|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲ | کد خبر : 72215
 • پرینت

  آذرقلم: آقای وزیر خوب می داند که روزگاری تراکتور آذربایجان که ابزار نشاط اجتماعی چندین میلیون جوان ترک در سرتاسر ایران است، با بی مهری تمام مسئولان دولتی لنگ چندرغاز مبلغ قرارداد بازیکنان خارجی مانده و یک سال تمام محروم از جذب بازیکن شد.

   یادداشت ورزشی: جهانبخش احمدیان

  آذرقلم: رانت، ویژه خواری، ژن خوب، تبعیض، از ما بهتران و… واژه های مشمئز کننده این روزهای کشور در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی و ورزشی است. اما چندش آورتر از این اعمال، افتخار به مدیریت این چنینی است. مدیریتی که جز نوک بینی خود و بادمجان دور قابچین های دور و برش، چیزی را نمی بیند.

  به گزارش آذرقلم، اخیرا وزیر ورزش فرموده اند که در بحث مالکیت دو تیم سرخابی پایتخت چیزی کم نگذاشته اند و امکانات برابری را از نظر تجهیزات فنی، سرمربی خارجی و… در اختیار این دو تیم گذاشته اند. ایشان اظهار خوشحالی کرده اند که این دو تیم قهرمان دو جام فوتبالی کشور شده اند و هر دو باشگاه در جمع هشت تیم برتر آسیا قرار گرفته اند.

  آقای وزیر که ورزش به قهقرا رفته ایران در زمان صدارت خویش را با عوام فریبی و حرکات این چنینی ماست مالی می کند، بایستی پاسخگوی بسیاری از معضلات ورزشی کشور اعم از کمبود تجهیزات ورزشی در استانهای محروم، خروج ورزشکاران ایرانی از ایران و اخذ تابعیت کشورهای دیگر، عدم موفقیت تیم ملی فوتبال و…باشند.

  آقای وزیر یا نمی داند و یا خودش را به بی اطلاعی و تغافل زده است؛ زمانی که بودجه بیت المال را صرف شهرت بازی خود و تیم داری در پایتخت می کند، هیچ کدام از جوانان و فوتبال دوستان بلوچستانی و ایلامی و بجنوردی و… درکی از هیجان ورزش بخصوص فوتبال ندارند.

  آقای وزیر باید بداند که استان سیستان  و بلوچستان در هیچ یک از لیگ های برتر تا دسته سوم فوتبال کشور، نماینده ای ندارد. یا استان ایلام که فوتبال مستعدش در اثر همین سوء مدیریت ها مرده است.

  آقای وزیر ولی می داند که روزگاری تراکتور آذربایجان که ابزار نشاط اجتماعی چندین میلیون جوان ترک در سرتاسر ایران است، با بی مهری تمام مسئولان دولتی لنگ چندرغاز مبلغ قرارداد بازیکنان خارجی مانده و یک سال تمام محروم از جذب بازیکن شد. آقای وزیر بهتر از هر کس دیگری از وضعیت تراکتور خبر داشت ولی چون شور و نشاط اجتماعی جوانان تبریز و آذربایجان برای او اهمیتی نداشت، پیگیر حل این معضلات نبود.

  آنچه که برای ایشان و فدراسیون تحت امر این وزارت مهم و حیاتی بود، پرداخت بدهی انباشته ۱۵ ساله در دو باشگاه تهرانی بود که بدون کوچکترین تسویه حسابی، خطاهای مدیران دولتی خودشان را پاک کردند.

  آقای وزیر، فأین تذهبون؟

  فوتبال ایران تنها منحصر به تهران و پایتخت نیست که برای خرج بیت المال در این  دو باشگاه سر از پا نمی شناسید. این دو باشگاه کدام خدمت را به فوتبال ملی کرده اند؟ جز ترویج بی فرهنگی، آبروریزی ملی و ناهنجاریهای سکوهای آزادی ؟!

  فوتبال ایران را بایستی در کوچه پس کوچه های آبادان، انزلی، اردبیل و تبریز… جستجو کرد. مناطق محرومی که به واسطه دوری از مرکز سهمی از سفره بیت المال وزارت ورزش ندارند، یا اگر داشته باشند، چند تیر و تخته موجود در پارکها را شامل می شود. جایی که قایقران ها، عابدزاده ها، علی دایی ها و… زیر بار گران محرومیت استعدادشان شکوفا می شود. شاید اگر یک صدم توجهات به سرخابیها به این مناطق بود، صدها بازیکن در سطح افراد نامبرده داشتیم.

  وقتی صادق زیباکلام از شکست تیم ملی ایران اظهار خوشحالی می کند، با خودمان می گوییم عجب آدمی است که با باخت تیم ملی کشورش سر از پا نمی شناسد، ولی با مصاحبه آقای وزیر و بروز تفکر عریان پایتخت پرستی ایشان، به صادق زیباکلام و امثال صادق زیباکلام حق می دهم که با ناکامی تیم های تحت مدیریت امثال وزیر محترم ورزش، خوشحال باشند. این فوتبال اگر تعلیق شود، خوشحال خواهیم شد، چرا که تمام هزینه ها برای سرخابی های تهران است و بود و نبود آن برای تبریز و اصفهان و اهواز و زاهدان و ایلام و …. فرقی ندارد.

  این فوتبال با این هزینه های سرسام آورخرج شده از بیت المال، ارمغانی جز شکست و حذف زودهنگام  از تورنمنت های حرفه ای ندارد و چه بهتر که این هزینه ها به جای فوتبال سرخابی، در تولید و صنعت استانهای محروم به کار گرفته شود.

  آقای وزیر یا این موارد را نمی داند و یا نمی خواهد که بداند، ولی در هر دو صورت ممکن، مقصر است و مستوجب استیضاح!

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "موضع تازه وزیر ورزش در دفاع از سرخابی ها/ شهرستانی ها همچنان در محرومیت"
  ۱۳ نظر برای “موضع تازه وزیر ورزش در دفاع از سرخابی ها/ شهرستانی ها همچنان در محرومیت”
  1. تراختورچی گفت:

   داداش ایشون وزیر ورزش کشور نیستن وزیر ورزش تهرانن نمایندگان مجلس ما هم طبق معمول از ترسشون خوابیدهاند

   • مهران تراختورچی گفت:

    مگه ما نماینده هم داریم؟ شخص اول نمایندگی استانمون اقای دکتر پزشکیان که کرد مهاباد هستند و در به در دنبال رفع مشکلات کولبرهای کرد و مردم اشنویه اند . از بقیه چه انتظاری داریم؟

    • حسن به مهران گفت:

     به شتر گفتند : چرا گردنت کجه ؟ گفت : کجام راسته ! نماینده غیر نماینده نداره. همه شون سر و ته… به زبان و قوم تبار و جنسیت و دینشون ارتباطی نداره. بی حد و حساب دارن میخورن بچه هاشون امریکا و انگلیس بهترین زندگی رو دارن با پول بیت المال. رئیس سابق بانک مرکزی دو روز پیش گفت موجودی حساب آقازاده ها از ذخایر ارزی کشور بیشتر هست. رانت، ویژه خواری، ژن خوب، تبعیض، به چی میگن؟ من و شما هم نشستیم اینجا من ترکم تو کردی اون فارسه….

  2. سالار گفت:

   حیف و میل پول بیت المال برای سرخابی تهران جعلو تبانی و تبعیض و بی عدالتی اسمش شده فوتبال حرفه ای

  3. تراختور عاشقی گفت:

   نمایندگان باید ضمن تحقیق و تفحص که اغاز کردن از دو تیم منفور استقلال و پیروزی
   باید وزیر ورزش و هم بخاطر بی کفایتی و رواج بی عدالتی استیضاح کنند

  4. در مورد ترابی گفت:

   با سلام جهت تنویر افکار عمومی درباره ابهامات قضیه ترابی مطلب جدیدی رو که ورزش ۳ انتشار داده برای دوستان بازنشر میکنم.
   به گزارش” ورزش سه” بعد از اینکه باشگاه پرسپولیس با مهدی ترابی ستاره تیم ملی و باشگاه سایپا قرارداد امضا کرد باشگاه تراکتوسازی اعلام کرد که این بازیکن سرباز است و با باشگاه تراکتورسازی قرارداد بسته است. اما امروز رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد که ترابی برای پیوستن به پرسپولیس مشکلی ندارد. باشگاه تراکتورسازی در حالی اعلام کرده است که ترابی با این باشگاه قراردادی منعقد کرده و و باید در فصل جدید بازیکن تراکتور باشد که محمودزاده رئیس نقل و انتقالات می گوید: « درباره این ادعا باید عرض کنم طبق مدارکی که در اختیار ما است این بازیکن هنوز سرباز نشده و تاریخ اعزام مهدی ترابی ۱۹ مرداد است و اگر تا آن زمان مدرک ثبت نام دانشگاه بیاورد امسال هم می تواند سربازی نرود ضمن اینکه تحت قرارداد باشگاه سایپا است و نمی توانسته با تراکتور قرارداد بسته باشد. در حال حاضر مهدی ترابی طبق اسناد موجود در سازمان لیگ یک فصل دیگر با سایپا قرارداد دارد و فسخ قراردادی از این بازیکن هم در سازمان لیگ ثبت نشده است. »وی در پایان درباره اینکه اگر تراکتور از ترابی شکایت کند هم گفت:« وضعیت این بازیکن باید در کمیته تعیین وضعیت بررسی شود تا مشخص شود که آیا او با باشگاه دیگری قرارداد دارد یا نه.»
   چند تا نکته از نقل قول مستقیم اقای محمودزاده قابل استنباطه
   ۱- براین اساس تراکتور مرتکب هیچ تخلفی نشده چون این بازیکن حتی تاریخ اعزامش هم مشخص شده و مشمول سربازی شده.
   ۲- ایشون میفرماید گواهی ثبت نام در دانشگاه باید بیاره. یعنی تا الان همچین چیزی نیاورده منطقا هم نمیتونسته بیاره چون رفته خودش رو مشمول کرده و …. بنابراین اقدام پرسپولیس در عقد قرارداد با یه بازیکن مشمول سربازی تخلف محسوب میشه.
   ۳- گواهی ثبت نام به چه معنی هست؟ منظور صرفا گواهی اشتغال به تحصیل نیست. (اشتغال به تحصیل برای دانشجویان انصرافی با نظر ستاد کل فقط برای یک بار قابل تمدید هست. در واقع فقط شش ماه میتونید تمدید کنید چون اشتغال به تحصیل دانشگاه بصورت ترمی صادر میشه. نکته: با توجه به محرومیت پرسپولیس در نیم فصل اول، عملا در نیم فصل دوم دقیقا همزمان باید بره خدمت. الانم که در تابستان هستیم هیچ جایی گواهی اشتغال به تحصیل برای مهر نمیده. اگرهم بده برای تابستان هست که اونوقت باتوجه به امکان استفاده فقط یک بار از اول مهر باید تشریف ببره خدمت ) این ثبت نام یه معنای دیگه هم داره. با توجه با اینکه معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار هست باید فرد مورد نظر از مقطع بالاتری مثلا فوق لیسانس یا دکتری پذیرفته شه. این مورد هم منطقه درباره ترابی صدق نمیکنه چون ازمونهای مربوطه مال قبل از عید هست و هنوز ترابی مقطع جاری رو تموم نکرده.
   ۴- نکته اخر هم عدم اشراف رئیس کمیته نقل و انتقالات به قوانین و مقررات مربوط به خودش هست. حتی ایشون این قدر هم اطلاع نداره گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه بصورت نیمسال هست نه سالانه. حتی اینم نمیدونه که در این بازه زمانی در هیچ دانشگاهی ثبت نام مقطع جدید وجود نداره.
   لب کلام اینه که پوست خربزه گذاشتن زیر پای ترابی انداختنش بد مخمصمه ای به خاطر اینکه هرجور شده بصورت غیرقانونی بکشونن پرسپولیس. تعویق خدمت به معنای در رفتن نیست به معنای تغییر محل خدمت هم نیست. دیر یا زود تو دستی ترابک.

  5. تراختورچیلار گفت:

   کاملا موافقم
   وظیفه نمایندگان مجلسهست که اینارو پیگیری کنند نمایندگان همه شهرها از جمله آذربایجان

  6. فرهاد مرندی گفت:

   بی لیاقتی مسئولان و نمایندگان و میرسونه که اولا چنین فرد بی کفایتی شده وزیر ورزش دوما چرا گوشش و نمیگیرن بهش بگن جناب بی کفایت تو وزریر ورزش کشور هستی نه وزیرسرخابی تهران

  7. س-ا گفت:

   این مطلب بحق که بیان مشکل تمام تیمهای شهرستانی،منجمله تراختوراست،ازصبح تاحال(ساعت۱۹)تنها یک کامنت دارد!

   اما اگرمطلبی بودکه کوچکترین مشکل تراختورزنوزی رابیان داشته بود،دهها کامنت ونظر رامشاهده میکردیم که درمخالفت با نظرات نویسنده ،نوشته شده بود!

  8. ساوالان گفت:

   چراعبرت نمیگیریم؟

   تازمانیکه موضوع اعتراض باشگاه تراختوربه پیوستن ترابی به پرسپولیس دررسانه ها انعکاس نیافته بود،کسی نمیدانست که این بازیکن توسط آجرلو جذب تراختورشده است.

   متاسفانه تیم تراختورمحلی مناسب وراحت برای گذراندن دوره خدمت سربازی بازیکنان سفارشی بخصوص سرخابی ها درآمده بودکه درزمان آجرلو علی رغم مخالفت شدیدهواداران این تیم،سرخهای بیشتری جذب تیم شدندوهرکدام بنوعی برای تیم مشکل سازشدند.(ازامیدعالیشاه بگیریدتارفیعی)

   موقعی که صحبت ازجذب ترابی بعنوان سربازبازیکن دررسانه هامطرح شد،هواداران مخالفت خودرااعلام داشتندوصرف نظرازسابقه بداکثرسربازبازیکنهای سرخابی،مخالفت معقول هواداران بیشتربراین اساس بودکه گویاترابی تنها۶ماه درتراختوربازی میکردوخدمتش تمام میشد.

   بنابراین جناب آجرلو ازموقعیت استفاده کرده وبطورخفی بااین بازیکن قراردادی بسته که نحوه ونوع آن نیزچندان مشخص نیست وما کاری به حقانیت باشگاه دراین قرارداد ویابرعکس آنرانداریم وحرف مااینست که بازیکنی که دلش باتیم دیگریست،مسلما برای تیم مابازی نخواهدکردواین موردقبلا هم بارها توسط بختیارونورالهی و…و….بتجربه ثابت شده است.

   این نوع سربازبازیکن ها نه تنهابرای تراختوربازی نکردندبلکه حاشیه هائی راایجادکردندکه تاثیرات منفی آن هنوزهم دامن تیم ماراگرفته است.

   همین ترابی هم مورد لطف آجرلوقرارگرفته،اگرمی آمدبازی نمیکردواکنون که نیامده،باعث حاشیه برای تیم شده است.

   اما دراینموردچندنکته قابل ذکروتامل است.چراآجرلوعلی رغم مخالفت هواداران،بطورخفی خواسته که ترابی جذب تراختورشود؟

   چرا مدیران فعلی ازگذشته عبرت نمیگیرندومصربه جذب بازیکنان عاشق تیمهای سرخابی هستند؟ آیا گذشتگان وجامعه شناسان،بیخودگفته اندکه گذشته چراغ راه آینده است؟

   دربین سرخابی هائیکه درتراختوربازی کرده اند،تنها علی کریمی مستثنی است که انگیزه پیوستن اوبه تراختور قابل قیاس بادیگران نیست وهم چنین شخصیت او !

   بیجا نبودکه هواداران تراختور درزمانیکه سهند مملو ازتماشاگربود،یکصدامیگفتند:علی فقط کریمی!!!!!!

   نکته دیگردرموردکسانیکه عاشق ازلی وابدی سرخابی هاهستندعملکردآن خودی است که حتی باخواهش وتمنای گلمحمدی هم رضایت ندادتا اخباری به تراختوربیایدودرنتیجه دروازه تراختوراتوبان تیمهاشدوتیم اول آذربایجان تالبه سقوط رفت ،علاوه براین اخباری هم یکسال تمام فوتبالش نابودشد.حالیا همان شخص رضایت کامل میدهد که ترابی علی رغم داشتن یکسال قراردادباسایپا به پرسپولیس برود،آنهم بااین موردکه ۶ماه بیکاربماندتاپنجره نقل وانتقالات آن تیم بازشود!!!!

   آن زمان که بازیکنان اصلی ووفادارتیم را فراری دادندوتیم راناقص العضوکردند،برای توجیه گفتندکه ماتراختورسالاری میخواهیم! قبول؛ اما تراختورسالاری این نیست که مدیران راست یا دروغ وقت خودراصرف جذب امثال سروش کنندکه دل بادیگری دارندوجز وعده ووعیدچیزی عایدتراختوریهانخواهدشد.

   وما الکی خوشحال خواهیم بودکه تیممان دراردوی ترکیه است و……!

   ….وازآنجا هم خبر خواهدرسیدکه کاپیتان تیم بفرموده مهاجری بازیکنی است که هنوزمرکب اولین قراردادش باتیم،خشک نشده!

  9. خندان گفت:

   ازدیرباز،اجحاف وتبعیض دراین سرزمین بوده ومتاسفانه نمایندگان ووکلای مجلس فقط باسخنرانی ووعده های دروغ دست کمی ازاین وزرا ندارند.

  10. ابراهیم گفت:

   وقتی دو باشگاه پایتخت جولانگاه برخی شخصیتها برای تصرف منصبهای آنچنانی در عرصه های اقتصادی و فرهنگی و سیاسی باشه دیگه نه بحث خصوصی سازی باشگاه میتونه مطرح باشه چون هرگز دولت دست از این دو باشگاه برنمیداره تا بازهم با توسل به این دو باشگاه عوامفریبی شونو ادامه بدن و نه باشگاههای شهرستانی محلی از اعراب در این سیستم فاسد خواهد داشت. این وزرا و نمایندگان ۳۰۰ میلیارد پول بیت المال رو هزینه بدهی های این دو باشگاه کردن ولی تراختور بخاطر دو سه میلیارد بدهی اون محرومیت و این همه مصیبت سرش اومد. که باعث سرخوردگی میلیونها هوادارش شد. دیگه امیدی به بهبود این وضعیت نیست و نمیدونم وضعیت باشگاههای شهرستانی چه خواهد شد.

  11. نادر گفت:

   با تشکر از دوست عزیز جناب احمدیان برای این مطلب که در حوزه وسیعتری ناظر بر مباحث توسعه و جهان سوم و مرکز و پیرامون و نظریات مرتبط هست. بحث ساختاری هست. همونطور که قبلا درباره ساختار یه باشگاه صحبت کردیم که ایراد داره کافیه اینو تعمیم بدید به حوزه های وسیعتر. ساختار ورزش اقتصاد سیاست فرهنگ یا در بالاتر از اون در سطح دولت و حکومت و مجلس و… در یه ساختار فاسد هست که تبعیض و ژن خوب و رانت و… به وجود میاد. این امکان وجود نداره که ورزش رو بیارید بیرون درست کنید بدون اینکه کل ساختار اصلاح بشه. من استناد میکنم به سخنان خود نماینده های مجلس. میگه ما حاصل فضائل شورای نگهبان هستیم. از این مجلس چه انتظاری دارید؟ از این به اصطلاح نماینده مردم چیزی جز میرزا بنویسی برای مردیم دیدید؟ اما برای خودشون و اعوان انصارشون تا دلتون بخواد رانت و امتیاز…. این یعنی فساد. همین نماینده های استان خودمون یا مجاور وقتی وارد مجلس هفتم شدن وابسته به یه طیف خاص که بعد از رد صلاحیتهای گسترده و عدم مشارکت مردمی فرصت حضور در مجلس رو پیدا کردن، دریاچه در وضعیت خوب و پایداری قرار داشت. الان دریاچه به چه روزی افتاده؟ چکار کردن الا هوچی گری الا فرافکنی الا تفرقه افکنی بین اقوام الا پر کردن جیب خودشون چه کار مفیدی برای بزرگترین فاجعه زیست محیطی منطقه کردن؟ نتیجه این میشه که فقیر فقیر میشه و غنی غنی تر. یه نفر پول خرید بلیط استادیوم نداره و یکی ۴۰۰ هزار تا سکه پیش خرید میکنه. نتیجه اون کودک سه ماهه ای هست که در منظریه میذارن زیر درخت. تبدیل شدن کشور به زیمباوه نتیجه مدیریت همه این مجموعه هست. اصول گرا و اصلاح طلب و روحانی و احمدی نژاد نداره. این دولت و اون دولت نداره. جدیدترین فساد در شهرداری تهران. ناقابل رقمی نیست ده هزار میلیارد تومن. دیروز عکس جناب خاوری رو دیدم در باشگاههای شبانه تورنتو…. اینجا چفیه مینداخت گردنش موقع اذان سریع میرفت صف اول نماز بخونه. دیر یا زود به مردم هم میرسه. ریاکاری ظاهر سازی دزدی حق مردم خوری نتیجه میشه جامعه ای بدبخت که در اون به دزد میگن زرنگ. جل الخالق. اینا در یه جامعه شیعه محوری هست که هرسال دو ماه برای کسی عزاداری میکنه که رای خودش رو نفروخت بیعت نکرد با کسی که ظالم بود. زیر بار ظلم نرفت و خودش و فرزندانش در خون غلطیدند چون حاضر نشد شرافتش رو بفروشه. یه جایی ما رو دعوت کردن اقای رئیس جمهور هم اومده بود سخنرانی کرد از ضعف علوم انسانی صحبت میکرد دنبال اخوند خراسانی و مطهری ها میگشت که چرا دیگه نداریم. مقامات و اساتید برجسته علوم انسانی نشسته بودن یه نفر جرات نکرد بلند شه بگه از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست. مگر انسانیتی باقی گذاشتید که دنبال علومش میگردید؟ شاید مدیر سایت محدودیت داشته باشه نظر بنده رو چاپ نکنه اما این واقعیت جامعه ماست ساختار فاسد هست نیازمند اصلاحات اساسی…


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.