|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸ | کد خبر : 71526
 • پرینت

  بیگی گفت: از زمان مطرح شدن این موضوع تا به امروز زمان زیادی گذشته و تازه ما به نقطه‌ای رسیدیم که مرجع صدور مدرک و وزارت علوم اعلام کرده‌اند که این مدرک دارای پشتوانه قانونی نبوده و نمی‌تواند ملاک انتخاب قرار گیرد.

  آذرقلم: نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه استعلامات از مدرک تحصیلی یکی از اعضای شورای پنجم تبریز انجام گرفته است، گفت: طبق استعلامات مدرک تحصیلی این فرد پشتوانه قانونی نداشته و با پیگیری‌های انجام گرفته فرد سلب عضویت خواهد شد.

  به گزارش آذرقلم به نقل از فارس، احمدعلیرضا بیگی اظهار کرد: متاسفانه در زمان انتخابات شورای شهر تبریز به مجری انتخابات از نظر اینکه توجه لازم نسبت به مدارک و مستندات برابر قانون افراد کاندیدای شهر نداشت، ایراداتی وارد شد.

  وی افزود: البته برخی تعصبات، تعلقات و دلبستگی‌های حزبی و گروه‌های سیاسی مانع از توجه و دقت روی مدارک و مستندات برخی کاندیداها بود که در نهایت منجر شد که یکی از اعضای حال حاضر شورا با مدرک غیرقابل قبول انتخاب شود.

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به تذکرات خود به فرماندار وقت تبریز، برای رسیدگی به مدرک تحصیلی عضو منتخب شورای شهر تبریز تصریح کرد: فرماندار وقت تبریز که در حال حاضر در سمت معاونت سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی هستند، نسبت به این تذکرات مبنی بر اینکه موضوع در هیات رسیدگی حل اختلاف شورای شهر تبریز و استان آذربایجان‌شرقی مورد بررسی قرار گیرد،  بی‌تفاوت بوده و حتی اعلام کرد که این موضوع در حیطه وظایف هیات اجرایی است.

  وی افزود: بنده به آقای فرماندار وقت اطلاع دادم که انتخابات تمام شده و از این به بعد هر مطلبی که متوجه اعضای شورای شهر قرار گیرد، در رأس وظایف هیات رسیدگی حل اختلافات شورای شهر تبریز و استان قرار می‌گیرد.

  بیگی خاطرنشان کرد: در هیات رسیدگی حل اختلاف شورای شهر تبریز و شورای استان آذربایجان‌شرقی دو نفر نماینده مجلس، یک عضو شورای استان و رئیس کل دادگستری استان به ریاست استاندار آذربایجان‌شرقی عضو هستند.

  وی با ابراز تاسف از اینکه مسائلی از قبیل جانبداری حزبی در شورای چهارم نیز منجر شد تا هیات حل اختلاف وارد این موضوع نشود، ادامه داد: با توجه به انگیزه‌های ناصواب، بنایی برای رسیدگی و ورود هیات بررسی حل اختلاف به موضوع پرونده شورای چهارم شهر تبریز وجود نداشت که در نهایت منجر شد تا وزیر کشور به علت جانبداری حزبی مسوولان اجرایی انتخاباتی و مسوولانسیاسی تبریز، کارت زرد از مجلس دریافت کند.

  نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جانبداری‌ها منجر به عدم رسیدگی به خطاها شد، تصریح کرد: در حال حاضر مجبور شدیم تا پرونده رسیدگی به مدرک تحصیلی یکی از اعضای شورای شهر تبریز که ایراد داشت را به هیات مرکزی حل اختلاف شورای اسلامی کشور ارجاع دهیم تا خودشان به موضوع رسیدگی کنند که خوشبختانه با انجام استعلامات، ادعاهای ما تائید شده است.

  وی ادامه داد: طبق استعلامات انجام گرفته، اعلام شده است که این فرد نمی‌توانسته با آن مدرک به عنوان کاندیدای شورای شهر شرکت کند.

  بیگی، در دست بررسی بودن مراحل بعدی پرونده عضو شورای شهر تبریز را مورد اشاره قرار داد و گفت: متاسفانه وقتی رسیدگی انجام می‌گیرد حتماً سایه‌ای از جانبداری حزبی مشاهده می‌شود تا بلکه جلوی آشکار شدن واقعیت‌ها گرفته شود.

  وی ابراز کرد: از زمان مطرح شدن این موضوع تا به امروز زمان زیادی گذشته و تازه ما به نقطه‌ای رسیدیم که مرجع صدور مدرک و وزارت علوم اعلام کرده‌اند که این مدرک دارای پشتوانه قانونی نبوده و نمی‌تواند ملاک انتخاب قرار گیرد.

  نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس با تاکید به اینکه پیگیری‌ها نسبت به این پرونده در حال رسیدگی است، توضیح داد: متاسفانه به قدری موضوعات در کشور به کندی جلو رفته و کارشکنی‌هایی انجام می‌گیرد که انگار کوتاهی در پیگیری‌ها انجام می‌گیرد، در حالی که موضوعات یکی دو تا نیستند بلکه به قدری تخلفات در برخی موارد وجود دارد که با پیگیری تک به تک آنها وقت زیادی سپری می‌شود.

  وی متذکر شد: با پیگیری‌های صورت گرفته در سریع‌ترین زمان نتیجه مطلوب گرفته شده و فرد خاطی سلب عضویت می‌شود و البته در کنار آن می‌توان مسوولان را به سمت اجرای قانون و ثابت قدمی در این مسیر هدایت کرد.

  بیگی اضافه کرد: مسوولان باید به دور از هرگونه جانبداری سیاسی و طبق قانون ایفای نقش کنند.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "عضو شورای شهر تبریز به دلیل نقص مدرک تحصیلی، سلب عضویت می شود"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.