|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴ | کد خبر : 88477
 • پرینت

  آذرقلم: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از افزایش ۷۱ سانتی متری تراز دریاچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. این در حالی است که در تیرماه سال ۹۸، تراز دریاچه نسبت به مدت مشابه تیرماه ۹۷، بیش از ۱۱۰ سانتی متر افزایش نشان می داد.

  آذرقلم: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از افزایش ۷۱ سانتی متری تراز دریاچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

  به گزارش آذرقلم، این در حالی است که در تیرماه سال ۹۸، تراز دریاچه نسبت به مدت مشابه تیرماه ۹۷، بیش از ۱۱۰ سانتی متر افزایش نشان می داد.

  فرهاد سرخوش با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه تصریح کرد: طبق گزارش های واصله تراز فعلی دریاچه ارومیه ۱۲۷۱.۲۵ متر است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۷۰.۵۴ متر بوده است.
  وی با بیان اینکه وسعت فعلی دریاچه ارومیه دو هزار و۷۹۴ کیلومتر مربع اعلام شده است، اظهار کرد: وسعت دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۴۶ کیلومتر مربع رشد داشته است.
  سرخوش با اشاره به حجم آب این دریاچه خاطر نشان کرد: هم اکنون دریاچه ارومیه سه میلیارد و ۲۹۰ میلیون مترمکعب آب دارد که در مقایسه با سال گذشته یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون مترمکعب افزایش را نشان می دهد.
  مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رهاسازی از دو سد شهرچای و شهید کاظمی بوکان از اول دی ماه به سمت دریاچه آغاز شده است، تصریح کرد: با ورود ۱۱۴ میلیون مترمکعب با حداکثر دبی و بارشهای فصل پیش رو تراز و حجم آب دریاچه افزایش خواهد یافت.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "منحنی افزایش تراز دریاچه ارومیه سیر نزولی گرفت/ نگرانی از وضعیت آینده"