|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱ | کد خبر : 71823
 • پرینت

  آذرقلم: معاون آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت اصلاح الگوی کشت در حوضه آبریز دریاچهارومیه، گفت: طرح کشت گیاهان دارویی کم آب بر در ۹ روستای این منطقه اجرا می شود.

  آذرقلم: معاون آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت اصلاح الگوی کشت در حوضه آبریز دریاچهارومیه، گفت: طرح کشت گیاهان دارویی کم آب بر در ۹ روستای این منطقه اجرا می شود.

  سید جعفر ایرانی بیان کرد: پژوهشگران جهاد دانشگاهی گیاهان کم آب بر سازگار با شرایط اقلیمی را شناسایی کرده اند و در فاز بعدی نسبت به معرفی آنها به کشاورزان حوضه آبریز دریاچه ارومیه اقدام می کنند.
  وی ادامه داد: کلیه مراحل کاشت، داشت و برداشت گیاهان دارویی در این روستاها به روستائیان آموزش داده می شود.
  وی هدف اصلی از اجرای این طرح را تشویق و ترغیب کشاورزان به کشت گیاهان کم آب بر و تغییر الگوی کشت مناطق حاشیه دریاچهارومیه برشمرد و گفت: جهاد دانشگاهی در قالب این طرح در پی تحقق مصرف آب کمتر و سوددهی بیشتر است.
  معاون آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اعلام اینکه محصولات تولیدی کشاورزان در این طرح به صورت تضمینی خریداری می شود، افزود: جهاد دانشگاهی نسبت به تجهیز کارگاه، خرید و استقرار دستگاه های فرآوری گیاهان دارویی اقدامات لازم را انجام داده است.
  وی همچنین از برگزاری جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال با موضوع دریاچه ارومیه در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: برگزاری این جشنواره در قالب یک ماراتن و استارت آپ پیش بینی شده است.
  ایرانی با تاکید بر اینکه برای احیای نگین آبی آذربایجان در کنار دولت تدبیر و امید هستیم، گفت: از تمامی ظرفیت های خود برای کمک به احیای دریاچه ارومیه بهره می بریم.
  به گزارش ایرنا دریاچه ارومیه در قالب طرح احیای دریاچه ارومیه قرار است تا ظرف مدت ۱۰ سال به تراز اکولوژیک خود برسد؛ ایندریاچه از اواسط دهه ۱۳۸۰ شمسی شروع به خشک شدن کرد و بنا بر آمار بین المللی تا سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۸۰ درصد از مساحت آن خشک شد.

 • برچسب ها : , , ,
 • نظرات کاربران در "طرح کشت گیاهان دارویی در حوضه دریاچه ارومیه اجرا می شود"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.