پس حتما یه جای کار ما ایراد داره. تجربه سالیان اخیر نشون داده بزرگترین نقطه ضعف و عامل ناکامی تراکتور از طرف یه سری نفوذی و خاله خرسه بوده که حاشیه های غیرفوتبالی براش درست کردن و تمرکز ذهنی بازیکنان رو برهم زدن. روندهای سینوسی ناکامی هم دقیقا مال همون مواقع هست. نمونه اخیرش هم بازی با استقلال در تبریز بود. تراکتور با ۳ هزار تا تماشاگر واقعی در سرمای ۱۰ درجه زیرصفر که هرکدوم اندازه ۱۰۰ نفر و شاید بیشتر ارزش دارن هم میتونه مثل آب خوردن حریفان رو در داخل زمین به زانو بیاره. از یوونتوس که در تکرار قهرمانی های متوالی نمیتونید بالاتر پیدا کنید اما اونم در یه فصل فراز و فرود داره. طبیعت فوتبال اینه. یه روز شوت حاج صفی میخوره به تیر و یه روز میره گل. طبیعت فوتبال رو هم که نمیذارن پای کیفیت فنی تیم و بازیکنان.
      در یکی از همین روزهای برف و یخبندان اتفاقا در بازی با همین سایپا در کرج یادم نمیره که لب و دهن و ریش و سبیل هوادارانمون هم یخ زده بود در بین دو نیمه به دستشویی استادیوم پناه برده بودن صداشون درنمیومد از شدت سرما مچاله شده بودن بارش برف طوری بود که چندین بار بازی رو قطع کردن زمین رو پارو کردن بین دو نیمه که داشتن میرفتن زمین سیاوش اکبرپور رو صدا زدم گفتم ۵۰ نفر تو این وضعیت موندن استادیوم تا اخر بازی هر اتفاقی بیفته سنگ هم بباره بمیرن هم همینجا میمونن تیم رو تشویق میکنن اینا نباید دست خالی برگردن هرجوری شده باید تراکتور برنده بیاد بیرون. تراکتور اون بازی رو یک هیچ زد بازیکنان مردانه جنگیدن بعدها سیاوش رو تهران دیدم میگفت با اینکه عاشق استقلال هستم اما در هیچ بازی اندازه بازی با سایپا برای بردن شور و اشتیاق نداشتم. کیفیت حرف اول و آخر رو میزنه ۱۰۰ تا هوادار عاشق که از اول تا آخر تیمو تشویق میکنن بهش روحیه میدن از ۱۰۰ هزار تا تخمه خور که میرن ساکت میشینن ارزش بیشتری دارن.
      بنابراین باید هوشیار بود اونوقت که تیم پشت سر هم میبره باید بیشتر مواظب بود اونوقت که تعداد هوادار بیشتر میشه باید مواظب بود که برای تیم حاشیه درست نشه و ذهنیت و انگیزه بازیکنان رو تحت تاثیر قرار نده. بازی های حساس تری پیش رو هست مطمئنا باز یه سری فرصت طلب نفوذی سعی در حاشیه کشیدن تیم خواهند کرد و هواداران واقعی که تراکتور رو به خاطر خودش میخوان نه برای تبدیل کردن به ابزار مقاصد شوم قومگرایانه، باید بیشتر از گذشته مواظب باشن.

      • editor گفت:

        آقای نادر عزیز
        با سلام
        لطفا متن یادداشت تان را با اندکی ویرایش و به زبان ادبیاتی نوشته و دوباره ارسال کنید تا در قالب یادداشت مستقل کار شود.
        ممنون از شما/
        تحریریه آذرقلم