|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳ | کد خبر : 89366
 • پرینت

  آذرقلم: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از بارش نیم متری در برخی شهرستان‌های این استان خبر داد.

  آذرقلم: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی از بارش نیم متری در برخی شهرستان‌های این استان خبر داد.

  برف نیم‌متری در آذربایجان‌شرقی/ 500 روستا در محاصره برف

  به گزارش آذرقلم، اروجعلی علیزاده اظهار داشت: طی بارش‌های بامداد امروز، بیشترین ارتفاع برف در شهرستان‌های مراغه، هشترود و آزاد راه با ۶۰ سانتی‌متر ثبت شده است.

  وی تصریح کرد: ثبت ارتفاع برف در بارش‌های مختلف را برای ارزیابی و برنامه‌ریزی دقیق و مناسب برای حوزه راهداری حیاتی و مهم است.

  علیزاده از ورود دستگاه‌های برف خور از بارش اخیر به جاده‌های استان خبر داد و اضافه کرد: باتوجه به ارتفاع برف یاده شده که اتفاق افتاده، ۶ دستگاه برف خور اداره کل راهداری استان در حال حاضر در سطح جاده‌های و مسیرهای ترددی درحال بازگشایی راه‌ها هستند.

  علیزاده درباره آخرین وضعیت راه‌های استان اظهار داشت: هم اکنون به همت اکیپ‌ها و کارکنان مستقر در جاده‌ها، تمام راه‌های اصلی و شریانی استان باز بوده و تردد در آنها با رعایت اصول ایمنی امکان‌پذیر است.

  این مقام مسئول در حوزه راه‌های آذربایجان‌شرقی با اشاره به مسدود بودن بیش از ۵۰۰ راه روستایی بعد از بارش‌های بامداد امروز تاکید کرد: اکیپ‌ها و خودروهای مستقر در جاده به سمت راه‌های روستایی هدایت شده و بازگشایی مسیر ۳۰۰ روستای باقی مانده در محاصره برف در دستور کار قرار دارد.

  وی همچنین از امدادرسانی به ۱۳۲ خودروی گرفتار در برف خبر داد و تصریح کرد: امدادرسانی به بیش از ۶۰ دستگاه از این خودروها صرفا در آزاد راه که بارش در آن همراه با کولاک شدید و برودت هوا بوده صورت گرفته است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "برف نیم‌متری در آذربایجان‌شرقی/ ۵۰۰ روستا در محاصره برف"