|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹ | کد خبر : 71693
 • پرینت

  آذرقلم: همه چیز از سردخانه های ایلخچی آذرشهر شروع شد. خبر صادرات محصول سیر از آذربایجان شرقی به کشور روسیه.

  آذرقلم: همه چیز از سردخانه های ایلخچی آذرشهر شروع شد. خبر صادرات محصول سیر از آذربایجان شرقی به کشور روسیه.
  به گزارش آذرقلم، در اولین گام در ۲۹ اردیبهشت امسال، آقای حسین غفاری مدیر سازمان تعاون روستائی مدعی صادارت این محصول در اولین محموله به میزان ۴۱ تن شد. بعد به تدریج کاه کوه شد و این مقدار به ۶۵۰ تا ۷۰۰ تن افزایش یافت.

  آقای غفاری در این مصاحبه گفتند: « با آغاز صادرات محصول سیر از آذربایجان شرقی به کشور روسیه حداقل در مجتمع انبارهای سرد سازمان تعاون روستایی واقع در “ایلخچی” برای ۱۳۰ نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی شده است. و اینکه مجتمع انبارهای سرد ایلخچی برای چندین سال بدون استفاده مانده بود که از سال گذشته با مشارکت بخش خصوصی احیا گردید.»
  به دنبال این خبر عده ای دیگری از مسئولین جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستائی کوشیدند این موفقیت را به نام خود ثبت کنند. و از اینکه این صادرات در سال زراعی ۹۷-۹۶ به مقدار ۶۵۰ هزار تن و به ارزش ۹۷۶ میلیارد تومان است و… سخن ها راندند. در حالی که انبار به فردی در بخش خصوصی اجاره داده شده بود و ارگانهای دولتی نقشی در این میان نداشتند و اینکه این فرد آیا اصلا صادراتی به خارج از کشور و خصوصا روسیه داشته است یا نه! در هاله ای از تردید قرار دارد.
  بی تردید قطع دست واسطه گران و حمایت از کشاورزان و صادرات مازاد محصولات کشاورزی یک گام بزرگ و یک موفقیت به شمار می رود و حتی از وظایف سازمان تعاون روستائی به شمار می رود.
  به دنبال بزرگ شدن خبر و جنجالی شدن آن، سازمان تعاون روستائی مرکزی ، تقاضای درخواست اسناد و مدارک این صادرات گردید. امری که تاکنون این سازمان استانی نتوانسته است هیچگونه مدرکی دال بر صادرات به کشور به روسیه ارائه کند و هیچگونه ثبت مدرکی در دفاتر شرکت های تعاون روستائی و سازمان تعاون روستائی به عمل نیامده است.
  صادرات خوب است اما دروغ نه!
  این سایت خبری آمادگی خود را برای دریافت و بررسی اسناد و مدارک در این زمینه اعلام می دارد

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "بوی تند سیر صادراتی به روسیه!"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.