|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰ | کد خبر : 73501
 • پرینت

  مدیرعامل سابق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی:

  سینمای مستند متعهد به حقیقت است

  آذرقلم: مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سینمای مستند را متعهد به حقیقت عنوان کرد.

  آذرقلم: مدیرعامل سابق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سینمای مستند را متعهد به حقیقت عنوان کرد.
  به گزارش آذرقلم، محمد آفریده ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: سینمای مستند بیش از هر چیز متعهد به حقیقت است و فیلمساز دلسوز . وارسته‌ی این سینما پیش از هر جشنواره‌ای باید ابتدا به تعهد و آزادگی و پرسشگری ایمان داشته باشد.
  وی افزود: بارها گفته ام که جشنواره ها، آخرین حلقه یک مجموعه از فعالیتها است اگر فعالیتها درست، پویا و مدیریت شده باشد جشنواره می تواند تاثیر گذار و پیشرو باشد اما اگر جشنواره ها فقط برای جشنواره باشد، یک دورهمی و مهمانی با پول بیت المال است.
  آفریده تأکید کرد: باید خیلی کارها قبل از جشنواره برای رونق و بستر سازی فرهنگی این سینمای اندیشه و آگاهی انجام داد. خود سازی مقدمه و اصل هر چیزی در این سینما است. هر گاه جشنواره ها با واقعیات و حقایق جامعه متناسب بود تاثیر گذاری آن می تواند، چند برابر برای سینمای مستند و جامعه، دست آورد داشته باشد.
  این کارگردان و فیلنامه نویس همچنین خاطرنشان کرد: از سال ها قبل با جوانان پرانرژی و خلاق دیار تبریز محشور و مانوس و آشنا بوده و هستم و معتقدم ایران اسلامی سرزمین گنجهااست و هرچقدر با اعتماد به این سرمایه ها توجه و اهمیت داده شود، فرداها روشنتر و آبادتر خواهد بود.
  محمد آفریده در پایان گفت: امیدوارم با تلاشها و پشتکار همه دست اندر کاران عزیز برگزاری جشنواره، نشاط و رونق این حوزه مهجور را بیش از پیش شاهد باشیم.
  گفتنی است، جشنواره فیلم مستند آذربایجان از ۵ تا ۸ شهریور در تبریز برگزار می‌شود.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "سینمای مستند متعهد به حقیقت است"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.