|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶ | کد خبر : 86283
 • پرینت

  تراکتور، بازی های خوبی انجام داده و نتایج قابل قبولی هم گرفته اما این امر نتوانسته عاشقان گل های بیشتر تراکتور را راضی کند. آنها به برد تک گل قناعت نمی کنند. این تیم تنها با ۴ گل زده در رده ۱۲ جدول بهترین خط حمله لیگ ایران قرار دارد.

  یادداشت ورزشی: سعید گلچین

  آذرقلم: آذربایجانی ها و به ویژه تراکتوری ها، عاشق «گل» هستند. آنها بیش از آنکه به دفاع سرسخت و دروزاه بسته خودشان توجه داشته باشند بیشتر خط حمله را دوست دارند و بازیکنان مهاجم را. دوست دارند تیم شان صرف نظر از گل های دریافت کرده، گل بیشتری بزند. بازی تهاجمی، خواسته اغلب هواداران تراکتور است.

  به گزارش آذرقلم، تیم تراکتور در فصل جدید، خط دفاعی محکم و دروازه بانی مطمئن دارد. آنها به این موضوع افتخار می کنند. اما بدون آنکه کار خط دفاعی و دروازه بان ارزشمند این تیم را زیر سوال ببریم، باید بگوئیم که این تیم در خط حمله نتوانسته انتظار هواداران پرشور را برآورده سازد. تراکتور، بازی های خوبی انجام داده و نتایج قابل قبولی هم گرفته اما این امر نتوانسته عاشقان گل های بیشتر تراکتور را راضی کند. آنها به برد تک گل قناعت نمی کنند.

  تیم های نساجی و پیکان هر کدام با ۱۲ گل بهترین خط حمله را در لیگ برتر دارند و تیم تراکتور با ۴ گل زده تقریبا در رده ۱۲ جدول بهترین خط حمله لیگ قرار دارد. یعنی میانگین گل زده این تیم در هر بازی کمتر از یک گل است.

  با وجودی که تیم تراکتور از سوی سایت متریکا، شوت‌زن‌ترین تیم‌های هفته ششم لیگ نوزدهم شناخته شده اما این شوت ها تا اینجای کار کمتر ثمر داشته است. بر این اساس، شاگردان مصطفی دنیزلی با زدن ۱۸ شوت به سمت دروازه پارس جنوبی، لقب هجومی‌ترین تیم هفته را به خود گرفتند.

  حضور احسان حاجی صفی در ترکیب منتخب 7

  شاید از این تصویر متوجه شوید که دلیل آمار گلزنی پایین تیم تراکتور چه بوده است. از ۵ بازیکن برتر این تیم، ۴ بازیکن مهره تدافعی این تیم است و فقط احسان حاجی صفی به عنوان یک بازیکن تهاجمی در بین ۵ بازیکن برتر سرخ پوشان قرار دارد .

  جدول لیگ برتر (۹۸-۹۹) – لیگ برتر ایران

  لیگ برتر لیگ برتر ایران
  تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
  ۱ سپاهان ۶ ۴ ۲ ۰ ۸ ۰ ۸ ۱۴
  ۲ تراکتور ۶ ۴ ۲ ۰ ۴ ۰ ۴ ۱۴
  ۳ شهر خودرو ۶ ۴ ۱ ۱ ۷ ۳ ۴ ۱۳
  ۴ صنعت نفت آبادان ۶ ۳ ۲ ۱ ۵ ۳ ۲ ۱۱
  ۵ نساجی مازندران ۶ ۲ ۳ ۱ ۱۲ ۱۰ ۲ ۹
  ۶ فولاد ۶ ۲ ۳ ۱ ۳ ۲ ۱ ۹
  ۷ پرسپولیس ۶ ۳ ۰ ۳ ۳ ۴ ۹
  ۸ نفت‌ مسجدسلیمان ۶ ۱ ۵ ۰ ۶ ۵ ۱ ۸
  ۹ سایپا ۶ ۲ ۱ ۳ ۹ ۱۰ ۷
  ۱۰ ماشین‌سازی‌تبریز ۶ ۲ ۱ ۳ ۷ ۱۰ ۷
  ۱۱ استقلال ۶ ۱ ۳ ۲ ۶ ۷ ۶
  ۱۲ پارس جنوبی جم ۶ ۱ ۳ ۲ ۶ ۷ ۶
  ۱۳ پیکان ۶ ۱ ۲ ۳ ۱۲ ۱۲ ۰ ۵
  ۱۴ ذوب آهن ۶ ۰ ۴ ۲ ۵ ۸ ۴
  ۱۵ گل گهرسیرجان ۶ ۰ ۳ ۳ ۳ ۶ ۳
  ۱۶ شاهین شهرداری‌بوشهر ۶ ۰ ۱ ۵ ۴ ۱۳ ۱

  اما دنیزلی چندان اعتقادی به برد با گل های بیشتر اعتقاد ندارد.

  او در خصوص آخرین بازی تیمش که مقابل پارس‌ جنوبی ‌جم انجام داد و با برد یک بر صفر همراه بود، افزود: «من هرگز به تعداد گل‌ها اهمیتی نمی‌دهم چون ما فقط دنبال پیروزی در همه بازی ها هستیم. مهم نیست یک گل می زنیم یا چند گل؛ فقط می‌خواهیم ۳ امتیاز را بگیریم. البته مقابل پارس جنوبی، همه آنهایی که بازی را دیدند، می دانند غیر از گلی که زدیم، حداقل ۵، ۶ موقعیت فوق العاده گلزنی دیگر ساختیم. با این حساب مشکل ما طراحی حمله نیست، فقط باید از این حملات به نحو بهتری استفاده کنیم.»

  حسین کریمی، بازیکن سابق تیم تراکتور هم بر این باور است که تراکتور مشکل گلزنی دارد. او معتقد است: این تیم در کار تیمی رفته رفته روان‌‌تر شده و این امیدواری را در دل هوادارانش ایجاد کرده است که در پایان فصل نخستین قهرمانی این تیم در لیگ برتر فوتبال کشور جشن گرفته شود. تنها موردی که در تیم تراکتور می‌توان اشاره کرد، مشکل گلزنی این تیم است که اگر آقای دنیزلی بتواند این موضوع را نیز حل کند، کار تیمی تراکتور کامل شده و این تیم به سمت قهرمانی پیش خواهد رفت.

  به هر حال اگر مسئولان تراکتور فکری برای خط حمله این تیم نکنند ممکن است در بازی های آتی که با تیم های گلزن و قهاری چون سپاهان و شهرخودرو روبرو خواهد شد به مشکل بربخورد. ضمن آنکه، زیبایی و جذابیت بازی فوتبال به گل زدن است و نه گل نخوردن! تماشاگران پرشور حق دارند گل هیا زیبا را تماشا کنند و شور آفرینی کنند و هیجان دیدار را در ورزشگاه یادگار امام بالا ببرند.

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "ماشین گلزنی تراکتور، به روغنکاری نیاز دارد!"
  نظرات در مورد » “ماشین گلزنی تراکتور، به روغنکاری نیاز دارد!”
  1. نادر گفت:

   با سلام به همه دوستان؛
   این نکته کاملا درستی هست و آمار هم تایید میکنه. اگر در یارگیری پیش از فصل مهاجم بهتری گرفته میشد مطمئنا این مشکل رو نداشتیم هرچند هنوز هم دیر نیست با آوردن یه مهاجم گلزن یا تغییر تاکتیکی یا هماهنگی بیشتر در هفته های آتی این مشکل رو میشه حل کرد. اما اگر این طرز تفکر مربی باشه مسئله دیگری هست. اصولا مربیانی که سنی و سالی ازشون گذشته محتاط تر هستن. به پیروزی با حداقل گل قانع هستن. درهرصورت به تفکرات مربی باید احترام گذاشت و بهش زمان داد که کارش رو انجام بده. کاری که درباره مربیان قبلی انجام نشد و حتما ایرادات خنده دار و پوچی که ازشون میشد به خاطر دارید.
   یه تناقض آشکار در متن با واقعیت موجودی که سال گذشته دیدیم وجود داره. درباره زدن گل های زیاد یادمون نرفته سال گذشته وقتی تراکتور با تقوی حریفان رو گلباران میکرد و کاملا هجومی بود برخی از تماشاگران علیه اش شعار میدادن. و در نهایت هم وادار به استعفا شد یا کنار گذاشتن. در مطلب بعدی که درباره آرامش تیم هست بیشتر توضیح میدم.