|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳ | کد خبر : 72492
 • پرینت

  آذرقلم: آقای وزیر که هفته قبل صراحتا به حمایت این وزارتخانه از سرخابی های تهران اشاره کرده بود، این بار نیز همچون امدادی غیبی به مدد تیم تحت مدیریت خویش آمده و چونان بختکی بر سر تراکتور آذربایجان خراب شده است.

  یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: تیم ملی فوتبال کشورمان با چهار امتیاز و حذف از مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، در حالی به کار خود در این جام پایان داد، که حماسه سرایان صدا و سیما، از این تیم بتی ساخته و در برابر قدرتهای برتر فوتبال جهان قرار دادند.
  فارغ از هر گونه تعصب و وابستگی به این تیم، بایستی عنوان کنیم که ضعیف ترین عملکرد را در بین تیم های آسیایی حاضر در جام جهانی، تیم ملی کشورمان کسب کرد. مالکیت بازی، شوت به دروازه، پاسهای صحیح، کرنر و… فاکتهایی برای سنجش میزان عملکرد تیم ها در جام بودند که ایران در این بین در ردیف آخر قرار داشت.
  حال حماسه سرایی و بزرگنمایی رسانه ها و صدا و سیما در حالی اتفاق می افتد که بازی ایران با تیم های همگروهش، کوچکترین نشانی از این عناوین احساسی و مردم فریب نداشت. در مقابل، دیگر کشورهای آسیایی حاضر در این جام فوتبال بازی کرده و به قول معروف ایستاده مردند.
  ژاپن، کره جنوبی و استرالیا با بازیهای درخشان خود فوتبال توسعه یافته آسیا را به رخ دنیا کشیدند و حتی عربستان فوتبالی ارائه کرد که مطمئنا در دوره های بعد تجربه این حضور را به کار خواهد برد. تیم ملی ما به قول خداداد عزیزی کار خاصی در این دوره از رقابتهای جام جهانی انجام نداد که بخواهیم حماسه سرایی کنیم. اتوبوسی دفاع کردیم و عین دوره های قبلی در مرحله گروهی حذف شدیم و آن ۳ امتیاز را به لطف اشتباه مدافع مراکش به دست آوردیم.
  تمام این موارد به کنار، وزیر ورزش این کشور طی نامه ای به سرلشگر باقری، با یادآوری حماسه دفاع اتوبوسی و تعبیر وارونه صحبتهای کارشناسان فوتبال دنیا همچون آلن شیرر، خواستار معافیت از خدمت سربازی چند تن از بازیکنان این تیم شده است.
  این اتفاق در حالی می افتد که مسئله سربازی یکی از این بازیکنان محل اختلاف دو باشگاه پرسپولیس و تراکتور شده است. پرسپولیسی که بنا بر گفته مسئولان تراکتور با بازیکن مشمول این تیم قرارداد بسته است.
  آقای وزیر که هفته قبل صراحتا به حمایت این وزارتخانه از سرخابی های تهران اشاره کرده بود، این بار نیز همچون امدادی غیبی به مدد تیم تحت مدیریت خویش آمده و چونان بختکی بر سر تراکتور آذربایجان خراب شده است.
  اینکه ورزش و فوتبال این مملکت دست نااهلان افتاده است، واقعیتی است که بایستی نمایندگان مجلس در تمامی استان ها نسبت به آن حساس باشند. پرداخت های بی مورد و اضافه، عدم تسویه حساب، عدم تحقیق و تفحص، ماست مالی کردن تخلفات مالی ۱۵ ساله در این باشگاه ها، تبعیض در اختصاص بودجه ورزش و فوتبال بین تمامی استانها، عدم برخورداری آحاد جامعه از امکانات ورزشی و اینجا مشخصا فوتبال قهرمانی، مواردی هستند که می توانند مبنای استیضاح وزیر ورزش باشند!
  این اقدام وزیر ورزش به احتمال زیاد در اثر فشار لابی گرهای معروف در فدراسیون برای فرار از محرومیت پرسپولیس است. درخواستی که اگر مورد قبول واقع شود، آب پاکی خواهد بود که بر دستان تراکتوری ها و فیرپلی خواهد ریخت.
  جدای از مسئله مهدی ترابی، تیم ملی کشورمان کار خارق العاده ای انجام نداده است که مستوجب این پاداش باشد. نه مثل کره جنوبی تیم های بزرگ را حذف کردیم، نه مثل ژاپن به دور بعدی صعود کردیم، نه مانند استرالیا بازی زیبا ارائه دادیم و نه حتی مثل عربستان ایستاده و جنگیدیم!
  هر چه که بود، دفاع اتوبوسی و وقت کشی و گاها ضد فوتبال بود. واقعیت ها را ببینیم، ما در حد و اندازه بهترین تیم آسیا نبودیم. کشورهای جنوب شرقی آسیا بهتر از ما عمل کردند.
  می توانید برای پرسپولیس حکم حکومتی بگیرید، از اختیارات وزارت استفاده کنید و از این قبیل موارد که تراکتور و شهرستانی را محروم از حقوق خود سازید، ولی از فوتبال ملی مایه نگذارید که بزرگترین خیانت به فوتبال ملی همین تعریف و تمجید بی مورد و بیجا است.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "درخواست نامعقول وزیر ورزش؛ معافیت سربازی یا فرار از محرومیت؟!"
  ۲۴ نظر برای “درخواست نامعقول وزیر ورزش؛ معافیت سربازی یا فرار از محرومیت؟!”
  1. علی۱۹۷۰ گفت:

   تیم میلی وزیر میلی … میلی ….. ….

  2. حسن گفت:

   سلام
   چرا؟؟؟

   مگه چیکار کردن کدوم افتخار با یازده بازیکن دفاع کردن هم شد افتخار

   کی‌روش کاملا سوار فدراسیون شده پیاده نمیشه چنان ناز هم می‌کنه

   انگار تیم قهرمان جام جهانی شده

   بابا خجالت بکشید سه جام جهانی هر سه مرحله اول اوت شدید

   فوتبال هم بازی نکردید لاقل دل آدم خوش باشه

   مثل ژاپن بازی میکردین اوت هم میشدید باز آدم ناراحت نمیشد

   الان هم میخوان از خدمت در رن خجالت داره بخدا

   مگه بازی اول با مراکش آقای فردوسی پور خدا وپیامبرو صدا نمی‌زد که بازی تو دقیقه ده تموم شه

   فراموش شد

  3. از اینکه مطالب سایت شمارو مطالعه کردم بسیار لذت بردم

  4. هاشم از تهران گفت:

   جناب احمدیان، متاسفانه چه بخواهیم چه نخواهیم نه تنها وزارت و ارکان آن بصورت کاملا پوپولیستى سرخ آبى هستند، بلکه همان نمایندگانى که شما آرزوى دخالت آنها را به نفع جریان سالم ورزش دارید نیز رنگى تر از جناب و زیر و وزارتخانه شان هستند! ما باید با چند مسئله ورزشى در این کشور بى تعارف و بدون گول زدن خودمان برخورد کنیم، اول اینکه پایه فوتبال کشورمان بشدت خالى از بازیکنانى هست که فوتبال را اصولى و آکادمیک یاد گرفته باشند(کارى به استعداد و ادعاهاى پوچى چون بهترین بازیکنان آسیا مال ماست و … ندارم) و دلیل اصلى اینکه کیروش با رفتارهایش تلاش کرد بازیکنان مورد نظرش را از لیگ ایران خارج و حتى اگر شده به لیگهاى درجه دومى چون بلژیک و یونان بفرستد جز این نبود، دوم اینکه به غیر از چند شهرستان در آذربایجان، بقیه مردم ایران به غلط در مورد فوتبال یقیناً یا قرمز و یا آبى هستند که استثناهایى مثل هواداران ملوان در انزلى عددى مقابل این تعداد به شمار نمیروند، بنابراین نمایندگان مجلس نیز راه ساده تر و کم هزینه تر را دنبال و بجاى مطالبات معیشتى و اجتماعى کلیدى مردم همواره دنبال استیفاى حقوق!!! قرمز و آبى میروند، واقعاً باید به اوضاع کنونى فوتبال کشور بطور اخص و اوضاع مدیریت کلان ورزش کشور بطور اعم فقط باید تاسف خورد و بس!

   • علیرضا گفت:

    نخیر اینجوری ها هم نیست صحبت سر اختصاص عادلانه بودجه بین همه استانها و شهر ها هست و قطعا نمایندگان و مردم اون شهر بجای حیف و میل پول بیت المال در این دوتا تیم خواستار اختصاص این منابع به ورزش شهر و استان خود هستند

   • احمدیان گفت:

    روی سخنمان بیشتر با نمایندگان خودی است.
    یک زمانی اگر یادتان باشد، قاضی پور و رحمانی حالی از حسین عسگری گرفتند که به تته پته افتاد.
    سر اون جریانی که می گفتند تبریز نا امن است

  5. ahora گفت:

   با سلام من موندم تو این قضیه من الان با ۳۶ سال سن بهتر از این بازیکن های سرباز فوتبال بازی میکنم و تو دونقوز آباد تو بدترین شرایط خدمت سربازی انجام دادم و فرق من و امثال من با فوتبالیستهای سرباز فقط نداشتن رابطه و نداشتن پولی بود که باید به دلال ها میدادیم تا ما رو هم با پول تو تیمی بازی بدن و بشیم بازیکن حرفه ای 😂

  6. نادر گفت:

   با سلام، درخواست غیرقانونی که پذیرفته نشد. بنده در مطبی قبلی هم بطور مفصل اشاره کردم. شما یه شاخص رو بطور کمی و کیفی به تصویر کشیدید. در حوزه ورزش. علت و ریشه در کجاست؟ اونم قریب به اتفاق میدانیم. اما درمان چیست؟ شماهم میدانید ما هم میدانیم که فقط ورزش نیست که به دست نااهلان افتاده. کلا همه چی دست…. بنابراین توصیه ورود نمایندگان مثل آب در هاون کوبیدن هست. جایی که فاسد هست چطور میتونه با فساد و بی عدالتی مقابله کنه؟ افراد فاسد چطور میتونن با فساد مقابله کنن؟ به گفته خود نمایندگان در قضیه تحقیق و تفحص از شهرداری تهران بخش زیادی از یه جناح خاص رشوه گرفتن. در بخش فنی هم بنده با شما کاملا موافقم. ما در گروهی بودیم که برخلاف دوره های قبل هیچکدوم از تیم های صعود کننده حتی به جمع ۸ تیم هم نرسیدن. بزرگ کردن تیم ملی با یه اهداف خاص و بوسیله افراد خاص برای سرپوش گذاشتن روی مسائل دیگری هست.

   • احمدیان گفت:

    سلام جناب نادر.
    خوب این موارد دیگر تبدیل به عادت شده است. اختلاس، دزدی، فساد و… عادی شده اند. در تمامی حوزه هستند کسانی که می نویسند و ما هم در حوزه ورزش می نویسیم.
    و بر حسب وظیفه، وظایف نمایندگان را گوشزد می کنیم.

    • نادر گفت:

     سلام بر جناب احمدیان عزیز
     صدرصد که کار شما قابل تقدیر و ارزشمند هست.
     نکته اینجاست کسانی که به مال مردم خوری عادت کردن یا بهتر اینجوری بگم به حرام خوری عادت کردن به مرور دچار قساوت قلب میشن. چشم ها و گوشهاشون بسته میشه. اگر میشنیدن حتی یک درصد مطمئن باشید وضع ما این نبود. منظورم صرفا نماینده نماها نیست. کل مجموعه رو عرض میکنم.

  7. سعید گفت:

   با سلام مطلبتان خوب و بحق بود ولی به نظر من همین مهدی ترابی و کلا بازیکنهای سرباز نیان تیراختور خیلی بهتره اینها میان یکسال با روح هوادار بازی میکنن و بعد با پوزخند برمیگردن به سرخابیها . همون بهتر که این ترابی هم نیاد. بازیکنی که دلش با تیراختور نباشه حتی اگه مسیو رونالدو هم باشه به درد تیراختور نمیخوره چون تیراختور یه تیم احساسی با طرفداران خاص خودش هست که هر بی عرضه ای رو نمیتونن تو تیم تحمل کنن

  8. تراختور کبیر گفت:

   وزیر بی کفایت خجالت خجالت

  9. میلاد تی تی گفت:

   درخواست وزیر …… بی ….. ورزش انقدر مسخره هست که همه دارن بهش میخندن
   در ضمن طبق قانون معافیت خدمت برای قهرمانی در آسیا و رده اول و دوم جهانی و رده اول تا سوم المپیک هست
   اینا که حتی از گروه هم صعود نکردن و با دفاع مسخره و وقت کشی آبروی فوتبال آسیا رو هم بردن

  10. تراکتورچی گفت:

   حرفت تماماحقه.مادیگه ازدست این …….هاخسته شدیم چاره داشتم …………..آخه چقدرتبعیض

  11. سالار گفت:

   کلا این مملکت قانون نداره
   دولت نمیتونه در فوتبال حرفه ای هزینه کنه ولی با دور زدن قانون داره اینکارو تو سرخابی تهران میکنه
   حتی میخوان غیرقانونی بخاطر پیروزی تهران ترابی و معاف کنند!! این وزیر ورزش و گذاشتن تا با فساد و تبانی و …. برای پرسپولی جام بگیره

  12. عشقیم تراختور گفت:

   بی عدالتی و فساد در همه زمینه ها واضح هست و در واقع فساد آشکارا صورت میگیرد
   وقت نقد گذشته بفکره چاره باید بود

  13. آیحان گفت:

   نمایندگان آذربایجان همچنان در خواب!
   دولت به چه حقی پول بیت المال و میرزه تو شکم این تیمها اونم غیر قانونی

  14. Bozgot گفت:

   متاسفانه کل پستهای مهم مملکتی دست همچین بی سوادایی افتاده ادم نمیدونه چی بگه . حالا کاش فدراسیون و سازمان تعیین وضعیت ورود کنه البته دست همشون تو یه کاسه هست اخرشم با اینکه دفترچه پست شده و مشمول شدن حالا چجوری میشه با معافیت تحصیلی ماسمالی میکنن میره . اب از ابم تکون نمیخوره . البته اینم بگم دل ترابی با تراکتور نیست همون بهترکه …بره

   • یاسر گفت:

    دوست عزیز بنده چندین بار در نظرات اشاره کردم اینا حتی به بالاترین مقام حکومت متوسل شدن و نتیجه ای هم نگرفتن چون دنبال کار غیرقانونی هستن. ستاد کل علنا بهشون جواب منفی داده. تنها کاری که میتونن بکن تعویق اعزام هست اونم به شرطها و شروطها. باید از یه مقطع بالاتر قبول شه که عملا همچین امکانی برای ترابی مهیا نیست. ترابی دانشجوی انصرافی هست درسش تموم نشده. مگر اینکه فرض کنیم درسش تموم شده باشه در ازمون شرکت کنه و قبول شه.

  15. جفری گفت:

   اقا من دلم ترکید لطفا اگر کسی از دوستان خبری از خرید های تراختور سازی داره اطلاع بده.شب و روز ندارم

  16. علی گفت:

   با سلام و احترام
   و تشکر از نویسنده و مدیر محترم سایت
   یه مطلب بسیار اساسی و کلیدی در هیاهوی جام جهانی و نقل و انتقالات مغفول مانده و اون روند انتقال خود باشگاه هست. ابهامات زیادی مطرحه چه شرایطی هست که شفاف سازی نمیشه و ایا این انتقال موقت هست یا نه؟


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.