|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴ | کد خبر : 86363
 • پرینت

  آذرقلم: تفاوت تراکتور این فصل با تراکتور فصل گذشته در نتیجه نیست. تفاوت تراکتور این فصل با تراکتور فصل گذشته در آرامشی است که تیم دارد.

  آذرقلم: تراکتور با این وضعیت دست‌کم شانس زیادی برای قهرمانی خواهد داشت. اگر هم قهرمان نشود قطعاً میلی‌متری خواهد بود.

  به گزارش آذرقلم به نقل از خبر ورزشی، تفاوت تراکتور این فصل با تراکتور فصل گذشته در نتیجه نیست. تراکتور فصل گذشته اگرچه در هفته‌های ابتدایی امتیاز از دست داد، اما به سرعت مدعی قهرمانی شد و تا هفته‌های پایانی این وضعیت را داشت. تفاوت تراکتور این فصل با تراکتور فصل گذشته در آرامشی است که تیم دارد. تیم تراکتور فصل گذشته هم پرمهره بود و حتی می‌توانست قهرمان شود، اما خودزنی کرد و دستاورد این خودزنی ابتدا از دست دادن جام و در ادامه سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا بود، اما تراکتور این فصل اصلاً شبیه تراکتور فصل گذشته نیست و این به خاطر حضور مصطفی دنیزلی در رأس کادر فنی تیم است. مربی باتجربه‌ای که فوتبال ایران را به خوبی می‌شناسد.
  تراکتور با این وضعیت دست‌کم شانس زیادی برای قهرمانی خواهد داشت. اگر هم قهرمان نشود قطعاً میلی‌متری خواهد بود. به دلیل کسب یک امتیاز کمتر یا تفاضل گل کمتر و این‌طور نیست که به هفته‌های پایانی می‌رسیم علاوه بر از دست دادن جام قهرمانی، مدام در جدول رده‌بندی نزول کند و در ادامه لیگ قهرمانان آسیا را از دست بدهد. البته باید به این نکته به صراحت اشاره کرد که تراکتور برای قهرمان شدن باید تهاجمی‌تر شود چراکه در دوئل قهرمانی تفاضل گل مهم است. اشکالات تراکتور البته با آرامشی که تیم دارد قابل رفع است. این فصل این‌طور نیست که تماشاگر وارد زمین شود و با بازیکن شاخص تیم درگیر شود. تماشاگر روی سکو تشویق می‌کند و بازیکن در زمین نهایت تلاش خود را به‌کار می‌گیرد که پیروز شود. این بهترین فاکتور برای موفقیت است. احترام تماشاگر به تیم تلاش تیم را به همراه دارد و تراکتور با این فرمول شانس زیادی برای قهرمانی خواهد داشت.
  البته از تفاوت‌های تراکتور این فصل به نسبت فصل گذشته می‌توان به ساختار خوب دفاعی تیم اشاره کرد. تراکتور همانند سپاهان در بازی‌های سپری شده گل نخورده است. هر چند همان‌طور که اشاره شد باید در فاز تهاجمی قوی‌تر عمل کند. زدن ۴ گل در ۶ بازی نمی‌تواند آمار خوبی برای تیم مدعی قهرمانی باشد. این آمار نشان می‌دهد معدل گل زده تیم در هر بازی یک گل نیست. هر چند در فوتبال کسب امتیاز از تعداد گل مهمتر است، اما همان‌طور که اشاره شد در رقابت‌های نزدیک تفاضل گل در قهرمانی دخیل است.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "تفاوت تراکتور امسال با تراکتور پارسال!"
  ۲ نظر برای “تفاوت تراکتور امسال با تراکتور پارسال!”
  1. نادر گفت:

   در ادامه مطلب قبلی باید عرض کنم گرچه نباید اینقدر زود درباره قهرمان شدن یا نشدن قضاوت کرد اما مطلب فوق کاملا قابل تامل هست و روی نکته بسیار کلیدی و مهمی انگشت گذاشته. با آرامش و فرصت دادن به تیم به مربی و به بازیکنان مشکلات تیم رفع خواهد شد کاری که پارسال نکردیم. شاید مطلبی که بنده پارسال با عنوان از تاریخ باید درس گرفت یاد برخی دوستان باشه. اشتباهات خودمون رو بپذیریم اینقدر دنبال توهم و متهم کردن دیگران نباشیم. چندتا مثال عرض میکنم.
   ۱- در جام حذفی به نفت باختیم هجمه عجیبی در فضای مجازی علیه توشاک به راه انداخته شد. هنوز هم مطلب با عنوان باختی به ژرفای حماقت توشاک در صفحه یکی از سایتهای به اصطلاح آنالیز در کما رفته فعلی هست. توشاک رفت اما دودش به چشم تراکتور و هواداران واقعی تیم رفت.
   ۲- تقوی تراکتور رو از بحران هوادار و مدیر ساخته خارج کرد با بازی های پرگل و هجومی، اما علیه اش شعار دادن براش در همین سایت ها حاشیه درست کردن. اونم رفت اما دودش باز به چشم تراکتور و هواداران واقعی تیم رفت. اگر تراکتور با تقوی قهرمان نمیشد حداقل سهمیه آسیا رو گرفته بود.
   ۳- لیکنز همون راه رو ادامه داد. بردهای پیاپی رسیدن به دو امتیازی صدر اما با اولین باخت تیم وارد حاشیه عجیبی شد. این عادی نبود. مدیریت عوام گرا هم متاثر از برخی هولیگانها تیشه به ریشه تیم زدن وارد چنان بحرانی شد که تا آخر فصل نتونست خودش رو پیدا کنه. لیکنز هم رفت اما دودش باز به چشم تراکتور و هواداران واقعی تیم رفت.
   تراکتور بدون احتساب نتیجه بازی با سپیدرود هم میتونست قهرمان شه اما آرامش تیم سلب شد. بازی بعدی یه سری هولیگان وارد زمین شدن آشوب کردن نظم عمومی رو برهم زدن درحالی که با آرامش هوادار و درایت مدیر تراکتور میتونست اون پیچ سخت رو عبور کنه.
   جمله ای که پارسال تراکتور رو به خاک سیاه نشوند این بود «تیم بزرگ مربی بزرگ میخواد». آرامش تیم رو گرفت. آرامش از روی سکوها به تیم منتقل میشه از همین سایت ها و فضای مجازی از نوشته ها از درایت مدیران و مربیان تیم. اگر یه تیم همیشه برنده بشه که همه چیز گل و بلبل هست درایت و صبر هوادار و مدیران در مواقع بحران مشخص میشه. هوادار واقعی در مواقع بحران پشت تیمش هست. تیم رو به خاطر خودش میخوان نه به خاطر افراد مختلفی که میان و میرن. چرا این پیره چرا کنار زمین دست و پا نمیزنه چرا زیدان کچله چرا لیکنز شبیه فلانیه و…. هواداری که برای تیم حاشیه درست کنه اونم از نوع امنیتی تیم رو وارد بحران کنه و آرامش تیم رو بگیره هوادار نیست نفوذی و ستون پنجم کسانی هست که میخوان تراکتور موفق نشه.
   الان یه سایتهایی در کما به سر میبرن به نظر منتظر اولین باخت هستن تا مثل سابق تیم رو وارد حاشیه کنن برخی هم به کل تخته شدن. کافیه دقت کنید کدوم نهاد عالی کشور دستور بستن و فیلتر یه سایت رو میده. به تیم آرامش بدیم صبر و تحمل داشته باشیم بذاریم در آرامش کارشو انجام بده نواقص رو رفع کنه مسیر قهرمانی هوار خواهد شد. از تاریخ درس بگیریم حداقل از سال گذشته تا باز با دست خودمون تیم رو بدبخت نکنیم.

  2. sevil گفت:

   باسلام* سال پیش توشاک بهترین مربی ممکن بود که روی صندلی مربی گری تیم نشست اما تبانی کمک مربی با بازیکنای تیم وخیانت بازیکنا در کم فروشی و بی برنامه بازی کردنشون موجب شد توشک خراب شودو کمک مربی توپ ومیدان ندیده مربی وقت تیم شد و در سایه ادامه برنامه های تمرینی آقای توشاک در چند بازی نتیجه گرفت و فکر کرد واقعا از توشاک بهتره و میتونه خودش مربی تیم باشه…ببینید دوستان توشاک برای تیم یک ولی نعمت بود که از دستمون گرفتندو انداختن پای تقوی!!! تقوی در مقایسه با توشاک هیچ است و پوج اما بازم از لیکنز قول نداده خوب بود(( همیشه و در هر بازی میگفت من قولی نداده ام)) یعنی من به طرف مقابل قول داده ام تیمو به زیر بکشم” دوستان و هوادان محترم الان هرچی بود تمام شده ما موظفیم از اشتباه سال گذشته % درس گرفته هرگز برای تیم ومربی تیم حاشیه سازی نشود و اجازه عرض اندام به خائنین خود فروشان ندهیم البته امثال تیم خوب بسته شده( از لحاظ حاشیه) و خوشبختانه نه کمک مربی ریاکار داریم ونه دروازه بان بیشعور وخودفروش و ….. فروش!!!
   امیدوارم با حمایت قاطع از کادر فنی وبازیکنان تکنیکی و تاکتیک پذیر امثال برای اولین بار جام قهرمانی در لیگ برترو به ملت آذربایجان تقدیم کنیم.
   یاشاسین آذربایجان


  نظرات

  CAPTCHA
  *
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.