|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۸ | کد خبر : 74698
 • پرینت

  آذرقلم: در حالی که یک هفته از خبر دستگیری پنج عضو دستگیر شده شورای شهر بابل نمی‌گذرد خبرها از دستگیری‌ دو نفر دیگر در این باره خبر می دهد.

  آذرقلم: در حالی که یک هفته از خبر دستگیری پنج عضو دستگیر شده شورای شهر بابل نمی‌گذرد خبرها از دستگیری‌ دو نفر دیگر در این باره خبر می دهد.

  به گزارش آذرقلم به نقل از ایلنا یک منبع خبری که نخواست نامش فاش شود، گفت: سرپرست شهرداری سابق بابل و برادر یکی از اعضای شورای شهر حاضر ، دونفری هستند که عصر دیروز توسط مقامات قضایی این شهر دستگیر شدند.

  با این حساب اعضای دستگیر شده بابل به ۷ تن رسید. گفته می‌شود اتهام دو نفر دستگیر شده نیز فساد مالی و سوء استفاده از موقعیت شغلی‌شان است.

  استعفای ۴ تن از اعضا

  همچنین در پی دستگیری پنج عضو شورای شهر بابل، چهار عضو آن تاکنون از سمت خود در شورای اسلامی شهر استعفا کرده و اعضای جدید جایگزین آنان شدند.

  جلسه فوق‌العاده و غیرعلنی شورای‌شهر بابل به منظور استعفای اعضای بازداشت‌شده شورا و معارفه ۵ عضو علی‌البدل شنبه شب برگزار شد و چهار تن از اعضای مورد نظر استعفای خود را پذیرفتند اما نفر پنجم تاکنون حاضر به استعفا نشد.

  وی درباره دلیل عدم استعفایش گفت : نمی‌خواهم بانی ورود برخی از افراد که قبول شان ندارم به شورای شهر شوم.

  در صورت عدم استعفای نفر پنجم، غفار آری، حسن احمدزاده عالمی، جعفر واثقی، مهدی پورچال سماکوش به ترکیب اصلی شورا راه می‌یابند و رمضان نصراله‌تبار همچنان عضو علی‌البدل خواهد ماند.

  پنج عضو شورای شهر بابل چند روز پیش دستگیر شدند و هنوز اتهامات آنان رسانه‌ای نشده است.

  از سوی دیگر قربانعلی ولی‌زاده فرماندار ویژه بابل گفت: نخستین جلسه شورای شهر با ترکیب جدید با حضور فرماندار و اعضای شورای تامین در فرمانداری ویژه بابل برگزار می‌شود.

  همچنین برای یک عضو شورای شهر « گتاب» در استان مازندران به اتهام فساد اخلاقی پرونده قضایی تشکیل شده است. ایلنا به محض دریافت خبر بیشتر آن را اطلاع رسانی خواهد کرد.

  گَتاب از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است. این شهر، در بخش گتاب شهرستان بابل قرار دارد.

  سخنان صریح امام جمعه بابل بخاطر فساد گسترده اخلاقی در شورای شهر

  روز جمعه، اما خطبه‌های نماز جمعه بابل فضای متفاوتی داشت. اعتراض تند امام جمعه بابل به اتفاقی که روی داده بود، نشان می‌داد که گویا همه خبر‌های غیررسمی هم شایعه نیستند. حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه بابل اظهار داشت: ««این افراد رذل در شورای شهر با همکاری برخی از افراد در بیرون، گردن کلفتی کردند، زنی را در این رابطه به فحشا کشاندند و دام پهن کردند، پول‌های کلانی برای حذف فیلم‌های غیراخلاقی خود رشوه دادند و این خفت‌بارترین صحنه است که جانور‌هایی این‌چنین در این شهر نفوذ کنند. از دستگاه قضایی خواستاریم این افراد خبیث را با شدیدترین حکم مجازات کنند.»
  او در بخش دیگری از سخنانش گفته که: «متأسفانه صحنه‌ای که از سوی برخی اعضای شورای شهر بابل صورت گرفته، آبروی بابل به عنوان شهر دارالمؤمنین و مهد علمای شیعه و شهدای استان مازندران را برده‌اند. این خیانت قابل اغماض و چشم‌پوشی نخواهد بود. این رسوایی‌ها اخیر مانند دملی چرکین بود که ترکید، خدا به ما رحم کرد که این افراد رسوا شدند، این صحنه یک‌دفعه به وجود نیامد و برخی از افراد رذل درون شورا از مدت‌ها قبل این اقدام‌ها را انجام می‌دادند. چشمانی ناظر این صحنه‌ها نبودند، این استان استانداری و نهاد‌های نظارتی ندارد و آیا اداره اطلاعات و نهاد‌های امنیتی خبر نداشتند؟! بوی مشمئز رشوه‌ها و خیانت‌های آن‌ها را بار‌ها به مسئولان تذکر دادم. به بهانه تعامل به‌راحتی از این فساد‌ها چشم‌پوشی می‌کردند، خدا را گواه می‌گیرم از رسوایی برخی از این افراد خوشحالم هر چند این روز‌ها بر ما سخت می‌گذرد، خانواده شهدا با چشمانی گریان به من مراجعه کردند و گفتند بچه‌های ما چه می‌شوند که این افراد مسئول و متولی امور جامعه شدند، من هم همراه با این مردم می‌گویم انالله و انا الیه راجعون.»

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "بحران اخلاقی و مالی شورای شهر بابل را فراگرفت: ۵ عضو شورا و دو مدیر ارشد دستگیر شدند"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.