|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷ | کد خبر : 86511
 • پرینت

  آذرقلم: مدیرعامل بنیاد حمایت از جامعه نابینایان استان آذربایجان‌شرقی گفت: طبق آمار بیش از هشت هزار نفر نابینا و کم بینا در استان در حال زندگی هستند که این عزیزان تحصیلات عالیه دارند.

  آذربایجان‌شرقی 8 هزار کم بینا و نابینا داردآذرقلم: مدیرعامل بنیاد حمایت از جامعه نابینایان استان آذربایجان‌شرقی گفت: طبق آمار بیش از هشت هزار نفر نابینا و کم بینا در استان در حال زندگی هستند که این عزیزان تحصیلات عالیه دارند.

  به گزارش آذرقلم، فرهاد عبدوی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: روز جهانی‌نابینایان در ابعاد جهانی نشان‌دهنده نقش بسیاری از نابینایان به عنوان بزرگان در تاریخ جهان بسیار پر رنگ است.

  وی اضافه کرد: بنیاد حمایت از نابینایان سال‌هاست که فعالیت خود را آغاز کرده است و طبق آمار بیش از هشت هزار نفر نابینا و کم بینا در استان آذربایجان‌شرقی در حال زندگی هستند که این عزیزان تحصیلات عالیه دارند.

  عبدوی اضافه کرد: در میان این عزیزان تعداد بسیاری بیکار و از کار افتاده وجود دارد که آمار این تعداد تاسف‌بار است.

  مدیرعامل بنیاد حمایت از جامعه نابینایان استان گفت: از همه اعضا شورا به خاطر این فرصت که در اختیار ما قرار داده‌اند سپاسگزارم و امیدوارم این فرصت‌ها راهی برای افزایش فعالیت‌های ما در سطح شهر باشد.

  وی اضافه کرد: قانون حمایت از معلولان در راستای رفاه این عزیزان قابل تامل بوده اما درخواست‌هایی در خصوص مشکلات وجود دارد که امیدوارم این مشکلات با حمایت مسوولان رفع شود.

  عبدوی تاکید کرد: رفع بیکاری، انتخاب رابط میان نابینایان، شورا و مشکلات موجود در سطح شهر از دغدغه‌های نابینایان است که امیدوارم این موارد با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز رفع شود.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "آذربایجان‌شرقی ۸ هزار کم بینا و نابینا دارد"