|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱ | کد خبر : 72314
 • پرینت

  بر اساس حرف های آقای محمودزاده تراکتور مرتکب هیچ تخلفی نشده است، چون تاریخ اعزام بازیکن ترابی هم مشخص و مشمول سربازی شده است.

   یادداشت وارده: 

  آذرقلم: مهدی ترابی، بازیکن ملی پوش سایپا که چند سالی است مسئله سربازی او در تراکتور مطرح بوده و حتی گفته می شود چند ماه پیش قراردادی را با مسئولین سابق باشگاه تراکتور امضا کرده است، به یکباره سر از پرسپولیس درآورده و با این تیم قرارداد بست. رسانه های مرکز بخصوصی سایت ورزش ۳ در حمایت از این انتقال قلم فرسایی کردند و تراکتور همانند گذشته محکوم دعوای بین خود و سرخابی های پایتخت شده است. در همین راستا لازم دیدیم با انتشار یکی از مطالب وب سایت ورزش ۳ که به نقل از رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ منتشر شده، به بررسی ابهامات موجود در مورد قرارداد این بازیکن با تراکتور و خلف وعده و سپس عقد قرارداد با پرسپولیس بپردازیم.

  ابتدا جهت تنویر افکار عمومی درباره ابهامات جریان ترابی مطلب اخیر ورزش ۳ را  بازنشر می کنیم.

  به گزارش آذرقلم و به نقل از ” ورزش سه” بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس با مهدی ترابی ستاره تیم ملی و باشگاه سایپا قرارداد امضا کرد باشگاه تراکتوسازی اعلام کرد که این بازیکن سرباز است و با باشگاه تراکتورسازی قرارداد بسته است. اما امروز رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد که ترابی برای پیوستن به پرسپولیس مشکلی ندارد. باشگاه تراکتورسازی در حالی اعلام کرده است که ترابی با این باشگاه قراردادی منعقد کرده و و باید در فصل جدید بازیکن تراکتور باشد که محمودزاده رئیس نقل و انتقالات می گوید: « درباره این ادعا باید عرض کنم طبق مدارکی که در اختیار ما است این بازیکن هنوز سرباز نشده و تاریخ اعزام مهدی ترابی ۱۹ مرداد است و اگر تا آن زمان مدرک ثبت نام دانشگاه بیاورد امسال هم می تواند سربازی نرود ضمن اینکه تحت قرارداد باشگاه سایپا است و نمی توانسته با تراکتور قرارداد بسته باشد. در حال حاضر مهدی ترابی طبق اسناد موجود در سازمان لیگ یک فصل دیگر با سایپا قرارداد دارد و فسخ قراردادی از این بازیکن هم در سازمان لیگ ثبت نشده است. »وی در پایان درباره اینکه اگر تراکتور از ترابی شکایت کند هم گفت:« وضعیت این بازیکن باید در کمیته تعیین وضعیت بررسی شود تا مشخص شود که آیا او با باشگاه دیگری قرارداد دارد یا نه.»

  چند نکته از نقل قول مستقیم اقای محمودزاده قابل استنباط است:

  ۱- بر این اساس تراکتور مرتکب هیچ تخلفی نشده است، چون تاریخ اعزام این بازیکن هم مشخص و مشمول سربازی شده است.

  ۲- ایشان می فرماید گواهی ثبت نام در دانشگاه باید بیاورد. یعنی تا الان همچین چیزی نیاورده است و منطقا هم نمی توانسته بیاورد چون این بازیکن خودش رو مشمول کرده است و بنابراین اقدام پرسپولیس در عقد قرارداد با یک بازیکن مشمول سربازی تخلف محسوب می شود.

  ۳- گواهی ثبت نام به چه معنا است؟ منظور صرفا گواهی اشتغال به تحصیل نیست. (اشتغال به تحصیل برای دانشجویان انصرافی با نظر ستاد کل فقط برای یک بار قابل تمدید هست. در واقع فقط شش ماه می توانید تمدید کنید چون اشتغال به تحصیل دانشگاه بصورت ترمی صادر می شود. نکته مهم این است که  با توجه به محرومیت پرسپولیس در نیم فصل اول، عملا این بازیکن همزمان با آغاز نیم فصل دوم  باید خود را یگان خدمتی کند. الان هم که در تابستان هستیم هیچ جایی گواهی اشتغال به تحصیل برای مهر نمی دهد. اگر هم بدهند برای تابستان هست که آن وقت با توجه به امکان استفاده فقط یک بار از این امتیاز، از اول مهر بایستی خود را سازمان نظام وظیفه معرفی کند. این ثبت نام یک معنای دیگه هم دارد. با توجه با اینکه معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار هست باید فرد مورد نظر از مقطع بالاتری مثلا فوق لیسانس یا دکتری پذیرفته شود. این مورد هم منطقا درباره ترابی صدق نمی کند چون آزمونهای مربوطه مال قبل از عید هست و هنوز ترابی مقطع جاری رو تموم نکرده است.

  ۴- نکته آخر هم عدم اشراف رئیس کمیته نقل و انتقالات به قوانین و مقررات مربوط به خودش هست. حتی ایشان این قدر هم اطلاع ندارد که گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه بصورت نیمسال هست نه سالانه؛ حتی این را هم نمی داند که در این بازه زمانی در هیچ دانشگاهی ثبت نام مقطع جدید صورت نمی گیرد.

  لب کلام این است که پوست خربزه گذاشتن زیر پای ترابی و او را در بد مخمصمه ای انداخته اند. به خاطر اینکه هر طور شده بصورت غیر قانونی وی را راهی پرسپولیس بکنند. تعویق خدمت به معنای در رفتن نیست به معنای تغییر محل خدمت هم نیست.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "آش نخورده و دهان سوخته: به نام تراکتور به کام پرسپولیس!"
  ۱۷ نظر برای “آش نخورده و دهان سوخته: به نام تراکتور به کام پرسپولیس!”
  1. یاسر- تکمیلی- نظام وظیفه -1 گفت:

   طبق تبصره یک ماده ۳۳ قانون خدمت وظیفه عمومی، حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش آموزان تا سن بیست سالگی تمام است و مهلت معرفی آنان برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی، حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل است.طبق ماده ۱۳ آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مصوب ۹۱/۸/۲۹ هیئت وزیران، دانش آموزانی که در مهلت معرفی خود، یعنی بعد از ۲۰ سالگی تمام، فارغ التحصیل شوند، امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را نخواهند داشت.

   • سولدوز گفت:

    یعنی اذر قلم هنگ کردم اولین بار حداقل به نفع تراختور نوشتی دمت گرم.میترسیدم اینم گردن تراختور و زنوزی بندازی بازم مرسی ایشالا فقط تیمو حمایت کنیم و خرید بازیکن و بقییه کارهارو به مسئولین واگذار کنیم.زود قضاوت نکنیم.من هر وقت میخواد کمی سست میشم یاد زمان خطیبی میوفتم بهترین بازیکنان تراختور رفتن فقط ادینهو رو داشتیم.حتی تو خط دفاع یار کمکی برا تعویض نداشتیم به نظر شخصی خودم بهترین دوران تراختور اون زمان بود که حتی تا استانه قهرمانی رفتیم‌.تیم فقط باید یه دست باشه.در این بابت حمایت از تراختور یاشاسین اذر قلم

    • editor گفت:

     کم لطفی می کنید دوست و همراه عزیز…
     ما نیز چون شما دلمان برای تراختور می طپد و آرزومند موفقیت این تیم هستیم. اما این دلیل نمی شود که برخی کاستی ها و معایب را پوشش خبری ندهیم. ضمن آنکه این رسانه ، خود را مکلف و موظف به انعکاس دیدگاه های موافق و مخالف می داند و این رسالت خبررسانی است.. بنابراین انتشار یک مطلب انتقادی که ممکن است باب میل من و شما نباشد دلیلی بر ضدیت و تعارض ما تراکتورسازی نیست. یاشاسین تراختور…
     موفق باشید
     آذرقلم

  2. یاسر- تکمیلی- نظام وظیفه -2 گفت:

   آیا دانشجویان انصرافی حق تحصیل مجدد را دارند؟
   جواب :بلی . مشمولان در طی مدت تحصیل از دیپلم تا دکتری صرفا ۱ بار می توانند از تحصیل انصراف و مجددا با پذیرفته شدن در دانشگاه به شرط : ۱- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف(برای دارندگان برگ اعزام بدون غیبت اولیه و مشمولان وظیفه فاقد غیبت یا مشمولان معافیت موقت بدون غیبت ، گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف قبلی با رعایت سایر شرایط قانونی بلامانع است . ) . ۲- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .۳-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)۴- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)

  3. یاسر- نکات تکمیلی 3 گفت:

   ماده ۳۳ : صدور معافیت تحصیلی دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی، موکول به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل آنان از طریق مراجع ذی‌ربط است و مدت اعتبار آن تا یک سال پس از صدور گواهی پایان تحصیلات در هر مقطع می‌باشد.
   تبصره ۱: حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان تا سن بیست سال تمام و در هر یک از مقاطع تحصیلی کاردانی دو و نیم سال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سه سال، کارشناسی پیوسته پنج سال و کارشناسی ارشد پیوسته شش سال، دکترای پزشکی پیوسته هشت سال و دکترای تخصصی شش سال است.
   ماده ۳۴ : دانش‌آموزان و دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول، در صورت ترک تحصیل، اخراج، انصراف یا فراغت از تحصیل، باید برای خدمت دوره ضرورت خود را معرفی نمایند. مقامات مسئول مکلفند صورت اسامی این قبیل مشمولین را با ذکر مشخصات کامل و نشانی و رشته تحصیلی به طور انفرادی، بدون تأخیر به سازمان محل ارسال دارند.
   تبصره ۱: مهلت معرفی مشمولین مذکور حداکثر یک سال پس از تاریخ انصراف، ترک تحصیل و اخراج و فراغت از تحصیل است.

  4. Toraj Traktorchi گفت:

   تیمی که وکیل و نماینده حقوقی اش از عقد قراردادهای باشگاه بی خبر است و هر طوری که آقایان به نظرشان می رسد ، منعقد می نمایند و هیچ اثری از مستندات قانونی در عقد قراردادها وجود ندارد ، نتیجه اش می شود آش نخورده و دهان سوخته یا به نام تراکتور به کام پیروزی ، این تجزیه و تحلیل آذرقلم یا لایحه دفاعیه ، فقط برای آذرقلم مستند و قابل دفاع است. دلیل محرومیت تراکتور از پنجره نقل و انتقالات هم عدم حضور وکیل باشگاه و اهمیت ندادن به نحوه ثبت قراردادها ، مدیران بی سواد و اقدامات ناشیانه ، منفعت طلبانه ، خودسرانه افراد بی کفایتی بود که تراکتور را زمین گیر و هوادار را بیچاره کردند. ننگ بر کسانی که ندانسته و ناآگاهانه تیشه به ریشه تیم می زنند و به خیال اینکه خدمت می کنند.

  5. یاسر گفت:

   با تشکر از مدیری محترم سایت قوانین مرتبط رو هم از سایت نظام وظیفه جهت اطلاع تکمیلی درج کردم. اما یه نکته جالب هم در این قضیه مثل همون کارت معافیت های جعلی، به صدور اشتغال به تحصیل های در واقع جعلی مربوط میشه. برای اینکه خدمت رو بندازن عقب قانون رو دور میزنن. فارغ از اینکه طرفدار کدوم تیم باشیم و یا اینکه این بازیکن به تراکتور بیاد یا نه، باشگاهها برای اینکه خدمت رو بندازن عقب به انواع و اقسام زد و بندها و قانون گریزی دست میزنن. مهدی ترابی متولد ۱۹ شهریور ۱۳۷۳ هست و تا الان از سقف معافیت تحصیلی بهرمند شده. دو ماه دیگه ۲۴ سال تمام. کجا دانشجو هستن به کلاس میرن یا نمیرن و…. فقط صرفا ماحدهای عقب مانده و گرفتن اشتغال به تحصیل. اما این گریزها سقف داره بالاخره باید تشریف ببره خدمت. تراکتور بهترین جا برای چیچوندن خدمت بود. همین عالشاه و نوراللهی…. مگه اینکارو نکردن؟ جالبتر اینکه پرسپولیس هم بهره چندانی نخواهد برد. یه نیم فصل که نمیتونه استفاده کنه. بعدش باز باید خدمت. در حالی که بهترین فرصت براش مشخص کردن تکلیف خدمت و لژیونر شدن هست مثل رفیعی یا احمدزاده. درهرحال صلاح مملکت خویش…

  6. مجيد گفت:

   اینایی که نوشتین خیلی خوب است اما تنها با نوشتن نمیشود… باید اقدام اساسی شود حتی بقل زنوزی به فیفا شکایت کرد که اینهمه در حق تیمهای شهرستانی و بنفع تیمهای پایتخت الاخصوص چرتپولیس جانبداری نشود…

  7. عشق فقط تراختور گفت:

   ایشان می فرماید گواهی ثبت نام در دانشگاه باید بیاورد. یعنی تا الان همچین چیزی نیاورده است و منطقا هم نمی توانسته بیاورد چون این بازیکن خودش رو مشمول کرده است و بنابراین اقدام پرسپولیس در عقد قرارداد با یک بازیکن مشمول سربازی تخلف محسوب می شود.

   نکته دقیقا همینجاست اولا پرسپولی چرا با بازیکن مشمول خدمت سربازی قرارداد بسته؟
   دوما پرسپولی از نقل و انتقالات محروم هست

   • یاسر گفت:

    به مصاحبه امروز همین اقای نقل و انتقالات مراجعه بفرمائید گفته اصلا فسخ قراردادی نشده و ترابی بازیکن سایپا هست. خوب ناگفته پیداست که پرسپولیس به خاطر محرومیت حق ثبت قرارداد یا فسخ قرارداد بازیکن تیم دیگه یا تفاهم رسمی برای عقد قرارداد در سازمان لیگ رو نداره.

  8. امید گفت:

   مطلب اینجاست که طبق موارد قبلی حق به جانب تراکتور هست ولی مثل همیشه آن اراده و عزم قوی از طرف مسئولین کرنشگر تراختور برای احقاق آن حقوق نیست !!!!! اگر در این مورد مثل موارد قبل سازمان لیگ به نفع تراختور رای میداد باید تعجب میکردیم !!! کو زنوزی و دوستان میگفتن مسئله را به فیفا ارجاع میدن ! این را هم اضافه کنید که اگر ترابی با سایپا قرارداد داشته چرا سرخود با تراکتور قرارداد امضا کرده آیا این تخلف از جانب بازیکن نیست؟ و نباید جریمه شود؟ مطمئن باشید با سازشکاری مسولان تراختور از عدم قهرمانی این تیم گرفته تا این مورد باز تراختور متضرر میشود

   • یاسر گفت:

    دوست عزیز رایی صادر نشده و اینا صرفا گمانه زنی و نظرات شخصی کسانی هست که اطلاع درستی از مقررات حوزه کاری خودشون ندارن. واسه همین هم حرفاشون اینقدر متناقض هست. بایت همون تفاهم غیر رسمی سایپا با پرسپولیس برای ترابی، قرار هست ۲ میلیارد به سایپا پرداخت بشه. حتی اگر تخلفی هم باشه که مطمئنا از طرف تراکتور نیست، سایپا از کسی شکایت نمیکنه چون بیشتر از همه خودش ضرر خواهد کرد. حداقل ۶ ماه محرومیت و بعد از اون تازه مسئله خدمت همچنان برای بازیکن خودش وجود داره و عملا استفاده حداقلی از این بازیکن رو هم هم برای خودش و هم پرسپولیس از بین میبره. تنها کاری که میکنن اینه که با هوچی گری میخوان طرف مقابل رو بترسونن. فدراسیون و سازمان لیگ هم که تکلیفش مشخصه میخواد یه فکس یا نمابری مثلا به هیئت فوتبال رشت بفرسته به یه قصابی در بندر عباس میفرسته. دست گل معافیت های جعلی هم که نمونه منحصر به فردی بود یا ثبت قرارداد بازیکن محروم (طارمی) که یکسال برای پرسپولیس بازی کرد و با گلهاش تیم قهرمان شد.

  9. سعید گفت:

   پرسپولیسسس به دلیل اغفال بازیکن و عقد قرارداد با بازیکن مشمول سربازی باید سه پنجره نقلو انتقالاتی به دلیل سو سابقه محروم بشه

  10. تراختور کبیر گفت:

   تخلف تیم پیروزی تهران آشکار هست و طبق قانون باید محروم بشه مگر اینکه باز هم نادیده گرفته بشه و ماست مالی بشه از طرف فدارسیون تخلف این تیم …..

  11. اسد گفت:

   فاتحه تراختورو زمانی خوندن که تیموبه یه سرمایه داربادآورده دادن که اگه جیگش دربیاد میگن:اینهمه پولو ازکجاآوردی؟؟؟؟؟؟اونم سکوت میکنه……..

   • سولدوز گفت:

    اسد چه ربطی داره خوب تاجره پس چرا نمیگن هدایتی از کجا اورده؟اگه تراختوری باشی این حرفهارو نمیگی.در ضمن در بعضی از جاها خوندم نوشتن زنوزی اومده جیب خودشو با تراختور پر کنه نیومده بهش کمک کنه.اولا اگه زنوزی نبود سقوط میکرد الان هیشکی نیست گسترشو بخره کی میتونست تراختورو بخره؟؟دوم صدرصد زنوزی به فکر خودش هست این واقعا خنده دار که فک کنین فقط پول خرج کنه و چیزی برداش نکنه.یعنی الان صاحب چلسی که روسه مفتی داره خرج میکنه؟یا ارسنال که امارتیه؟یا صاحب پاریسن ژرمن؟از هواداران واقعی تراختور میخوام پشت تراختور باشن شش سال نظامی بود تیم نهایتش کم موند سقوط کنیم سه سالم پشت زنوزی باشیم مردو مردونه…یا علی

  12. یاسر- آیین نامه نقل و انتقالات گفت:

   آیین نامه نقل و انتقالات – ضمائم- پیوست ۱- ص ۵۲ تا ص ۵۶
   عمدتا همون قوانین وظیفه عمومی هست که در بالا اشاره شد. با این جمله شروع میشه،
   کلیه باشگاه‌ها موظفند از عقد قرارداد و بکارگیری بازیکنانی که به سن ۱۹ سال تمام رسیده (سال احضار براساس مقررات وظیفه عمومی) و وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکرده‌اند، خودداری کنند.
   وقتی بنده عرض کردم نقل و انتقالاتی اطلاع نداره ناظر بر همین قوانین هست. از عجایب هست اول بازیکن قرارداد میبنده بعد باید بره گواهی ثبت نام بیاره.
   برابر ماده ۵۰ آئین نامه اجرائی قانون خدمت وظیفه عمومی ارائه مدارک مشروحه ذیل مبین روشن شدن وضعیت نظام وظیفه بازیکنان محسوب می‌شود:
   کارت پایان خدمت، کارت معافیت دائم، کارت معافیت موقت در مدت زمان اعتبار، گواهی تحصیلی با تأییدیه حوزه نظام وظیفه، گواهی استخدام در نیروهای مسلح، گواهی تعهد خدمت در وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت، سازمان کشتیرانی و دیگر سازمان‌های تأئید شده، برگ اعزام بدون مهر غیبت وگواهی اشتغال به خدمت دوره ضرورت.
   اشتغال به کار مشمولان با برگ معافیت موقت یا دفترچه آماده به خدمت فقط در مدت اعتبار آنها بلامانع است.
   تمام مراحل اداری به کار گیری بازیکنان در تیم های نظامی یا غیر نظامی با مجوز کتبی تربیت بدنی نیروهای مسلح صورت میگیرد.
   بازیکنانی که به عنوان سهمیه سرباز از سوی مراجع ذیصلاح به باشگاههای نظامی یا انتظامی اختصاص می یاید باید در آخر در آن تیم بمانند.
   اگر تراکتور بازیکنی جذب کرده تا الان در قالب سرباز براساس مجوز کتبی نیروهای مسلح بوده. وگرنه همه دیدیم جنجال های قبلی ذوب اهن یا همین پرسپولیس راه به جایی نبرد.
   و موارد دیگه که از لینک زیر میتوانید مطالعه بفرمائید
   قابل دسترس در این لینک
   http://www.football-mohr.ir/attachments/article/346/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86%20%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%20%D9%86%D9%82%D9%84%20%D9%88%20%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA.pdf


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.