|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳ | کد خبر : 83864
 • پرینت

  آذرقلم: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به نقش عوامل مختلف در وقوع تصادفات و جان باختگان گفت: متأسفانه برخی خودروسازان ارابه مرگ تولید می‌کنند.

  آذرقلم: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به نقش عوامل مختلف در وقوع تصادفات و جان باختگان گفت: متأسفانه برخی خودروسازان ارابه مرگ تولید می‌کنند.

   به گزارش آذرقلم به نقل از میزان، سردار ” سیدکمال هادیانفر” اظهار داشت: یکی از جدی‌ترین برنامه‌ها و اهداف پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا؛ “توسعه انضباط ترافیکی” و ” کاهش تصادفات و جان باختگان” است که این مهم با مشارکت همه دستگاه‌های مسئول و همچنین مردم و رانندگان محقق می‌شود.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: در حال حاضر ۴۴ میلیون راننده (دارای گواهینامه) و ۳۳ میلیون وسیله نقلیه در هزار و ۴۷ شهر، ۲۱۷ هزار کیلومتر جاده و … تردد می‌کنند.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۵ هزار کیلومتر جاده اصلی در کشور داریم، یادآور شد: ۵۶ درصد از تصادفات در ۱۰ استان اتفاق می‌افتد، بنابراین با استفاده از گشت‌های نامحسوس در نظر داریم میزان تصادفات را در این استان‌های هدف، کاهش دهیم؛ و در این راستا از ظرفیت بازرسان و گشت‌های نامحسوس همچون بالگرد، پهپاد، جایروپلن و … بهره ببریم.

  سردار هادیانفر در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی؛ چهار عامل اصلی وقوع تصادفات هستند که این عوامل در تصادفات سهم ۸۲ درصدی دارند.

  وی اضافه کرد: به دنبال این هستیم که حداقل ۱۰ کیلومتر سرعت در هزار و ۵۸۵ نقطه حادثه خیز کشور که عامل ۵۶ درصدی جان باختگان تصادفات هستند، را کاهش دهیم.

  سردار هادیانفر استفاده از تلفن همراه را عامل اصلی عدم توجه به جلو عنوان کرد و ادامه داد: در نظر داریم گشت‌های نامحسوس در محور‌های اصلی و پرخطر به ویژه بزرگراه‌ها فعالیت ویژه‌ای داشته باشند و باید بگویم تمام این اقدامات برای کاهش تصادفات و جان باختگان است.

  وی یادآور شد: کاهش جان باختگان تصادفات صرفا وظیفه پلیس نیست و ۳۳ سازمان اعم از وزارت راه و شهرسازی، شهرداری ها، صدا و سیما، اصحاب رسانه، وزارت بهداشت و … در این حوزه متولی و مسئول هستند.

  این مقام عالی انتظامی بیان کرد: ۶ درصد جان باختگان مربوط به بازه زمانی انتقال به مراکز درمانی هستند. از طرفی ۴۳ درصد از مجروحان تصادفات در مراکز درمانی جان خود را از دست می‌دهند؛ یعنی ۴۹ درصد از جان باختگان تصادفات مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند که باید به این موضوع رسیدگی شود.

  این مقام عالی انتظامی با اشاره به نقش خودروسازان در وقوع تصادفات ادامه داد: امروز سهم خودروساز‌ها در میزان کشته شدگان جاده‌ای کم نیست؛ برخی خودروسازان ارابه مرگ تولید می‌کنند! “پراید” و ” آردی” نباید در جاده‌های کشور تردد کنند چرا که ایمنی لازم و استاندارد را ندارد، از این رو خودروسازان باید به سمت تولید خودرو ایمن بروند.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا یادآورشد: عامل انسانی نیز در وقوع تصادفات نقش مهمی دارد و باید بگویم عامل انسانی نیازمند آموزش است.

  این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: بیمه مرکزی حاضر است برای هر جان باخته به طور میانگین ۲۶۰ تا ۳۱۰ میلیون تومان غرامت پرداخت کند، ولی اقدامات پیشگیرانه برای کاهش جان باختگان را به جد دنبال نمی‌کند.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "پراید و آردی، ارابه های مرگ هستند/۴۴ میلیون راننده و ۳۳ میلیون وسیله نقلیه در جاده های کشور تردد می کنند"

  نظرات

  CAPTCHA
  *
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.