|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱ | کد خبر : 85804
 • پرینت

  آذرقلم: یک مقام قضایی از بازداشت پیمانکار ایجاد کننده داربست فلزی در پی فوت کودک هشت ساله در ورزشگاه آزادی خبر داد. به گزارش آذرقلم، شاهدین عینی ماجرا را این چنین روایت می کنند: عماد صفی یاری که پس از بازی پرسپولیس – صنعت نفت در محوطه ورزشگاه مشغول بازی بود، حوالی ساعت ۹ شب در تماس صورتش با میله […]

  فوت پسربچه در ورزشگاه آزادی و بازداشت پیمانکار داربست فلزی

  آذرقلم: یک مقام قضایی از بازداشت پیمانکار ایجاد کننده داربست فلزی در پی فوت کودک هشت ساله در ورزشگاه آزادی خبر داد.Image result for ‫پسربچه ای که در ورزشگاه آزادی کشته شد‬‎

  به گزارش آذرقلم، شاهدین عینی ماجرا را این چنین روایت می کنند: عماد صفی یاری که پس از بازی پرسپولیس – صنعت نفت در محوطه ورزشگاه مشغول بازی بود، حوالی ساعت ۹ شب در تماس صورتش با میله داربست که به دکل برق متصل بود دچار برق گرفتگی شدید شد و درگذشت.

  به گفته یکی از مدیران ورزشگاه آزادی وی فرزند یکی از کارکنان خدماتی ورزشگاه بوده و به عنوان تماشاگر در استادیوم حضور نداشته اما پدر خود را همراهی می‌کرده است.

  سیف، مدیر مجموعه آزادی می‌گوید: سهل انگاری و خطای پیمانکار موجب فوت پسر هشت ساله شد، این حادثه بعد از بازی رخ داد و ارتباطی به گیت فروش بلیط ندارد و مجموعه آزادی پیگیری حقوقی را علیه پیمانکار خواهد داشت.
  وی ضمن ابراز تاسف از حادثه فوت پسر هشت یکی از غرفه داران استادیوم آزادی گفت: این حادثه غمبار بر اثر سهل انگاری و خطای پیمانکار بعد از دیدار دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت رخ داد
  سیف گفت: در زمانی که این مرحوم در نزدیکی دکل روبروی غرفه‌ها مشغول بازی بود دچار حادثه شد و متاسفانه درگذشت.

  در رابطه با اقدامات صورت گرفته در زمینه فوت کودک هشت ساله در ورزشگاه آزادی در دادستانی تهران یک مقام قضایی گفت: پس از وصول گزارش این موضوع بلافاصله و تنها دقایقی بعد به بازپرس ویژه قتل در محل صحنه حاضر شده و اکیپ بررسی صحنه شامل پزشکی قانونی، پلیس آگاهی تهران و تشخیص هویت به سرعت و با دستور قضایی در محل صحنه حاضر شدند.

  وی با بیان اینکه با توجه به وقوع فوت کودک ۶ ساله در ضلع غربی ورزشگاه آزادی و در حدفاصل درب ورودی و سکوها، دستورات ویژه ای صادر گردید، ادامه داد: عوامل ورزشگاه، پیمانکار و مسوول ایجاد داربست فلزی به در محل حاضر شدند.
  او تصریح کرد: پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی جهت معاینه و کالبد شکافی، بلافاصله و با توجه به اهمیت موضوع و در همان شب و با توجه به اعلام پزشکی قانونی مبنی بر مرگ طفل در اثر برق گرفتگی، کارشناس تاسیسات برق تعیین و در محل حاضر و با دستور قضایی اقدام به معاینه محل نمود.

  وی خاطرنشان کرد: دستور داده شد که تمامی قراردادها و عوامل دخیل در موضوع در محل حاضر شوند.
  او با اشاره به نظر اولیه کارشناس تاسیسات برق مبنی بر اینکه کودک در اثر تماس با داربست فلزی ایجاد شده که دارای جریان برق بوده، فوت نموده بیان داشت: بر اساس نظر این کارشناس علت وجود جریان برق در داربست فلزی، ایجاد داربست در مجاورت تیر فلزی برق و تماس داربست با تیر برق بوده است که با بررسی تیر چراغ برق مشخص شد که بدنه تیر چراغ برق به لحاظ اتصالی دارای جریان برق می باشد.
  وی از شناسایی و بازداشت پیمانکار ایجاد کننده داربست در همان شب خبر داد و تصریح کرد: بلافاصله با تعیین کارشناس حوادث و ایمنی در همان شب ساعتی بعد از حادثه و حضور وی در محل صحنه مشخص شد که داربست فلزی ایجاد شده در دو روز قبل توسط پیمانکار ورزشگاه صورت گرفته و دقت لازم در خصوص ایمنی تاسیسات برق را در نظر نگرفته است که او نیز تحت پیگرد قرار گرفت.
  این مقام گفت: با دستور قضایی و با سرعت، جسد کالبدشکافی و تعیین علت فوت شد که علت فوت (برق گرفتگی) اعلام گردید.
  وی در تشریح آخرین وضعیت پرونده افزود: در حال حاضر پیمانکار ایجاد کننده داربست و پیمانکار تاسیسات برق بادستور قضایی بازداشت شدند.
  بر اساس این گزارش؛ یک پیمانکار دیگر بازداشت شده است.
  مقام یادشده با بیان اینکه با دستور قضایی محل جهت بررسی مجدد احتمالی پلمب گردید، یادآور شد: تمامی اقدامات فوق در همان ابتدای وقوع حادثه و با دستور و نظارت شخص دادستان تهران و حضور و دستورات سرپرست دادسرای جنایی و بازپرس ویژه قتل انجام و از ظرفیت تمام تیم های صحنه و کارشناسان در همان شب استفاده و منتظر اعلام نظریه نهایی کارشناسی هستیم.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "جزئیات تازه از علت فوت پسر ۸ ساله در اثر برق گرفتگی در ورزشگاه آزادی + تصاویر"

  نظرات

  CAPTCHA
  *
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.