|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹ | کد خبر : 74530
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  بوی پول و افتخار پوشالی

  آذرقلم: یک دسته که تازه فیلشان یاد هندوستان کرده است تا تراکتور را مجبور به جلب رضایت باشگاهی بکنند که بازیکنانش با میل خودشان سرباز شده اند. طرف حساب این باشگاه معلوم الحال تراکتور نیست و خود بازیکن و سازمان نظام وظیفه ای است که کد سربازی این بازیکنان را به نام تراکتور زده است.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: از زمان حضور جدی محمدرضا زنوزی در عرصه فوتبال و هزینه کرد اصولی برای تراکتورسازی،خیلی از افراد دندان طمع برای منابع مالی تراکتور تیز کرده اند تا شاید سهمی از این سفره خصوصی لیگ برتر ببرند. برخی از این افراد در کسوت هنرمند و نویسنده و با ژستی منورالفکرانه، یاد کم و کاستی های جامعه اعم از اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی افتاده اند. انگار تا قبل از ورود زنوزی، این جامعه کم و کاستی نداشت و مدینه ای فاضله بود. این افراد منورالفکر در برابر ریخت و پاشهای فوتبال دولتی مخصوصا در تهران روزه سکوت گرفته بودند و شاید هم جرأت پرداخت به آن را نداشتند. حال که بخش خصوصی قدرتمندی وارد عرصه فوتبال تبریز و آذربایجان شده است، زبان باز کرده اند تا طلبی را که از دولت دارند، از کیسه این بخش مطالبه کنند.
  برخی هم هستند که تا همین چند وقت پیش در لباس متفاوت هواداری، نقش عمده ای در بزرگ کردن بازیکنان و یا دیپورت سرمربیان داشته و به اسم هواداری از تراکتور، جیب خودشان را پر می کردند. مصاحبه های بازیکنان و قرص های اعصابی که کمالوند از دست برخی از این افراد خورده بود، گواه این مطلب است. امروز که این افراد دستشان از این بازیکن سالاری و مربی پروری کوتاه شده اند، خود به چند دسته تقسیم شده اند که هر کدام از آنها سکویی را قرق کرده و می خواهند با زبان معمول خودشان برای باشگاه خط و نشان کشیده تا جایگاهشان را در باشگاه پس بگیرند و دوباره روز از نو و روزی از نو!
  یک عده دیگری نیز در تهران و تبریز هستند که می خواهند هزینه ساخت و ساز و تعمیر و نگهداری ورزشگاه هایی که از عهد بوق باقی مانده است، از جیب زنوزی کش بروند. یعنی  قصد دارند هزینه تعمیر یک استادیوم درب و داغون و فسیل را به بهانه های واهی چون حضور هواداران تراکتور در آن قسمت ورزشگاه، از جیب زنوزی پرداخت کنند.
  یک دسته دیگر هم هستند که تازه فیلشان یاد هندوستان کرده است و تا دیدند تنوز داغ است، گفتند نان را بچسبانیم و تراکتور را مجبور به جلب رضایت باشگاهی بکنیم که بازیکنانش با میل خودشان سرباز شده اند. طرف حساب این باشگاه معلوم الحال تراکتور نیست و خود بازیکن و سازمان نظام وظیفه ای است که کد سربازی این بازیکنان را به نام تراکتور زده است. اینکه تراکتور بازیکنان این تیم را اغوا کرده است که سرباز شده و به این تیم بیایند، ادعایی بیش نیست و کمیته تعیین وضعیت بایستی استقلال خود را در این زمینه حفظ کند. بازیکنی خواسته سرباز شود، کد سربازی او به نام تراکتور صادر شده است، این وسط چرا باید تراکتور به دنبال جلب رضایت باشگاه مذکور باشد؟
  تمام این مسائل فوق تنها یک دلیل دارد و آن این است که بوی پول به مشام این افراد خورده است. دیدند که زنوزی برای تراکتور همه کار می کند، گفتند لقمه ای از این سفره پهن شده خصوصی برداریم.

  ادعاهای کذب سپاهان

  یک مسئله دیگر این روزها در فضای مجازی و بیانیه مدیرعامل باشگاه سپاهان به چشم می خورد و آن صحبت از افتخار سپاهان و بی افتخاری تراکتور است.
  اول از همه بایستی کلمه افتخار را برای ایشان معنی کنیم که افتخار واقعا چیست؟ هزینه کرد خارج از عرف و قانون برای یکی دو تیم خاص افتخار است؟ یا به کار گیری لطایف الحیلی برای کسب یک جام فلزی؟! چرا نمی گویید چگونه این افتخارات را به دست آورده اید؟!
  بر هر فوتبالی و غیر فوتبالی واضح و مبرهن است که این افتخارات چگونه به دست آمده است، حتی آخرین افتخارتان که با بی شرمی تمام حق تراکتور را خوردید، چنان گند کار بالا زد که عادل فردوسی پور را هم مجبور به واکنش کرد.
  یا روزنامه هایی که نتوانستند این حقیقت را کتمان کنند و تیتر زدند که ( حق تراکتور در دستان سپاهان )
  این موارد افتخارات باشگاه شما در طول ادوار لیگ برتر است. وجدان بیدار می خواهد تا تمامی اتفاقات فصول مختلف لیگ را بررسی کرده و با صدای رسا، چگونگی کسب این افتخارات پوشالی را جار بزند.  آقای تابش، این افتخاراتی که شما بر سینه می زنید، همگی پوشالی هستند. ارزش فوتبالی ندارند.
  ولی افتخار واقعی از آن تراکتوری است که میلیونها هوادار در سرتاسر کشور دارد. هیچ شهری نیست که تراکتور در آن حداقل ۱۰۰۰ هوادار به استادیوم نیاورده باشد.
  افتخار واقعی از آن تراکتوری است که ۱۰۰ هزار نفر باخت آن را تماشا می کنند و کوچکترین بی احترامی به تیم و بازیکنان نمی کنند که هیچ، بلکه هر دو تیم را تشویق می کنند.
  افتخار واقعی از آن استقلال خوزستان است که با چند جوان گمنام و جویای نام، در برابر اربابان قدرت و ثروت لیگ برتر قد علم کرده و قهرمان لیگ شدند. بدون اینکه نفری در فدراسیون داشته باشند تا به قول معروف برایشان لابی کند!
  فرق است بین افتخار ما و افتخار پوشالی شما!

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "بوی پول و افتخار پوشالی"
  ۱۹ نظر برای “بوی پول و افتخار پوشالی”
  1. سولدوز گفت:

   اقای احمدیان خدارو شکر به صراط مستقیم اومدین.یادتونه اول فصل چه چیزها خودتون بر علیه زنوزی مینوشتین و حتی توشاکو میگفتین پیره و فلانه؟…خدارو شکر باید انسانهایی مثل شما که تریبونی اینچنینی دارن باید جلو دشمنان ازربایجان و زنوزی بیاستند…یاشایین.#زنوزی رو تنها نزاریم

   • احمدیان گفت:

    صراط ما تراکتور است.
    انتقادمان را می کنیم، و در برابر بدخواهانش ( هر کی که می خواهد باشد) می ایستیم.
    انتقاد اوایل فصل، برای چنین روزهایی بود که یک تیم ملی در تبریز تشکیل بدیم:)

  2. حسین گفت:

   یاشاسین همین بس

  3. حمید گفت:

   من از هواداران عزیز تیم مان (تراکتور) می خواهم فقط به استادیوم بیانند و هیچ فحش ناسزایی را چه به حریف و چه به داور نگویند. تا هیچ بهانه ای دست آنها نیافتد تا آقا زنوزی غیرتمند مجبور به پرداخت جریمه های بریده شده توسط کمیته انضباطی که بسیاری از آنها ناعادلانه هست نشوند. و بجای مبالغ جریمه ای که اخیرا به خاطر توان بالای مالی مالک تراکتور بالاتر هم می برند تا از این وسط به نوایی برسند و کسری های خود را به این طریق پوشش دهند، باشگاه در عوض این مبالغ را خرج زمین تمرین و آکادمی و تجهیز امکانات بکند.
   شما به این مطلب توجه کنید:
   مسئول استادیوم آزادی بعد از بازی استقلال گفت که استادیوم آمادگی انجام بازی هفته بعد پرسپولیس را ندارد چرا که طرفداران تراکتور بخشی که برای آنان در نظر گرفته شده بود خسارت زدند و صندلی آنها کشاندند.
   صندلی هایی که چند سال پیش اصلا نبودند و تماشاگران روی سکوی بتنی می نشیند و بازی ها هم برگزار می گردید. خواستند موضوع ساده ای را بزرگنمایی کنند تا پول بیشتری را جریمه بگیرند و به مواردی که به تراکتور ها ارتباط ندارد هزینه کنند و کسری های دیگر خود راپوشش دهند.
   پس هوادار عزیز تراکتور، من نیز به عنوان یک هوادار کوچک تراکتور از همگی می خواهم خود را کنترل و از دادن ناسزا به هیچ کس چه داور و چه تیم و بازیکن حریف و… خودداری کنند و با شعارهایی که آذربایجان را بیشتر سرافراز می کند سر دهند.
   “دست همه شما را می بوسم”
   جناب احمدیان، نوشته هاتان عالی و حرف دل همه است.

   • سعید گفت:

    صندلی های استادیوم آزادی نشکن هست و به هیچ وجه نمیشکنه حتی سازنده این صندلی ها که مواد اولیه اش و از نروژ وارد کرده یه فیلم در مورد این صندلی ها گذاشته بود که صندلی و میزاره زیر چرخ تریلی از روش رد میشه و صندلی کاملا انعطاف پذیر هست و دوباره به حالت قبلی خود برمیگرده. صحبت از شکستن صندلی چرت و پرتی بیش نیست

  4. مسعود گفت:

   ما با هر سنگ ریزه ای گل آلود نمی شویم چون خصلت دریا در بزرگی و ژرفای آن است و با هر سنگ کوچکی گل آلود نمی شود و هرکه را هم که بخواهد در خود غرق می کند .

  5. تراکتوری گفت:

   آذری که بوی پول به مشامش رسیده ،تابش هم میخواد جلوی هوادارای فولاد مبارکه مثلا بگه که تراکتور واسه حاجصفی واسه رضایتش پول داده ، یا قلعه هم میخواد تراکتور تضعیف بشه تا نتونه تو کورس قهرمانی باشه و لنگ هم به رامین گفته اومدنش به تراکتورو کش بده .کلا تراکتور خصوصی باید پولاشو با عقل و منطق خرج کنه تا نه واسه یه فصل بلکه فصلهای متمادی قهرمان لیگ بشه و کنارش قهرمان آسیا .یاشاسین تراکتور .

  6. تراختور کبیر و دیگر هیچ گفت:

   افنخار تیم زرد اصفهان: باند اصفهان فدراسیون، سکه لای گز، خرید داور، خرید بازیکن حریف برای کم کاری و دادن پنالتی، حیف و میل پول بیت المال، اینا بخشی از افتخارات تیم زرد اصفهان هست

  7. تراختورچی گفت:

   یه مطلبی هم راجع به مصاحبه های پیشکسوتان خودی مزدور و خبرنگاران سایت های زرد که سوال همیشگی شان که ایا تراکتور استیل اذین خواهد شد و این فروزان که از باشگاه ما پول میگیره تو مصاحبه هاش از عشقش به استقلال حرف میزنه

  8. سعید گفت:

   بله بوی پول به دماغ عده ای حقیر خورده ولی ما پول مفت نداریم به حقیران بدیم
   یاشاسین آذربایجان یاشاسین تراختور

  9. ناشناس گفت:

   نه به دیگرتیمها وهوادارانشان توهین کنیم نه در مقابل حاشیه سازی ها وتخلفات در حق تراکتور کوتاه بیائیم . اقدامات منطقی وقانونی کمر دشمنان را می شکند . بایدهرگاه در حق تراکتور ظلم شدحتی به صورت جدی به فیفا شکایت کرد . فریب داخلی ها را نخوریم .به یادداشته باشیم که وقتی در سال ۹۴ جام قهرمانی تراکتوررادزدیدند همه سهیم بودند از ششگلانی وجبارزاده ونمایندگان خودفروخته تا تاج وکفاشیان وبهروان وفغانی وترکی وآقامعلم ولک وسپاهان وفردوسی پورو… گذشته را از یاد نبریم

  10. عشقیم تراختور گفت:

   مهم اینکه حاج صفی که بازیکن با کیفیتی هست و جذب کردیم بقیه مسائل و حرفها بی ارزش هست.
   الان توجه کنید ما ۲۳ شهریور بازی حذفی داریم در صورتی که سه ملی پوش ما تا ۲۰ شهریور در تیم ملی هستند. بازی تراختور میتونست حداقل دو روز دیرتر برگزار بشه مثلا ۲۵ شهریور. باشگاه چرا در این خصوص حرفی نمیزنه و اقدامی نمیکنه؟
   بازیهای لیگ هم ۳۰ شهریور شروع میشه و ۵ روز فاصله هست. بازی حذفی تراختور به راحتی میتونه در ۲۵ شهریور برگزار بشه به دلیل حضور سه ملی پوش تراختور در تیم ملی

  11. محمد گفت:

   یاشاسئن یازانی، تام دوز و حقیقتی دانشب.

  12. متین تی تی گفت:

   افتخار اونم سپاهان؟ تنها افتخار اونا باند مافیایی اصفهان و هدر دادن پول بیت المال هست

  13. متین تی تی گفت:

   بله و فدراسیون و باند اصفهانی اش حالا که وضع مالی تراختور کبیر خوب شده دندون تیز کردن برای پول مفت. از اونجا که به رانت و پول مفت بیت المال عادت کردند فکر میکنند اینجا هم قراره تراختور کبیر پول مفت بده برای ادعاهای پوچ و مضحک.
   اگر بخاطر منافع ملی آقای زنوزی هواپیما در اختیار تیم ملی نمیزاشت با بی کفایتی این اصفهانی ها شاید با اتوبوس رفت و امد میکرد تیم ملی در جام جهانی

  14. برهان گفت:

   یاد شعار هواداران قالا افتادم که می گه:
   باشاریلار گلر گئدر اصالتین بیزه یئتر

  15. صمد از تبریز گفت:

   خوشبختانه تیم دیگر خصوصی شده است و مالک باشگاه نیز خود بلد است چگونه حق تیم را از دیگران بگیرد و مطمئن باشید حتی یک ریال هم پول زور به کسی نمی دهد چندین مقاله در روزها و هفته های اخیر از جناب اقای احمدیان در این سایت درج شده است که حرف دل بسیاری از طرفداران تیراختور است بنده به عنوان تماشاچی و طرفدار کوچک تیم تیراختور به نوبه خودم از اقای احمدیان تشکر می کنم

  16. اقای تابش وقتی ایران پوریان وبه دنبال اون کاپیتان کیانی ماروبردین سپاهان این حرف وحدیثها پیش اومدحالابااومدن حاج صفی هرچی دلتون میخواددرموردتراختورسربلندحرف میزند باعث تاسفه شماازافتخار حرف میزند افتخار شماچیزی نیست جزچوب لای چرخ گزاشتن که اونه نشون دادید انگارشمادراین فوتبال نبودید وافتخارات اذربایجانی رو ندید افتخاراتی چون باقری .دین محمدی.دایی.هلالی.استاداسدی.خطیبی و…به خودتون بیایدوازخواب بیدار بشید الان دیگه زمان لابی گذشته وهمچنین گذشته هاهم گذشته الان همه میدون دوران دوران تراختوره وفکرنکنید باچوب لای چرخ تراختورگذاشتنتون بتونین اونو متوقف کنید چون مردم اذربایجان ثابت کرده اند پشت تراختوررند

  17. حمید گفت:

   چند تا از پیشکسوت ها ادعا دارند تراکتوز استیل آذین می شود و کارشناسی های منسوخ شده می دهند مثلا می گویند: مالک چلسی کجا با بازیکنان عکس یادگاری می اندازند؟
   در حالی بنده خود چندین بار مالک اینترنت میلان را دیدم که با بازیکنان جدیدش عکس می انداخت. اصلا یک عکس انداختن مالک تراکتور را چپ خواهد کرد؟
   این عزیزان به نظرم دنبال سمتی هستند ولی امکان پذیر نمی شود و…


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.