|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷ | کد خبر : 71604
 • پرینت

  آذرقلم: مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر یک ساختار نظارتی پولی و مالی در کشورمان وجود داشت، بیش از ۱۰ هزار میلیارد مفقود نمی‌شد که همه از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و مؤسسات مالی و اعتباری این بلا را سر مردم نمی‌آوردند.

  آذرقلم: هرچند قوانین پول‌شویی در سال‌های گذشته تصویب و اجرایی شده است، بااین‌وجود به گفته بسیاری از کارشناسان این قوانین کافی نبوده است و به‌درستی نیز اجرانشده است.  در حال حاضر شاهد این هستیم  که روزانه منابع عظیمی بدون اینکه مبدأ و منشأ آن مشخص باشد در حساب‌های بانکی افراد جابجا می‌شود و مقررات شبیه قانون «از کجا آورده‌ای» تنها برای بخشی کوچکی از مقامات اجرایی می‌شود و تسری آن به افراد بیشتر با موانع قانونی روبه‌روست.

  این در شرایطی است که  در همه جای جهان باید برای آن توضیح داده شود. عدم رعایت این استانداردها باعث شده تا موانعی برای برقراری ارتباط‌های بانکی و درنهایت سرمایه‌گذاری خارجی در کشورمان وجود داشته باشد و یکی از مهم‌ترین دلایل عدم تمایل به برقراری روابط بانکی با کشورمان حتی در دوره لغو تحریم‌ها به این مسائل بازمی‌گردد. از سویی دیگر فرار مالیاتی نیز از دیگر مشکلاتی است که به دلیل نبود ساختار نظام‌مند برای مقابله با فساد مالی شاهد هستیم. در این شرایط توصیه کارشناسان به اجرای قوانین و استانداردهای جهانی است.

  مسعود پزشکیان، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم ساختار نظام‌مند برای مقابله با فساد مالی و شفافیت اقتصادی در کشور گفت:  اگر یک ساختار نظارتی پولی و مالی در کشورمان وجود داشت، بیش از ۱۰ هزار میلیارد مفقود نمی‌شد که همه از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و مؤسسات مالی و اعتباری این بلا را سر مردم نمی‌آوردند.

  وی با بیان این‌که FATF بحث کاملاً تخصصی است که باید کارشناسان متخصص در رابطه با آن سخن بگویند، اظهار داشت: متأسفانه برخی در کوچه و خیابان از مردم درباره FATF مصاحبه می‌کنند، حتی کسانی که در تلفظ آن مشکل‌دارند، درباره آن نظر می‌دهند، یک عده هم خیال می‌کنند که در همه زمینه‌ها می‌توانند نظر بدهند.

  نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که FATF از زمان تولد پول تا خاک شدن آن را معلوم و مشخص می‌کند، خاطرنشان کرد: دولت‌های نهم و دهم بیش از ۷۵۰میلیارد دلار از نفت و فرآورده‌های آن درآمد کسب کردند که با آن می‌شود همه‌چیز را در کشور دگرگون کرد، اما امروز نمی‌دانیم سرنوشت این‌همه پول چه شده است.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "اگر ساختار نظارتی وجود داشت، ۱۰ هزار میلیارد مفقود نمی‌شد!/ کسانی که در تلفظ FATF مشکل‌دارند، درباره آن نظر می‌دهند"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.