آذرقلم: رضا شکاری، مهاجم ۲۱ ساله تیم روبین کازان روسیه به باشگاه تراکتور پیوست.رضا شکاری به تراکتورسازی پیوست

به گزارش آذرقلم، باشگاه تراکتور، رضا شکاری، مهاجم ۲۱ ساله تیم روبین کازان روسیه در فصل گذشته به باشگاه تراکتور  پیوست.

رضا شکاری که از هفته گذشته با باشگاه پرسپولیس در تماس بود و مذاکراتی با این باشگاه انجام داده بود، امروز به یکباره با باشگاه تراکتورسازی به توافق رسید و به این تیم پیوست.

رضا شکاری که زاده شهرستان سراب است و از تیم ذوب آهن به فوتبال ایران معرفی شد این باشگاه از این بازیکن به دلیل آنچه که فسخ غیر قانونی قراردادش یاد می شود، به فیفا شکایت کرده است.

مدیرعامل باشگاه تراکتور بعد از اعلام خبر امضای قرارداد رضا شکاری مدت زمان این قرارداد را ۵ سال عنوان کرد.

غلامرضا صادقیان که برای مذاکره با شکاری دو روز در تهران حضور داشت، در این خصوص گفت: با توجه به خواهرخواندگی دو باشگاه تراکتور و روبین کازان روسیه و همکاری این باشگاه با رضا شکاری به توافق نهایی رسیدیم.

توضیح مدیرعامل تراکتور درباره جذب رضا شکاری

رضا شکاری در جمع ۵۰ استعداد برتر جهان 

نشریه گاردین لیست ۵۰ استعداد برتر زیر ۱۷ سال جهان را منتشر کرده که نام رضا شکاری هم در این لیست دیده می شود.

از او که امروز به تراکتور پیوست، به عنوان جانشین جواد نکونام یاد می شود. بازیکنی که ۶ سال در لالیگا بازی کرد، ۱۵۰ بازی ملی داشت. خیلی ها معتقدند رضا می تواند از نکونام هم بهتر باشد. او به تازگی به تیم ملی امید های ایران دعوت شد در حالی که تنها ۱۷ سال سن دارد.

ذوب آهن: تراکتور در جذب شکاری عجله کرد

تراکتور در جذب شکاری عجله کرد/ مدیران پرسپولیس باهوش عمل کردند!

با امضای قرارداد شکاری با تراکتور، اما حاشیه هایی ایجاد شده است. مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در مصاحبه با یکی از رسانه ها، با بیان اینکه باشگاه تراکتور باید ریسک به خدمت گرفتن رضا شکاری را بپذیرد، گفت: فکر می‌کنم مدیران پرسپولیس از فیفا استعلام گرفتند و برای همین قید شکاری را زدند!

 سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن از زمان شروع مذاکرات شکاری با پرسپولیس، به این باشگاه هشدار داده بود که ممکن است تبعات شکایت ذوب آهن از شکاری، دامن سرخپوشان را بگیرد. مدیرعامل ذوب آهن در مصاحبه هایش از مدیران پرسپولیس خواسته بود وضعیت شکاری را از فیفا استعلام کنند تا این بازیکن به یکباره محروم نشود.

آذری بعد از پیوستن شکاری به تیم تراکتور به مهر گفت: تراکتور با جذب شکاری ریسک بزرگی کرد و باید تبعات این ریسک را بپذیرد. ما از حق و حقوق خودمان کوتاه نمی آییم.

وی افزود: به نظرم تراکتوری ها در جذب شکاری فوق العاده عجله کردند. همان خطراتی که متوجه شکاری در صورت پیوستن به پرسپولیس بود، الان متوجه تراکتور است. شکاری باید بداند با عوض کردن یک باشگاه، تبعات حکم فیفا رفع نمی شود. ما دنبال حق و حقوقمان هستیم و برایمان پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتور یا سایپا فرقی ندارد.

مدیرعامل ذوب آهن یادآور شد: به نظرم مدیران پرسپولیس از فیفا وضعیت شکاری را استعلام کردند و برای همین قید جذبش را زدند. من با آقای رغبتی و آقای نبی اعضای هیات مدیره پرسپولیس صحبت کرده و تذکر داده بودم که وضعیت شکاری تابع شرایط خاصی نیست. تراکتوری ها باید بدانند ریسک جذب شکاری با عوض کردن باشگاه تغییری نمی کند.

آذری در پاسخ به این سئوال که رای نهایی شکایت ذوب آهن از شکاری به فیفا چه زمانی اعلام می شود؟ گفت: این رای هر موقع صادر شود به نفع ما است. ظاهراً تراکتور این ریسک را پذیرفته و همانطور که گفتم ما هم از حق و حقوقمان کوتاه نمی آییم.

مدیرعامل ذوب آهن در پایان گفت: به نظرم شانس با پرسپولیس یار بود و مدیران این باشگاه در این زمینه باهوش عمل کردند. اگر این بازیکن به پرسپولیس می آمد و محروم می شد، این تیم در آسیا به مشکل می خورد. هواداران پرسپولیس مطمئن باشند بازیکنان آنچنانی از دست نداده اند!