|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹ | کد خبر : 71405
 • پرینت

  آذرقلم: مدیرکل راه آهن آذربایجان از راه‌اندازی قطار تبریز- وان ( ترکیه) خبر داد.

  آذرقلم: مدیرکل راه آهن آذربایجان از راه‌اندازی قطار تبریز- وان ( ترکیه) خبر داد.

  به گزارش آذرقلم، شاپور ارسلانی اظهار داشت: قطار مسیر تبریز- وان تا پایان خرداد یا نهایتاً تا ۱۵ روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

  وی افزود: براساس برنامه‌ریزی اولیه این قطار هفته‌ای یک رام و به صورت شب‌رو خواهد بود به‌ طوریکه شب از سمت تبریز به طرف وان حرکت و صبح روز بعد در وان توقف کرده و بعدازظهر همان روز مسیر برگشت به سمت تبریز را طی خواهد کرد.

  ارسلانی نوع قطارهای این مسیر مسافرتی را در پیشنهاد اولیه ریل باس و اکسپرس خواب اعلام کرد و بیان داشت: از این دو گزینه اکسپرس خواب با کوپه‌های ۶ نفره، با توجه به شب‌رو بودن این قطار مورد توافق دو طرف قرار گرفته است.

  مدیرکل راه آهن آذربایجان  با اشاره به ظرفیت ۲۵۰ نفره قطار این مسیر تاکید کرد: این ظرفیت در صورت استقبال مسافران قابل افزایش خواهد بود و با توجه به تردد روزانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر از مرز پیش‌بینی می‌شود استقبال از این قطار و برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت باید در اولویت کاری راه آهن باشد.

  این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل ریلی اضافه کرد: ۹۵ درصد زیرساخت‌های راه‌اندازی این مسیر ریلی صورت گرفته و با ارگان‌های مختلف از جمله مرزبانی، گذرنامه، پلیس و سایر ارگان‌های مرتبط هماهنگی لازم برای راحتی مسافران این مسیر انجام شده است.

  مدیرکل راه آهن آذربایجان  با عنوان اینکه سیاست کلی راه‌آهن جذب گردشگر و فراهم آوردن زیرساخت‌های تحقق این امر است، تصریح کرد: راه‌اندازی قطار تبریز – وان نیز در راستای رویداد تبریز ۲۰۱۸ و وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد در استان صورت می‌گیرد.

  ارسلانی یادآور شد: با طرف ترک برای تبلیغ رویداد تبریز ۲۰۱۸ در وان و شهرهای اطراف صورت گرفته تا علاوه بر رفتن گردشگران از تبریز به وان شاهد استقبال و حضور گردشگران ترک برای استفاده از این وسیله حمل و نقل ریلی بین دو کشور ایران و ترکیه باشیم.

  مدیرکل راه‌آهن آذربایجان از حرکت دومین قطار گردشگری در مسیر تبریز- مراغه خبر داد و گفت: این قطار از نوع ریل‌باس، با ظرفیت ۳۲۰ نفر و در روز یکم تیرماه از تبریز به سمت مراغه حرکت خواهد کرد.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "قطار تبریز- وان راه‌اندازی می‌شود/ زمان حرکت و نوع قطار"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.