|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲ | کد خبر : 72346
 • پرینت

  آذرقلم: معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: دمای هوای شهرهای استان با افزایش تدریجی به حدود ۴۴ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

  آذرقلم: معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: دمای هوای شهرهای استان با افزایش تدریجی به حدود ۴۴ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

  محمد اشجعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که از روز دوشنبه افزایش نسبی دما در استان حاکم می شود و این روند تا اواخر هفته ادامه می یابد.
  وی اظهار داشت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه افزایش دما محسوس می شود و بیشترین دمای هوا در برخی شهرهای استان تا ۴۴ درجه سانتی گراد می رسد.
  اشجعی ادامه داد: توصیه می شود برای مدیریت در مصرف بهینه آب و برق، جلوگیری از گرمازدگی و آتش سوزی جنگل ها و مراتع تمهیدات لازم به کار گرفته شود.
  وی گفت: هم اکنون بناب با ۳۲ و ورزقان با ۲۵ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای فعلی تبریز نیز ۳۰ درجه بالای صفر گزارش شده است.
  آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
  آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
  این استان همواره تحت تاثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "گرما باز هم در آذربایجان خیمه می زند: دمای ۴۴ درجه در انتظار آذربایجان!"
  نظرات در مورد » “گرما باز هم در آذربایجان خیمه می زند: دمای ۴۴ درجه در انتظار آذربایجان!”
  1. خیلی گرمههه همه ی شهرهای ایران گرم شده


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.