|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴ | کد خبر : 73529
 • پرینت

  آذرقلم: معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: از بعد از ظهر روز جمعه سامانه بارشی نسبتا قوی و فعالی وارد جو استان می شود.

  آذرقلم: معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: از بعد از ظهر روز جمعه سامانه بارشی نسبتا قوی و فعالی وارد جو استان می شود.

  به گزارش آذرقلم، محمد اشجعی افزود: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی، نفوذ و فعالیت این سامانه موجب ابرناکی، وزش باد شدید به ویژه در نواحی شرقی و شمال شرقی، بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق می شود.
  وی با بیان اینکه نفوذ این سامانه دمای استان را ۳ تا ۶ درجه کاهش می دهد، یادآوری کرد: برای جلوگیری از بروز خسارت های ناشی از وزش باد شدید، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی اقدام های لازم به عمل آید.
  اشجعی ادامه داد: هم اکنون مراغه با ۳۵ درجه و کلیبر با ۲۵ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای کنونی تبریز ۳۴ درجه بالای صفر است.
  آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
  آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
  این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "باران از امروز مهمان آذربایجان می شود "
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.