|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹ | کد خبر : 71547
 • پرینت

  یادداشت ورزشی: نادر عبدل زاده

  بلاتکلیفی در تیم اول آذربایجان

  آذرقلم: پارادوکس داستان آنجاست که چرا با وجود رسانه ای شدن ادعای ناصر شفق (خیلی پیشتر از ماجرای واگذاری ) فکری برای رفع و رجوع آن صورت نگرفته و حالا که مالک اقداماتی را نیز برای جذب بازیکنان و سرمربی صورت داده است این موضوع مطرح و البته موجبات ایست و توقف در کار را فراهم می آورد ؟

  یادداشت ورزشی: نادر عبدل زاده

  آذرقلم: شرایط این روزهای تیم فوتبال تراکتورسازی به معنی واقعی کلمه لبریز از بلاتکلیفی می باشد و بدون آن که بخواهیم نیمه خالی لیوان را ببینیم چنین باید بگوییم که اساساً لیوانی وجود ندارد تا نیمه خالی اش را ببینیم ؟! وقتی وضعیت بلاتکلیف در تیم اول شهر موج می زند نمی توان به آینده خوشبین بود و بی شک روند آماده سازی نیز از وضعیت موجود متاثر خواهد شد.

  در این مطلب و پیش از اشاره به آمدن این بازیکن یا رفتن آن دیگری می خواهیم به امر انتقال امتیاز تیم فوتبال تراکتورسازی بپردازیم ، موضوعی که متاسفانه به دلیل عدم طی راههای قانونی و برطرف کردن معضل شکوائیه کسانی که ادعای مالکیت دارند به اصطلاح علی الحساب و در همین ابتدای کار یک چوب اساسی را لای چرخ بزرگ تراکتور قرار داده است ؟

  در این خصوص اشاره مستقیم به وضعیت تعاونی سپاه و البته ادعای مالکیت شخصی ناصر شفق می باشد ، ضمن این که خروج کامل تیم تراکتورسازی از مجموعه کارخانه نیز مدنظر بود ، اما گویا داستان تکراری ادعای ناصر شفق با مستنداتی که پیشتر به تائید فدراسیون فوتبال نیز رسانیده است حالا و پس از طی پروسه واگذاری مطرح می باشد!!

  یکی از علل چنین وضعیتی به نگرانی ها از بابت محروم شدن تیم ملی از جام جهانی مربوط می شد که حالا با آغاز این رقابت ها و محرز شدن حضور تیم ملی در آن می توان افزایش سطح فعالیت ها و تحرک شفق را برای احراز مالکیت تراکتور جدی دانست.

  اما پارادوکس داستان آنجاست که چرا با وجود رسانه ای شدن ادعای ناصر شفق (خیلی پیشتر از ماجرای واگذاری ) فکری برای رفع و رجوع آن صورت نگرفته و حالا که مالک اقداماتی را نیز برای جذب بازیکنان و سرمربی صورت داده است این موضوع مطرح و البته موجبات ایست و توقف در کار را فراهم می آورد ؟

  نمی دانیم که چرا باید چنین شود و موضوعات ادعایی مستند و موجود که تا پیش از نقل و انتقالی در این سطح نیز وجود داشت نادیده گرفته شود یا حداقل برای آن تصمیم سازی قبلی اندیشیده نشود ؟ چرا باید تراکتور در بستن تیم مردد و مستاصل شود ؟ بهره این وضعیت بلاتکلیف به نفع کدام جریان می باشد ؟

  باورمان این است که زمان برای تراکتور به سرعت در حال سپری شدن می باشد و با ادامه این وضعیت ، مشکلات بیش از پیش گریبان تیم را خواهد گرفت که برای طی دوره بستن تیم و آماده سازی بسیار مضر می باشد ، همین بس که تیم پرسپولیس با وجود بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی دست به یارگیری از تیمهای پایه زده و تمریناتش را نیز از روز یک شنبه پیش آغاز کرده است ، اما تراکتور هنوز اندر خم کوچه اول است.

  در این وضعیت که مشکل مدعی مسبوق به سابقه مالکیت برای بار چندم مطرح شده است مسئولان گسترش فولاد در روند کار توقفی را ایجاد کرده اند و جالب آن که بلافاصله نیز داستان مذاکرات سرمربی جدید خارجی با باشگاه مصری مطرح می شود تا طرفداران تراکتور در وضعیت دلسردکننده تری قرار گیرند. خبر جدید در این زمینه هم به آغاز استارت کار تیم گسترش از اول تیرماه مربوط می شود که آن هم دو علت دارد ؟ نخست ناشی از نگرانی عدم خرید امتیاز تیم تراکتور از سوی زنوزی و دوم عدم امکان فروش امتیاز گسترش به تیم های خارج از استان که به هر تقدیر مسئولان این تیم را مجاب به تیمداری می نماید.

  اما در کنار این وضعیت باید از روند یارگیری تراکتور نیز انتقاد کرد ؟ بی شک در دنیای امروزی فوتبال ابتدا مالکیت و مدیریت به وجود می آید و بعد از آن مدیرعامل دست به گزینش سرمربی می زند و در بخش آخر سرمربی ، نفرات تیمش را گزینش می نماید. این چرخه در فوتبال ایران و به خصوص تبریز معیوب است و ایراد کار نیز اتفاقاً از این روند می باشد که بعدها دردسرساز می شود.

  در این میان اجرای این روند با توجه به نا آشنایی سرمربی خارجی امری طبیعی جلوه می کند اما اگر” جان توشاک ” یکی مثل ” وینفرد شفر ” باشد بی شک برپایه دانش و کاریزمایی که دارد می تواند بازیکنانش را برای یک موفقیت هماهنگ نماید ؟ کاری که شفر در استقلال صورت داد و توانست تا تیم بسته شده توسط علیرضا منصوریان را از نیمه فصل در انتهای جدول تحویل گرفته و در پایان نائب قهرمان لیگ و قهرمان جام حذفی کند ، پس اگر جان توشاک توانایی فنی دارد نیازی به بستن تیمی پرمهره برای او نیست و وی باید بتواند از عهده کار برآید؟

  در عین حال قرار گرفتن دو مربی ایرانی در باشگاه تراکتور که هر دو سابقه سرمربی گری در تیم های مختلف لیگ برتر را داشته اند به نوعی حضور آلترناتیو برای روز ناموفق سرمربی جدید را به ذهن می رساند !؟ ضمن این که گویا بستن تیم حاضر را نیز این دو عهده دار شده اند که فردا در جریان لیگ باید بیش از    سرمربی خارجی پاسخگوی وضعیت باشند.

  انتقاد دیگر از این وضعیت به حضور رضا مهاجری در راس یک کار اجرایی و مهم باشگاه برمی گردد و نمی دانیم بر چه اساس و منطقی یک مربی پروازی باید در تیم تراکتور عهده دار پستی مهم شود ، چه این که آیا تبریز و باشگاه تراکتورسازی با چندین و چند شخصیت و پیشکسوت توانایی معرفی یک نفر برای کار در پست مهاجری را نداشت ؟

  تیم تراکتورسازی فرصت موجود و زمان های طلایی برای یک فصل موفقیت را از دست می دهد و بی شک لزوم تائید نهایی و رفع معضلات مالکیتی مطروح در سطور بالا یک بار برای همیشه و البته به صورت قانونی و منطقی ضرورت دارد.

   

 • برچسب ها : , , , ,
 • نظرات کاربران در "بلاتکلیفی در تیم اول آذربایجان"
  ۱۷ نظر برای “بلاتکلیفی در تیم اول آذربایجان”
  1. تزاختور گفت:

   ببین اذربایجان نداره یکی خودت همیشه سرتراکتور زدی چی ازجونه تراکتور میخوای …. درمورد تراکتور حرف نزن

  2. امید تی تی گفت:

   مسئولان سپاه بارها گفتند که ادعای شفق فاقد سند هست و در بند واگذاری لحاظ شده که اگر کسی ادعایی داشت به سپاه باید مراجعه کند.
   در ضمن اون زمان هم برای واگذاری شرایطی در نظر گرفته شده بود که اون شرایط اجرایی نشده و خود به خود واگذاری امتیاز در سال ۸۷ منتفی است شفق هم این وسط دنبال اینکه یه چیزی کاسب بشه

  3. سعید گفت:

   چرا امکان واگذاری امتیاز گسترش فولاد به خارج از استان نیست؟ به هر جا بخوان میتونند واگذار کنند هر تیم برای امتیاز مبلغ بیشتری پرداخت کنه در اولویت هست

  4. تراختـــور گفت:

   کلا دوتا سهمیه لیگ داریم و اونارو هم باید با دقت انتخاب کنیم جذب بازیکن خارجی هم بر عهده توشاک هست. تراختور برای میلیونها هوادارش هست و اکثریت هواداران هم زنوزی و قبول دارند. شفق خیلی وقته از این حرفها میزنه

  5. علی تراختوری گفت:

   مثل اینکه فاتحه تراختور خونده شده،مابیخبیرم؟ هربیکاره ای به تیم اومده میگه :من دوست زنوزیم……انگارشایستگی مهم نیس!

  6. یاشار گفت:

   مهاجری مدیر فنی هست و شاید دستیار سرمربی خارجی
   خطیبی هم جایی در تراختور نداره به زور میخواد خودشو بچسبونه به تراختور
   در اروپا هم الان سرمربی انتخاب کنند نمیاد تیم و دگرگون کنه با بازیکنان خودش نهایت یکی دو بازیکن اضافه میکنه
   بازیکنان خارجی هم با نظر توشاک انتخاب خواهند شد

  7. تراختور افسانه ای گفت:

   بومی های ما دنبال باند بازی هستند. اتفاقا در فوتبال امروزی باشگاه های دنیا کمیته فنی دارن و با نظر کمیته فنی بازیکن میگیرن. شفق هم نه سند معتبری داره نه از عهده اداره تیم بزرگی مثل تراختور بر میاد الکی فقط تو رسانه ها سرو صدا میکنه و شاید دنبال سهم خواهی

  8. دهقان گفت:

   هیچ کسی به فکره تراختور نیس

  9. احسان گفت:

   توشاک باید زودتر از اینها میومد چرا اینقدر طولش میدهند

  10. آیدین گفت:

   فیفا فک نکنم تو این موارد دخالت کنه این یه مورد داخلی هست

  11. امیرمهدی گفت:

   اقا شما چرا میخاین این تیمو ب حاشیه ببرین ازکجا خط میگیرین چقد پول میگیرین تراکتور همه چیزش واضح ومشخص هیچ بلاتکلیفیم نداره اقای شفقم هرکاری دلش میخاد بره انجام بده شما مطلب واسه نوشتن ندارین میخاین ربا این حرفا تیمو ب حاشیه بکشین.من همیشه مطالب شمارو میخونم حمایت نمیکنید فقطوفقط تخریب میکنید

  12. مجید گفت:

   زمانی که رسول خطیبی تیم رو با بازیکنان بومی بست همه مگفتند ستاره توتیم نداریم نتیجه نیم فصل تیم قهرمان شد. وبازیکنان بومی مثل سامان و محسن دلیر شدن ستاره فقط صبر کنید و به جوانها فرصت بدید تا خودمان ستاره بوجود بیاوریم جدا شدن چند مهره پا به سن گذاشته که دلش با تیم نیست میتونه فرصتی برای جوانان بومی و عاشق تراکتور باشه.

   • اسد گفت:

    همین خطیبی بابازیکنای بومی ماشینوبه لیگ یک فرستاد!!!!!!!!!!!!!!همین خطیبی بابازیکنای بومیش گسترشودرخطرسقوط قراردادکه زنوزی اخراجش کرد وبزور درآنسال تو لیگ موند!!!!!

    مگه آقائی بومی نبود؟
    مگه گردانی بومی نبود؟
    کجا رفتن؟

    خطیبی تا تراختورو نابودنکنه دس بردارنیس!!!!

  13. ناشناس گفت:

   با کمال احترام
   ….. نوشتی برادر!!

  14. Ali گفت:

   رسانه های دیگر تیم ها جوری ازاین تیمشون حمایت می کنند که آدم حیرت میکنه

  15. ناشناس گفت:

   حاشیه حاشیه حاشیه
   یا از روی نادانی و یا اینکه منفعت شخصی شما ایجاب می کنه حاشیه درست کنین

   • س-ا گفت:

    حاشیه ؟

    کدام حاشیه؟ آنچه نوشته شده،اصل ومتن تیم است!

    درست به همان طریقی که تیم رابه زنوزی دادند،درست بهمین سبک وسیاق نیزقبلا به شفیق داده اند،یاهردومعامله ناصحیح است ویا هردو درست.واگرهردودرست باشند،معامله اول صحیح است ومعامله بازنوزی باطل!

    این پوشاک بازنشسته کی به تبریزمیآید؟ همه اش امروزوفردامیکنند. تازه هیچ قراردادی هم نوشته نشده وآنچه امضاشده ازنظرفیفاارزش ندارد.

    حال پیداکنید حاشیه ومتن را؟


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.