|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰ | کد خبر : 71392
 • پرینت

  یادداشت ورزشی : جهانبخش احمدیان

  تراکتورسالاری با حفظ شاکله اصلی تیم

  آذرقلم : “تراکتورسالاری” تز جدید محمدرضا زنوزی در باشگاه جدیدش است که خط بطلانی بر تمامی سالارهای قبلی اعم از هوادارسالار، بازیکن سالار، مربی سالار، مدیرسالار و حتی مالک سالار کشیده است. البته هوادار سالاری را می توان مقوله ای عوامفریبانه و در راستای استتار ضعف های مدیریتی باشگاه به کار برد.

  یادداشت ورزشی:جهانبخش احمدیان

  آذرقلم : “تراکتورسالاری” تز جدید محمدرضا زنوزی در باشگاه جدیدش است که خط بطلانی بر تمامی سالارهای قبلی اعم از هوادارسالار، بازیکن سالار، مربی سالار، مدیرسالار و حتی مالک سالار کشیده است. البته هوادار سالاری را می توان مقوله ای عوامفریبانه و در راستای استتار ضعف های مدیریتی باشگاه به کار برد. بازیکنی را دیپورت کرد، یا وعده عمل به خواست های هوادار را داد و…
  وقتی یک پست اینستاگرامی بازیکن، ولوله ای در تیم به راه می اندازد، یعنی بازیکن سالاری رواج دارد، یا وقتی مربی یک تیم هوچی گری می کند و زمین و زمان را به هم می دوزد که از زیر بار ضعف فنی خود فرار کند، یعنی مربی سالاری در تیم جریان دارد.
  اما باشگاه سالاری و یا بهتر بگوییم تراکتورسالاری، تنها یک هدف دارد و آن اعتلای نام و جایگاه باشگاه بزرگ تراکتور است. باشگاهی که به ناحق در این سالها، به لطف همین سالارها درجا زده است. مربی، بازیکن، هوادار و مدیر کارنابلد و غیر متخصصی که تنها جیبشان را پر کرده و رفتند. البته منکر وجود برخی از افرادی که به صورت حرفه ای در این باشگاه فعالیت کرده اند، نیستیم و قدردان زحمات آنها هستیم.
  از این موارد که بگذریم، بایستی توجه داشته باشیم که تراکتورسالاری نیازمند ابزاری است که ماندگار باشد. وقتی صحبت از سالاری تراکتور می کنیم بایستی حواسمان باشد که با یک لفظ خشک و خالی و جذب چند بازیکن درجه دو، نمی توان سالاری تراکتور را حفظ کرد. تراکتور در صورتی سالار باقی خواهند که نگاهمان به فوتبال حرفه ای باشد، بازیکنی اگر جذب می کنیم بایستی در حد و نام تراکتور باشد.
  نمی توانیم و حق نداریم پر و بال چند ساله تیم را قیچی کرده و به اسم تراکتورسالاری تیشه به ریشه تیم بزنیم که می خواهیم بازیکن سالاری و یا بقیه سالاربازیها را از بین ببریم. باشگاه ما سرخابی های تهران نیستند که دو تیم یکدست داشته باشند، یکی داخل زمین و دیگری روی نیمکت و هر بازیکنی اگر ناز کرد، یک بفرما بگوییم و خلاص. مسلمان و احمدزاده اگر به راحتی از پرسپولیس جدا می شوند، جایگزین مطمئنی در تیم دارند. یا بازیکنان استقلال به همین منوال!

  این خانه تکانی راهکار دارد، و راهکارش جذب بازیکن جوان و بازی دادن به آنها در کنار بزرگان تیم است تا اگر روزی به هر دلیلی این بازیکنان بزرگ تیم را از دست دادیم، یا نخواستیم همکاری داشته باشیم، آن بازیکن جوان بتواند جایگاهش را در تیم پر کند. به امید کدام بازیکن در خط میانی، می خواهیم نسخه مهدی کیانی را بپیچیم؟! سربازهایی که یک سال مهمان تیم هستند؟ یا جوانانی که میدان ندیده اند؟
  تراکتور ما به زور یک تیم ۱۱ نفره با یکی دو جوان روی نیمکت برای بازیها آماده می کند. در همین شرایط هم روز به روز بازیکن از دست می دهیم و آنهایی را هم که جذب می کنیم، صادقانه بگوییم، در حد قهرمانی تراکتور نیستند.
  مدیر فنی تیم مصاحبه کرده و می گوید که به مهدی کیانی احتیاج داریم و طی صحبتی که با این بازیکن داشته ایم، قرار بر این شده است که فصل آینده نیز کاپیتان تراکتور باشد. حال یکی این وسط پیدا شده که معلوم نیست چه سمتی در باشگاه دارد و به قولی تکلیف خودش مشخص نیست، می گوید من هم دوست دارم مهدی کیانی در تیم بماند و بعد فایل صوتی رد و بدل می کند و…
  حال اگر ما به عنوان رسانه اظهار نظری بکنیم، تریبون مجازی شان هوار می کشد که آقا حاشیه سازی نکنید، حاشیه خود شما هستید برادر من که معلوم نیست بر چه اساسی در باشگاه حضور دارید.
  باشگاه مدیر فنی دارد و این مدیر فنی تصمیم به بقای مهدی کیانی گرفته است. علاوه بر این تصمیم به چند دلیل مشخص بایستی مهدی کیانی برای فصل آینده در ترکیب تیم حضور داشته باشد.
  نخست اینکه، به گواه تمامی کارشناسان ورزشی و حتی هواداران، تأثیرگذارترین بازیکن چند سال اخیر تراکتورسازی، مهدی کیانی بوده است. مخصوصا فصل قبل که در هماهنگی و روحیه دهی به جوانان تیم نقش مؤثری داشت.
  دوم اینکه، مهدی کیانی با تجربه بالای خود به عنوان میداندار و رهبر تیم عمل می کند و علاوه بر شرکت در سیستم هجومی سرمربیان وقت، نقش مهمی به عنوان تخریبچی تاکتیک تیمی حریف دارد

  سوم اینکه، با از دست دادن مهدی کیانی، ما عملا تیم را به قهقرا می بریم. از طرفی یک بازیکن بزرگسال با تجربه را از دست می دهیم که بایستی برای جایگزینی او، یک سهمیه لیگ برتری نیز خرج کنیم. از آن طرف سهمیه ای برای تکمیل دیگر خطوط تیم نخواهیم داشت و لنگ بازیکن خواهیم بود.
  و نهایتا، تقریبا ۴۰ روز به آغاز مسابقات لیگ برتر باقی مانده است و ما هنوز اندر خم کوچه خانه تکانی هستیم. در حالی که تیم های مطرح کشور از تهران تا اصفهان بازیکنان اصلی خود را حفظ کرده و با جذب نفرات جدید تقریبا تیم کاملی بسته اند. باید در کنار حفظ شاکله اصلی تیم، بازیکنان جدیدی در پست های مختلف و با قراردادهای بلند مدت جذب کرده و با میدان دادن به آنها سالهای آتی را بیمه کنیم.
  دست آخر، هر مجموعه ای که انتقادپذیر نباشد، همچون آبی راکد روزی تبدیل به گنداب خواهد شد. بایستی انتقاد های سازنده همچون امواج متلاطمی مجموعه مدیریتی را به حرکت در بیاورند تا نتیجه مطلوب همگان از آن حاصل گردد.
  رسانه های پایتخت چند روزی است که بی رحمانه ترین حواشی را برای تراکتور ایجاد کرده اند، از تغییر مالکیت تا ابهام در قرارداد سرمربی جدید و…، اما کوچکترین صدایی از تبریز برای پاسخ به آنان بلند نشده است. اما در برابر کوچکترین انتقاد ما، فریاد وامصیبتا سر می دهند که تیم به حاشیه رفت.
  من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم، تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال!

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "تراکتورسالاری با حفظ شاکله اصلی تیم"
  ۷۹ نظر برای “تراکتورسالاری با حفظ شاکله اصلی تیم”
  1. الناز گفت:

   چوخ گؤزل و د َیرلی یازی دیر
   ساغولون آقای احمدیان
   بلی اوجوردو تراختور تاکیمین دا گرک گوجلو و لاییق اویونچولار قالسین
   نه آقای خطیبی کیمین حاشیه لی بیر آدام
   مهدی کیانی ان یاخشی اویونچولاردان دی و تاکیم دا اولماقی لازیم دیر
   یاخجیسی بودورکی بعضی لر کیانین عوضینه بویورسونلار ائشیکه

   • سعید گفت:

    تراختور کبیر نماد آذربایجان و کیانی هم کاپیتانش
    حتی نباید میذاشتن ایرانپوریان بره
    امثال خطیبی ها که فوتبالشون جایی دیگر گذشته و با باند بازی اینجا دنبال منافع خودشون هستند جایی در تراختور کبیر ندارند

   • ابی گفت:

    رسول برادر زنوزی رو واسطه کرده تا به تراکتور بیاد.زنوزی بیدار باش

  2. نادر گفت:

   با سلام. پیرو صحبت های قبلی که در مطالب شما داشتیم باید عرض کنم کیانی بازیکن موثر و خوبی برای تراکتور بوده بازهم میتونه باشه مطالب شما هم نکات کلیدی رو دربارش عنوان کرد. نمیدونم چقدر با این نظر بنده موافق هستید که امثال کیانی در تراکتور شدن کیانی. الحمدالله پول خوبی هم گرفتن. حداقل ۱۰ برابر یه دانشیار پایه ۲۰، سالانه پول گرفتن. در مقابل هم بازی کردن در مقاطعی هم برای تیم دردسر و حاشیه درست کردن. زمان قلعه نویی که برای مدتی از تیم کنار گذاشته شد یا حتی این چاقو کشی اخیر یا مدیریت اعتصاب بازیکنان. الان صحبت بنده اینه پول این اقا که قرار نبود خورده بشه اونم با اومدن جناب زنوزی. بحث دیگر منت گذاشتن هست. چرا سر تیم منت میذارن که به خاطر تراکتور موندم. پیشنهاد داشتم. به خاطر هواداران نرفتم. مگه کم پول گرفتن؟ شما یادتون هست وقتی واسیلی اومد تراکتور و یک بار هم همین سایت اشاره داشتم بازیکنان قدیمی تیم رو ول کردن رفتن با تحریک همین اقای معلوم الحال…. و مربی اونوقت که در تیم ریشه انداخته بود. واسیلی چکار کرد؟ احدشیخ لاری که مهاجم بود آورد گذاشت دفاع و کریم باقری رو هم کنار اون. اون بازیکنانی که رفتن برای همیشه کنارگذاشته شدن. این جور بازیکنان بهترین هم باشن به درد هیچ تیمی نمیخورن. امیدوار بودم کیانی همچین راهی رو نره. اما متاسفانه… به جای جمع و جور کردن تیم رفته با قلعه نویی مذاکره کرده پشت پرده تبدیل شده به عنصر نفوذی. به صلاح تیم نیست اینجور بازیکنانی در تیم باشن جز حاشیه چیز دیگری ندارن.

   • حمید گفت:

    با نظر شما موافقم. ضمنا در مقاطعی که در کورس قهرمانی قرار داشتیم. اعتصاب امثال نصرتی و اسدی و این آقا کیانی باعث افت شدید تیم در انتهای لیگ شده و از قهرمانی دور شدیم. کیانی در مقطعی که توسط قلعه نویی کنار گزاشته شد در روند عدم قهرمانی موثر بود و جریان چاقوکشی و عربده کشی سر مربی رو سعی کردن کتمان کنن همه می دونن و درست در شرایطی که به همه بازیکن ها بخصوص جلوی پرسپولیس احتیاج داشتیم چند جلسه محروم شدن. ایشان اگه نامی در آوردن بخاطر تراکتور بوده و بالاتر از تراکتور نیستن. تراکتور با نبودن چند بازیکن به همت هوادار لطمه ای نمیخوره. در پایان از آقای زنوزی که در این شرایط زحمت قبول تراکتورسازی رو کشیدن تشکر می نمایم و بهتره برای قهرمانی در امسال زیاد ایشان را تحت فشار قرار ندهیم تا بازیکن سالاری رو ریشه کن کنه و با پی ریزی از ریشه نوید سال های بهتر و قهرمانی های پایدار رو بده. یاشاسین تیراختور

    • احمدیان گفت:

     شرمنده ، نمی توانیم.
     امسال کمتر از قهرمانی را با بی رحمانه ترین انتقادها همراه می سازیم!
     بایستی کاری کنیم تا زنوزی بفهمد چه کلاه گشادی سرش رفته است که با استناد به یک فایل صوتی، شیرازه تیم را از هم پاشید.

   • تراختورچی گفت:

    دوست عزیز بازیکن حق ندراه پولشو و بخواد؟ من موافقم هیچ بازیکنی نمیتونه سر تراختور منت بزاره چون بازی کرده پول گرفته
    کیانی هم از بازیکنان قدیمی و مورد احترام همه هست. مسئله اینکه چرا باید به راحتی بازیکنان تاثیرگذار و تیم و از دست بدیم و بدتر اینکه تقدیم رقیب مستقیممان برای قهرمانی کنیم و خودمان را تضعیف و آنهارا تقویت کنیم؟
    این مسئله کوچک نیاز به مدیریت داشت که متاسفانه در باشگاه چنین چیزی را نمیبینیم و با حرف های عوام فریبانه نظیر هوادار سالاری تراختور سالاری تیشه به ریشه تیم میزنند. هوادار گفته خطیبی بیاد در تیم حاشیه سازی کنه با اون سابقه معلوم که هر مربی اومده اینجا ازش نالیده؟
    کامیابی نیا یک ماهه پرسپولیس و مسخره خودش کرده و اخرش با قرارداد دو میلیاردی و کلی شرط قراردادش و تمیدید کرد الان امید ابراهیمی از قطر پیشنهاد داره استقلال به هر دری میزنه باهاش تمدید کنه
    در فوتبال حرفه این حرفها مسخره هست بازیکن سالاری یعنی چه؟ خوب پول بازیکنی که به درد تیم میخوره رو پرداخت کن تمدید کن الان تراختور کاپیتان هم نداره مسخره نیست کسایی که نمیخوام نام ببرم بشن کاپیتان تراختور؟
    حاتمی و ابراهیمی و… هم جدا شد هیچکس اعتراضی نداره چون به درد تراختور نمیخورن. اما رفتن کیانی از هر لحاظ به ضرر تیم خواهد شد.

    • نادر به تراختورچی گفت:

     پولش رو هم میدادن مالیاتش رو هم میدادن اما یه بازیکنی که خودش رو بزرگ تیم میدونه چرا همچین رفتاری باید بکنه؟ مگه همه چیزش از تراکتور نبوده؟ پس با بقیه بازیکنان چه فرقی داره؟ بله اگر مثل بقیه بازیکن ها هست اول از همه دنبال پول هست دیگه حق نداره ادعای بزرگی و …. بکنه. دوست عزیز هوادار تراکتور هرکاری ایشون کرده سرپوش روش گذاشتن. هرکاری کردن بدون توجه به خوب و بد بودنش ازش حمایت کردن. دستمزدشون این بود بره بشینه از قلعه نویی اجازه بگیره که میمونم یا میرم؟ قضیه تصادف نیمه شب مهدی کریمیان چی بود؟ ساعت ۲ نصف شب… این هوادار کم چشم پوشی کرده از این….؟ یا محمدابراهیمی یا بقیه. خیلی از بازیکنان سرباز که کارت پایان خدمت رو جعل کردن وقتی اومدن تراکتور همه هواداران ازشون حمایت کردن. ما واقعا انصاف رو رعایت کردیم؟ کسانی که باید دادگاه نظامی میشدن اومدن خدمت رو پیچوندن اما هوادار علی رغم اینکه میدونست اشتباه داره میکنه، باز با تمام توان ازشون حمایت کرد. این هوادار که سرسوزن کم نذاشته یه نفر رو اینقدر بزرگ کرده دستمزدش اینه که بریم با یه باشگاه دیگه مذاکره کنیم یا بگیم اول پول بعد قرارداد یا منت سرش بذاریم؟ وقتی کیانی اومد تراکتور قراردادش ۲۰ میلیون بود الان بالای یک میلیارد هست. بعدشم معلومه هر باشگاهی دنبال بازیکن باکیفیت هست اما این برای خودش یا سقف خاصی داره. در همون پرسپولیس بازیکنانی که شاخ شدن بعد یه مدت رفت نیمکت و بعدش هم…. بازیکن برای خودش حد و حدودی داره. با این شرایط به هیچ عنوان به صلاح منافع تیم نیست که کیانی بمونه. از اریک کانتونا که بزرگتر نیست. جالبه تراکتور لینک نظر سنجی گذاشته بود تا قبل از ظهر که موافق ماندن یا رفتن کیانی هستید ۴۵ درصد موافق و ۵۵ درصد مخالف بودن. الان نظرسنجی رو برداشتن. همین هم به قدر کافی گویا هست که همه هواداران خواهان موندنش نیستن.

     • تراختورچی گفت:

      چطور پس با پول میلیاردی افتادن دنبال بازیکنان اخراجی سرخابی تهران اخرش هم نمیتونند جذبشون کنند از هوادار تیم مایه میزارند که به خاطر هوادار نگرفتیم :)))
      ولی تا کاپیتان تیم میگه بدهی و مالیات گذشته رو بدین بد شد؟ چطور کیانی که سالهای گذشته بدون چک و چونه تمدید میکرد این حرفها نبود؟
      با بازیکنهای دیگه هم اینطوری مذاکره میکنند میگن حرف اضافی نزن بیا با ما قرارداد ببند؟ فوتبال حرفه ای هست پول حرف اول و میزنه اصلا فرض کن کیانی که یازده سال در تراختور بازی میکنه تعصب نداره! ما باید منافع تیم و در نظر بگیریم منافع تیم میگه کیانی یکی از بهترین هافبک دفاعی های لیگ هست منافع تیم میگه حالا تیم بازیکن با سابقه نداره کیانی بازیکن با سابقه و در زمین کاپیتان و فرمانده تیم هست و باعث انسجام تیم منافع تیم میگه کیانی و از دست بدیم یکی از بهترین بازیکنانمونو از دست دادیم و باید یه سهمیه هم بخاطر جایگزین کیانی تازه اگر پیدا کنیم هدر بدیم منافع تیم میگه یکی از ستون های تیم و داریم از دست میدیم منافع تیم میگه کیانی جدا بشه رقیب مستقیم ما تقویت میشه منافع تیم میگه کیانی بره کسایی که بارها گفتن استقلالی هست یا هیچ سابقه ای در تیم ندارن میشن کاپیتان این تیم یعنی کوچک کردن تیم و اصلا در شان تیم بزرگ تراختور نیست. اینهارو میدونی یا فقط به این نگاه میکنی که کیانی گفت مالیات گذشته رو پرداخت کنید

      • نادر گفت:

       دوست عزیز تا قبل امسال هرچی قرارداد میلیاردی داشته گرفته قرارداد امسال هم ۴۰ درصدش رو گرفته. مالیات سالهای قبل هم به زنوزی که الان تیم رو خریده منطقا ارتباطی نداره. قراردادش رو باید منتشر کنن ببینیم خودش قرار بوده مالیات بده یا باشگاه. بعدشم فقط بحث پول نیست. عرض کردم شما در همون پرسپولیس و استقلال هم کسی بخواد شاخ بشه مثل رامین رضائیان یا… شاخش رو میشکنن. بله در فوتبال حرفه ای بازیکنن در تیم باند بازی نمیکنه. زیر آب مربی رو نمیزنه. پول میدن فوتبال بازی کنه نه اینکه اعتصاب راه بندازه. بله بنده حرفهای شما رو درمورد کیفیتش اونم در تراکتور قبول میکنم(معلوم نیست در تیم دیگری هم اینگونه باشه) اما به شرطها و شروطها… مهمترینش عدم حاشیه سازی برای تیم هست. بزرگتری برای نمیکنه. اگر بزرگتری میکرد قبل از همه نمیرفت دنبال پولش. الانم که خبر اومده رفته سپاهان. پول بیشتری دادن رفته. این واقعیت فوتباله شما هرجایی هم نگاه کنید همینه بازیکن هرچقدر هم خوب باشه بخواد شاخ بازی دربیاری گردن کلفتی بکنه میذارنش بیرون. بازیکن فقط یه بازیکن هست نه مربی و مدیر و… پول میگیره بازی کنه. اگر از حدود و اندازه اش خارج شد مشکل درست میشه برای تیم. هیچوقت منافع بلند مدت رو فدای مسائل کوچک و پیش پا افتاده نمیکنن.

      • editor گفت:

       سلام دوست عزیز آقای نادر…
       ضمن سپاس از توجه تان به این رسانه، خواهشمند است مطالب و دیدگاه های خود را در قالب یادداشت های جداگاه و مستقل ارسال فرمائید تا به صورت جداگانه در صفحه اول سایت منتشر شود.
       متشکریم.
       آذرقلم

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    ممنون جناب نادر عزیز، همراه همیشگی
    عارضم خدمتتان که فرمایش شما متین است. مهدی کیانی در تراکتور و توسط ما مهدی کیانی شده است، ولی انصاف داشته باشیم که خود او توانایی و استعدادش را نیز داشت که به این جایگاه برسد. چرا مصطفی اکرامی نشد؟ مرتضی اسدی؟ خیرخواه و….
    شما حساب کنید مهدی کیانی همون سالهای اول، می رفت پرسپولیس و سپاهان و… مطمئنا با توجه به پتانسیل فنی که داشت، الان کاپیتان تیم ملی بود.
    کیانی را ما کیانی میداندار کرده ایم، و نبایستی به این راحتی از دست بدهیم.
    قرارداد بازیکن حق طبیعی اوست، نمی تواند سر سفره زن و بچه اش غیرت و تعصب ببرد که بخورید به حساب هواداران تراکتور!
    نه برادر من، ما انتظار داریم هر بلایی هر بازیکن بیاوریم و دست آخر بستانکار هم بشویم که تعصب نداشت، به خاطر هوادار پول نمی گرفت، چی می شد و…
    حالا باید یک سهمیه بسوزانیم که بتوانیم بازیکنی در قد و قواره کیانی جذب کنیم!

   • احمدیان گفت:

    جناب نادر لطفا با ایمیل رسانه در ارتباط باشید

  3. یوبوت گفت:

   سایتتون پرمحتواست لذت بردم از مطالب اشتراکی موفق باشید

  4. ali گفت:

   مطلب عالی بود فرد مورد نظر هیچ گونه خروجی در فوتبال استان نداشته و در مقاطعی به خاطر پول در سایر استان ها بازی کرده چرا اون موقع تراکتورسازی را رها کرده بود الان شده بزرگ تیم بدون هیچ سمتی
   بگذار مربی بیاد ببینیم اصلا این آقا را به عنوان مربی قبول داره

  5. علی محمدی گفت:

   احسنت اقای احمدیان، حق مطلب را ادا کردین، واقعا وجود آقای خطیبی با این رفتارهای غیر حرفه ای هیچ توجیهی ندارد وفقط باعث ایجاد تفرقه وحاشیه در تیم شده است، برخلاف صحبت های آقای زنوزی خروج آقای کیانی از تیم با این شرایط، مصداق بارز غیر حرفه گری است

  6. Adel گفت:

   آقای محترم امسال کیانی قبل از اینکه با مسئولان تراکتور تماس بگیرد باسپاهان به توافق رسیده بود واصلا نمیخواست تد تراکتور بماند و همه ی این سر وصداها سیاه بازی میباشد بزارید بره نیمکت نشین بشه قدر تراکتورو بدونه از بابت زحماتی هم که برای تیم کشیده تشکر پول میلیاردی گرفته بازی کرده حالا نمیخواد بمانه دیگه سیابازی لازم نیست به سلامت

   • احمدیان گفت:

    برادر محترم،
    تیم اگر صاحاب داشت که دست این و اون نمی افتاد!
    شما انتظار دارید بازیکنی منتظر فیس و افاده امثال این آقا که هیچ سمتی در باشگاه ندارد، بماند؟!
    آقای مهاجری حرف زده بود و کیانی هم تمام کرده بود.
    این آقا با اجازه چه کسی دوباره تماس می گیرد و فایل صوتی ضبط کرده می فرستد برای زنوزی؟!
    اصلا چکاره تیم است؟

  7. وکیلی گفت:

   سلام دوستان درسته مهدی کیانی ۱۰ سال زحمت کشیده ولی نباید این همه نازشو بکشیم که خودشو میگیره مهدی کیانی رو کی کیانی کرده ما هوادارا ..آقا مهدی که میگه۱۰سال برا تراختور زحمت کشیدم آیا مفت زحمت کشیده البته که نه .. میلیاردی گرفته وظیفه شه که زحمت بکشه باید نون حلال به خانواده اش ببره علت اختلاف آقای خطیبی و زنوزی با کیانی چیه خدا میدونه کیانی چرا به گسترش رفت چرا وقتی خطیبی رو از تراختور اخراج کردن برگشت چون خطیبی زیر بارحرف زور نمیره کیانی درسته بزرگ تیمه نباید از این بزرگی سوء استفاده کنه وتیمو به حاشیه بکشه دوستانی که نمیدونن خطیبی چه سمتی داره باید به عرض تمام عزیزان برسونیم که ایشان همیشه با آقای زنوزی هسنن و انشالله کمک مربی آقای توشاک خواهد شد یاشاسین تراختور یاشاسین رسول امپراتور

   • احمدیان گفت:

    بحث ناز کشیدن نیست برادر!
    بحث احتیاج است!
    بازیکن نداریم
    داریم تبدیل به زنگ تفریح لیگ برتر می شویم!
    بازیکن نداریم، سهمیه نداریم، بایستی به قول شما اگر هم شده ، ناز کیانی را می کشیدیم!

  8. سیامک گفت:

   کیانی باید بره حاشیه سازه و دوران همیشه میگه به قلعه زنگ زدم اگه قراره بمونی چرا با کله مرغی زنگ میزنی تازه اونم بگه بمون تراکتور..واقعا حیف که کاپیتان ما بودی

  9. قشقایی گفت:

   بالاخره یک نفر حرف حق رو زد
   تیم بزرگتر ندارد آقا
   واقعا که یا هیچی از فوتبال نمیدونی یا خودتو زدی به …

   کیانی اگه تو تیمهای پایتخت بود راحت الان تیم ملی بود.

   جوانیشو به خاطر تراکتور گذاشت چندین و چند بار بخاطر تراکتور از پیشنهادهای میلیاردی استقلال و پرسپولیس و سپاهان گذشت.
   در حالی که همین سامان نریمان جهان، فردین عابدینی، سعید آقایی، حبیب گردانی که همشون بومی اذربایجان بودن و تماما بازیکن خطیبی بودن با گرفتن اولین
   پیشنهاد از تیمهای پایتخت و سپاهان ، به راحتی پشت به فوتبال آذربایجان کردن
   حالا یه عده بچه مچه اومدن میگن فلان و چنان
   واقعا در حد باشگاهی مثل تراکتور نیست با اسطوره اش همچین کاری بکنه.

   جوگیر شدن فکر میکنن کیانی بره دیگه مشکل تراکتور حله و تمام قهرمانیهارو مال خودش میکنه نه عزیز از این خبرا نیست ببینیم و تعریف کنیم. تیم بزرگتر نداره. مثل فصلی شد که بختیار تیم رو به حاشیه میبرد. حمودی کاپیتان تیم شده بود و الی آخر … مشکل آذربایجان همیشه از طرف خودی های منفعت طلب و نمک نشناس بوده. خیلی خیلی خیلی نمک نشناسن بعضیا

   هیچ تیمی با بازیکن وفادارش همچین کاری نمیکنه. زنوزی فکر میکنه تراکتور گسترشه، هنوز حساب کار دستش نیومده. فردا که تیم به حاشیه رفت، فردا که در قمابل اصفهانی ها و تهرانی ها کم آورد میفهمه “یاغ یوغورت دان دی”

   با این کاری که سر کیانی درمیارن فکر نکنم دیگه کسی رغبت داشته باشه فوتبالشو تو تراکتور ادامه بده. خاک عالم

  10. امیرمهدی گفت:

   سلام اقای نویسنده من مطالب شمارو همیشه خوندم فقط انتقاد میکنید کیانی قرارنیس تا اخر عمر توتیم بمونه کیانی توتراکتور کیانی شد بالاخره باید این جدایی انجام میشد که شد شما بجای انتقاد میتونی حمایت کنی اقای کیانی ازاول ستاره نبود با قرارداد بیست ملیونی اومده بود مطمنن این بازیکنایی که گرفته هرکدوم یه کیانی میتونن بشن تیمو محدود به یک نف نکنید همه رسانه های پایتخت ازتیماشون حمایت میکنن شما فقط بلدی انتقاد کنی.تمام

   • احمدیان گفت:

    سلام برادر.
    ما به تیم فکر می کنیم. نه یک نفر!
    اگر قرار است درباره یک نفر تمرکز کنیم، مطمئنا آن یک نفر کیانی و ایرانپوریان و… نیست.
    آن کسی است که بدون هیچ سمتی فعلا همه کاره باشگاه شده است!
    ما نیاز داشتیم . حداقل در این فصل به این بازیکن نیاز داشتیم، نبایستی درکش مشکل باشد

  11. غلام زرنق گفت:

   خطیبی تیشه به ریشه تیم زدکیانی راهم خطیبی ناراحتش کرده اگه مهدی باتعصب ازاین بره همان بازی اول خطیبی منتظر عکس العمل هواداران واقعی تیم توورزشگاه باشه عشق فقط مهدی باتعصب نه خطیبی بازیکن سابق سپاهان

  12. میلاد گفت:

   سلام .اقای جهانبخش شما همیشه بامطالبتون حاشیه ایجاد کردید .همین چند وقت قبل وقتی اقای زنوزی تو مصاحبه تلفنی با شبکه سهند گفتند یک سرمربی بزرگ خارجی میاریم .فرداش شماتو سایت نوشتید که این حرف های زنوزی بیشتر عوام فریبی است ولی دیدید که به قولش وفا کرد
   حالا هم میگویید که نباید بازیکنان باتجربه بیرون گزاشته میشدند مثلا همین کیانی برای تراختور زحمت کشیده ولی در عوض پول و شهرت کسب کرده و نباید سر تراختور منت بگزارد.
   در اخر باید بفهمیم که اسم تراختور بزرگ تر از همه چیز است .

   • احمدیان گفت:

    سلام. شما همان مطلب ما را یک بار دیگر با دقت بخوانید.
    عرض کردیم، نبایستی هر کاری می کند، به نام هوادار بزند که خواست هوادار بود، به خاطر هواداران، و…
    این هوادارنمایی عوامفریبی است!

  13. میلاد گفت:

   سلام .اقای جهانبخش شما همیشه بامطالبتون حاشیه ایجاد کردید .همین چند وقت قبل وقتی اقای زنوزی تو مصاحبه تلفنی با شبکه سهند گفتند یک سرمربی بزرگ خارجی میاریم .فرداش شماتو سایت نوشتید که این حرف های زنوزی بیشتر عوام فریبی است ولی دیدید که به قولش وفا کرد
   حالا هم میگویید که نباید بازیکنان باتجربه بیرون گزاشته میشدند مثلا همین کیانی برای تراختور زحمت کشیده ولی در عوض پول و شهرت کسب کرده و نباید سر تراختور منت بگزارد.
   در اخر باید بفهمیم که اسم تراختور بزرگ تر از همه چیز است .

  14. یوسف گفت:

   می بینم این روزا اکثر تیترها در سایتها و فضای مجازی مربوط به تراکتور ، حرف از پاکسازی بازیکن سالاری ، مربی سالاری و غیره هست اما غافل از اینکه کسی که به اختلاف بین یک بازکن متعصب و آقای زنوزی دامن میزند کسیست که برای آینده تراکتور، از هر بازیکن و مربی دیگری خطرناکتر است. همان کسی که در زمان آقای تونی که بهترین تیم را بسته بود باعث شد در تیم چند دستگی ایجاد شود حتی آقای قلعه نوعی در آن موقع بدان اشاره کرد و امروز همان خطر در کمین است. کسی که نیامده به راحتی باعث جدایی آقای کیانی می شود طولی نخواهد کشید آقای مهاجری را کنار خواهد گذاشت و بعد از آن نوبت توشاک خواهد بود تا بتواند دوباره سکان سرمربیگری تراکتور را بدست گیرد.
   آن روز دور نیست در حالیکه آقای زنوزی و دیگران متوجه این قضیه نیستند.
   کسی که قبلا در تراکتور ، ماشین و حتی گسترش امتحان پس داده الان ادعای میکنه که تراکتور تاریخی میسازیم .
   بشنو
   ببینیم و بشنویم !!!….

  15. احد گفت:

   سلام مطالبت عالی بود جناب آقای احمدیان ولی حرف های نادر خان بیشتر منطقی درست هست کیانی بازنکن خوبی هست و برای تیراختور کبیر باغیرت بازی کرده ولی الان دلش با تیراختور نیست و در این زمان تیم وبه حاشیه کشیدهاگر واقعا عاشق تیراختور کبیر و هوادارانش بود باید صبر میکرد و پنهانی با امیر مافیا وارد مذاکره نمیشد پس این آقا عاشق تیراختور نیست عاشق پول که از باشگاه گرفته هست موندن کیانی بعدها تیم رو به حاشیه میکشه عین فصل گذشته که تو رختکن یه کاری کرد تو اوج نبود بازیکن با کار نسنجیده چند جلسه محروم شد اگر واقعا عاشق تیراختور هست کار عاشق صبر کردن در قبال معشوق هست

   • احمدیان گفت:

    سلام.
    شما جای کیانی، با مدیر فنی تیم صحبت کرده و تمام می کنید و بعد یک نفر که معلوم نیست چکاره تیم است با شما تماس می گیرد که بیا قرارداد ببند! خواسته شما مطالبات قبلی است و بعد تمدید، ولی این آقا قبول نمی کند. فایل صوتی این گفتگو را هم می فرستد به زنوزی !!
    شما جای کیانی، منتظر می مانید و آینده حرفه ای خود را دست همچین آدمی می دهید؟
    اگر تیم های سهمیه هایشان پر شود، می روید دسته یک؟ یا کاسه گدایی تیم دستتان می گیرید؟
    کمی واقع بین باشیم، آری جناب نادر منطقی می فرمایند که ما کیانی را تبدیل به بازیکن کنونی کرده ایم، ولی این بازیکن هم استعدادش را داشت، پتانسیلش را داشت.
    زحمت کشیدیم، تبدیل به بازیکنی با تجربه کرده ایم، چرا بایستی به راحتی از دست بدهیم؟ چرا حاصل زحمات ما را باید اصفهانی ها بخورند؟!

  16. امیر گفت:

   بابا این خطیبی رو اشتباه کردن آوردن به خدا شخصیت ندارن این فرد نیومده تیم رو به حاشیه برده

  17. کلام مستی گفت:

   باسلام :
   حقیقت این است اگر کیانی زمانی بهترین بازیکن بود به حمایت همین تماشاگران کیانی شده بودهرچند فصل قبل ایشان کم حاشیه نبود ند با چاقو کشی بی مورد تیم را درآن شرایط سخت کمبود بازیکن به مشکل دچار کرد به نظر من در این شرایط خانه تکانی اساسی و جذب بازیکن جوان وقرارداد بلند مدت حتما نتایج بهتری خواهد گرفت نمونه پارس جنوبی جم بود فصل گذشته با بازیکنان جوان و گمنام الان همه به ستاره تبدیل شده اند تا قهرمانی در چند هفته پایانی پیش رفتند اگر بازیکنان تراکتور خوب بودند فصل گذشته نتیجه می گرفتیم و چند گلی که در خط حمله زده شد همین سرباز پهلوان و دانیال اسماعیلی فرد بود.

  18. امیر گفت:

   واقعا با رفتن کیانی تیم ضرر میکنه

  19. ناشناس گفت:

   چرا ما باید اینجوری فکر کنیم که کیانی نباشه آسمون به زمین میاد هر بازیکنی یه روز میاد یه روز هم خواهد رفت مثل همه بازیکنای بزرگتر از کیانی که آمدن رفتن منتی هم برای هیچ کس نیست بازی کردن پولش رو گرفتن

  20. حامد گفت:

   به نظر من کیانی وایرانپوریان فقط به درد تیم میخوردن واینها رو قلعه نوعی گرفت فقط هم یه جور انتقام فصل پیش رو از سرباز گرفتن تراکتور ازانهابود و شایدهم زیاد بدردش نمیخوردن ولی خواست به ماها ثابت کنه بخوام میتونم تراکتورو نابود کنم

  21. مسعود گفت:

   سخنان شما متین ولی در مورد کیانی یک جمله عرض می کنم :
   اگر کیانی اینقدر که هوادار هوادار می کنه بیاد بگه که بخاطر هوادار و تراکتور حرف آقای زنوزی را قبول کردم و قرارداد ببنده
   همه هم می دانند مفتی هم که نمی خواهند قرارداد ببندند و حتماً مبلغ خوبی هم پیشنهاد شده است .
   پس لطفا اینقدر هوادار هوادار الکی نکنید و نکنند

  22. هاشم از تهران گفت:

   بنده واقعا تعجب میکنم از جناب زنوزى که با این همه مدیریت کلان و اداره یک مجموعه بزرگ، چطور در مورد یک موضوع فنى مستقیم وارد شد و به حواشى مخرب دامن زد، یقینا خود زنوزى هم بهتر از همه واقف هست که هیچ وقت مدیرعامل یک کارخانه بزرگ نباید با یک کارشناس یا حتى مدیر میانى بحث مستقیم داشته باشد بلکه این وظیفه ى مدیر بالایى پرسنل بوده و مدیران عامل وظایف ستادى و سیاست گزارى کلان بر عهده شان هست، با این شبیه سازى جایگاه کاپیتان کیانى همانند یک کارشناس باسابقه در یک مجموعه بوده و مسئول مستقیمش بنا به حکم خود زنوزى، جناب مهاجرى، براى همینه که قبلاً هم گفتم انتخاب مهاجرى نیز با دقت کافى انجام نشد و فردى که سابقه قوى فنى در فوتبال کشور نداشته و تنها شناختش از تراختور رویارویى با این تیم در کسوت مربى حریف در چند بازى لیگ بوده، به یکباره میشود مدیر فنى تیمى خاص مانند تراختور ! براستى آیا زنوزى در قدم اول اشتباه نکرد(همان اشتباه بزرگ و وحشتناکى که سال قبل با انتخاب نصیرزاده ى ضد فوتبال آذربایجان و استقلالى تیر شناخته شده انجام داده بود و پى آمد آن شد انتخاب لوکا و فروش اقساطى ستاره تیم به استقلال و تا مرز سقوط رفتن گسترش و بقیه …) از طرف دیگر هیچ کس نگفت که ایرانپوریان را چرا کسى نخواست نگه دارد و سهمیه جذب یک دفاع راست باکلاس را بسادگى از دست دادیم، در شرایطى که بعضى از هواداران و بعضاً بعضیها بنام هوادار اما در باطن هوادار سرخ و آبى علیه بازیکن در فضاى مجازى مطالبى نوشته و وى را رنجانده اند آیا بودن فردى دلسوز و با سابقه و با شناخت قوى از محیط فرهنگى تراختور و آذربایجان نمیتوانست هر دو طرف را آرام کند؟ موضوع دیگر اینکه بنده نمیفهمم دوستانى که مدام ایراد میگیرن که کیانى در همین تراختور کیانى شده، مگر قرار بود کیانى در استقلال یا پرسپولیس کیانى بشه و بعد ستاره و یا مظهر غیرت تراختور بشه؟! خوب اگر چنین بود که اسمش میشد امید ابراهیمى و یا سیدجلال حسینى ، الان همین زنوزى و یا هر فرد دیگر آیا میتونه رقم مساوى و یا حتى بیشتر به سیدجلال و ابراهیمى بده و اونو به تراختور بیاره؟ پس چرا ما خودمون کیانى ها و ایران پوریان ها را با دست عوامل ناآگاه و دانگازى مثل مهاجرى و خطیبى از دست میدیم؟! بله مثلا حاتمى یا ممد ابراهیمى تقریبا فوتبالشون دیگه رو به اتمام هستند و نمیشه به اسم بزرگتر بودن حفظشون کرد و باید با احترام متقابل جداییشون را پذیرفت، اما نمیشه هم که ساختار یک تیم را کلا شخم زد و بازیکنان داخلى هم که میخریم یا معمولى و یا منفور باشند و با همون ها هم قهرمان لیگ شد! دوستان گرامى، کیانى باید در تراختور کیانى میشد ایرانپوریان هم همینطور که ما بعدها بگوییم بجاى جذب بازیکنان اخراجى سرخ آبى خودمان اسطوره هایى ساختیم که هروقت به یک برنامه ورزشى و یا خبرگزارى دعوت شدند از آنها با نام پرسپولیسى و استقلالى سابق یاد نشود و در کنار اسمشون تراختورى متعصب ذکر شود، نکته آخر: فرگوسن که بزرگترین نام مربى گرى لیگ جزیره بوده، بارها و بارها اشتباه کرد(در فروش پیکه، پوگبا و رونالدو و…مهمتر از همه تعیین مربى جایگزین بسسیار بى کیفیتى از اورتون بجاى خود!!!)بعدها خود و یا مدیران باشگاه به اشتباه وى اعتراف کردند نتیجه اش افت یکباره یونایتد و سقوط در سراشیبى چندین ساله شد که مهمترینش اعتراف شخص فرگوسن به مفت و مجانى از دست دادن کریستیانو رونالدو بود، حال حرف من اینه ، فردى همانند فرگوسن اشتباهات مهلکى میکنه چه برسه به زنوزى و مهاجرى و … لطفا اسیر جو و ورود سرمایه دار محترم نشویم و هرچیزى را جاى خود و بخاطر تراختور غنیمت شمرده و حفظش کنیم، زنوزى جاى خود و کیانیها نیز در جاى خود

  23. ناشناس گفت:

   با این اوصاف و حاشیه های که برای تیم از الان بوجود میاد امسال هم هیچ هستیم فکر کنین کیانی رباط پاره کرده و نمیتونه بازی کنه تکلیف تیم چی هستش اون موقع بس کنین برای یک بارم که شده بزارید کار درست انجام بشه تو باشگاه

  24. مهدی گفت:

   کیانی بهترین بازیکن ۱۰ سال اخیر تیراختور بوده و حقش تیم ملی بوده ولی….
   کیانی با خطیبی و زنوزی درافتاد و پل های پشت سرشو خراب کرد و به هیچ وجه نمیتونست تو تیم بمونه.
   تیراختور برای کیانی افتخار بود و کیانی برای تیراختور. کیانی برای تیراختور زحمت کشید و تیراختور بود که کیانی رو برد بالا.
   به نظرم کیانی بی تقصیر نبود. دید که حالا زنوزی پول داره گفت اول تسویه حساب.
   حقشه ولی تو ایران روال یه جور دیگه هست.
   مطمئنا امیر قلعه نوئی هم نشسته بود زیر پاش …
   تراکتوری ناراحتند از رفتن کیانی (شاید بعد از این حرفهاش بعضیا بگن بره بهتره) و کیانی پشیمان خواهد شد.
   از کیانی تشکر میکنیم بابت زحماتش، دوست داشتیم بمونه ولی نخواست.

  25. ارسلان گفت:

   سرنوشت کیانی را آقای خطیبی با بی تدبیری خراب نمودن و این درست است که کیانی هم مقصر است ولی کیانی را باید مدیریت می کردن در جهت ماندن در تیم متاسفانه آقای خطیبی با کم تجربگی و نا آگاهانه از نظر مهره ضربه سختی به تراختوروارد کردن و با از دست دادن کیانی که ستاره لیگ بود و اگر تیمی او را به خدمت بگیرد بمب نقل و انتقالات را منفجر خواهد کرد هم ابزار و از دست دادیم هم فرصت رو هم سهمیه لیگ برتری مان را

  26. هادی گفت:

   واقعا حرف دل ما هوادارارو نوشتین ایکاش توی اولین سال خصوصی سازی تیم یکدفه تیم رو خالی از بازیکنای باتجربه نمی کردن بخصوص کیانی و ایرانپوریان خیلی بدرد تیم می خوردن.حالا مصیبت واقیی رفتن این بازیکنا نیستن بدختی ما وجود ادم ……. بنام ر. خ است که نیاومده داره قدیمی های تیم رو از دور برمیداره تا خودش با باندی که در اینده براه خواهد انداخت دوباره تراختور رو بدست بگیره و جیبش رو پر کنه

  27. وحید گفت:

   ضمن ارزوی موفقیت برای تراکتور و هواداران اون یه نکته بسیار مهم هست با توجه به استقبال دوستان از مطالب ورزشی اینجا عرض میکنم. برادران پدران و مادران عزیز، به هیچ عنوان تاکید میکنم به هیچ عنوان اجازه ندید فرزندانتون به ویژه فرزندان دختر تنهایی به بهانه کار و مصاحبه و اینجور امور به دفاتر شخصی مقامات دولتی و غیر دولتی از جمله نماینده های مجلس و…. برن. این هشدار رو جدی بگیرید. جدیدترین افتضاح مربوط به یکی از نماینده های استان خودمون هست.

   • علی به وحید گفت:

    بله متاسفانه اون فرد مورد نظر رو هم احتمالا هواداران میشناسن. مردم و خانواده ها باید هوشیار باشن. در همین فوتبال فاسد در کلاسهای نوجوانان از موارد…. فراوان و به وفور متاسفانه متاسفانه یافت میشه. اخلاق رو نابود کردن. و نتیجه اش هم فروپاشی بنیان های جامعه هست. هر روز در خبرهای مختلف یا بصورت عینی این رو میبینیم.

   • احمدیان گفت:

    سلام . ممنون از اطلاع رسانی تان
    بله خبرش را شنیده ایم

  28. میلاد تی تی گفت:

   احسنت
   یکی از مهمترین موضوعات و در مورد کیانی نگفتید اینکه کیانی کاپیتان تیم هست و کیانی بره بازیکن با سابقه ای هم نداریم که کاپیتان تیم بشه برای تیم بزرگ تراختور خیلی بده این مسئله.
   آیا فروزان استقلالی یا طیبی که یک دقیقه سابقه بازی در تراختور نداره یا… میخواد کاپیتان تیم بزرگ و مردمی تراختور بشه؟ یعنی تراختور اینقدر خار و ذلیل شده؟

  29. تراختور کبیر و دیگر هیچ گفت:

   تراختور داره میزنه جاده خاکی با حاشیه سازی و باند بازی خطیبی که در تیم هم هیچ سمتی نداره و نباید داشته باشه
   مدیرعامل مقتدر و کادرانی هم نیست که تیم و درست مدیریت و هدایت کنه
   با این وضع سال بعد تراختور یه تیم میانه جدولی یا شاید بشه جزو۵-۶تا اگر خیلی تلاش کنه
   ایرنپوریان و مخصوصا کیانی اصلا نباید جدا میشدند

   • احمدیان گفت:

    نه دیگه، این آقا با تیشه که به تراکتور زده است، کمتر از قهرمانی این تیم، یعنی خدا حافظی این فرد باز زنوزی و تراکتور وآذربایجان

  30. قارتال گفت:

   آقای احمدیان ،دوست عزیز دست مریزاد به خاطر این مطالبتون ،اما دیر جنبیدی برادر خیلی دیر شده چه دوست داشته باشیم چه دوست نداشته باشیم ،محمد ایرانپوریان و مهدی کیانی را به راحتی تقدیم رقیب منفور اصفهانیمان کردیم، حالا دیگه بهتره زوم کنید روی مسائلی از این دست که آقای خطیبی چرا و به چه دلیل باید تو تیم باشند؟ این یک ،دوم اینکه قراره چی برسر بازوبند کاپیتانی تیم بیاد؟و نشه اونچه بشه بازوبند را ببندیم بازوی بازیکنی که به عشق معشوق ،آخر فصلی پیراهن تراختور را پاره پاره کرده در جلوی هوادارانش بر زمین بکوبد.

  31. رضاولی گفت:

   همه ازدیدگاهی نگاه میکنندونظرشونومیگن بااحترام به نظرات عزیزان .به نظرمن کیانی درسته شایداشتباهی کرده باشه ولی نبایداینطورباهاش برخوردبشه.کیانی یکی ازتاثیرگذارترین بازیکنای تراکتوره .بایدحفظش کنیم بخدا کیانی بره تیم بدضربه میخوره قبول دارم بازی کرده پول گرفته ولی نباید درمقابل یه اشتباه اینچنین بازیکنی روازدست بدیم یه کمی هم ازدید مثبت نگاه کنیم وبه فکرتیم باشیم به نظرتون اخه توی این شرایط کسی میتونه جای کیانی روپرکنه امیدوارم که دیگه نزاریم این مهره خوب ازدستمون بپره

  32. فرزاد گفت:

   واگذاری تیم مردمی تراختور به یه فرد اشتباه بود بارها هم روش بحث شد یک فرد نمیتونه برا تیم مردمی تصمیم بگیره با نظر شخصی، بخشی از سهام حداقل باید به شهرداری یا شرکتهای دیگر واگذار میشد
   این تیم مردمی هست ملک شخصی نیست که هر کاری دوست داشتن باهاش بکنند اینجا تراختور هست خیلی فرق داره با گسترش و شهردرای وماشین و….

  33. آیحان گفت:

   کاش زودتر مینوشتین
   الانم دیر نشده قرارداد کیانی و زودتر باید تمدید کنند نزارید بره سپاهان

  34. تیراختورچی قیز گفت:

   خدایا به همین ماه مبارک قسمت میدم شر این خ….. رو از تیم کم کن .اگه تراختور نتیجه نگیره همش تقصیر خ……. و …….است که فکر کرده تراختور ملک پدریشه اگه کیانی نباشه بازیکنی مثل فروزان به خودش اجازه میده هر حاشیه ای که خواست درس کنه .حیف که دخترم و الا میرفتم تمرینای تراختور وبه خ…… میفهموندم هوادار تراختور یعنی چی .جلوی ضرر رو از هر جا بگیری منفعته .کیانی یه بازیکن نبود یه رهبر بود.فقط منتظرم ببینم توشاک با این خودی بیگانه و نفوذی میخواد چی کار کنه

  35. الناز گفت:

   با این وجود به جز نقی زاده نیم مهره قابل اتکایی نگرفته! تیم خالی از باتحربه ها شده، این تیم کهکشانی که چه عرض کنم در حد سایپای تهرانم نیست. نه بزرگتری نه چیزی، دیگه همون مونده فروزان بشه کاپیتان تیم!
   آقای خ…….. داری به آذربایجان خیانت میکنی برادر گرامی…
   منتظر عواقب کارت باش ، چوب خدا صدا نداره

   اون از بارسلونا و نحوه برخوردش با آندرس اینیستا اینم تیم ما!!! زشته واقعا، آقای زنوزی شما نباید آلت دست امثال خ….. بشی شما باید جریان رو مدیریت کنی نه اینکه آتش بیار معرکه بشی، آقای زنوزی عزیز تراکتور با گسترش خیلی فرق داره، هوشو ییغ باشیوا آقای مالک، سیزدن بعیددیر بو ایشلر

  36. الناز گفت:

   با رفتن کیانی حداقل شاهین ثاقبی و اکبر ایمانی بازیکنان بومی و باکیفیت رو بگیرین، اتوئو پیشکش!! حاتمی رو حفظ کنین چون با اینکه سنش بالاست ولی اعتماد به نفس بالایی به تیم میده، کو گوش شنوا !!

  37. صابر گفت:

   تمام این جریانات وحواشی اخیر بین کیانی و زنوزی زیر سر خطیبی هست کیانی با اینکه ترک نیست ولی محبوبیت زیادی در بین هوادارن تراکتور دارد واین به مذاق خطیبی خوش نمی آید و او این جریان فایل صوتی را به زنوزی رسانده تا زیر آب کیانی را پیش زنوزی بزند جالبه خطیبی دم از تعصب به تراکتور وهواداراش میزنه چرا وقتی تو اوج بازیگری بود تو تراکتور بازی نکرد.

  38. حمید گفت:

   ببینید ما همه کیانی رو دوست داریم و بحث خطیبی که جای خود داره. ولی من با شناختی که از زنوزی دارم زیاد به خطیبی رو نمیده و انشاله با مدیریت درست توشاک و بازیکن های خارجی کمر هر حریفی رو خم می کنیم. البته ناگفته نمانه که پارسال این چند نفر به اصطلاح بزرگتر تیم از شرایط خاص تراکتور سوءاستفاده کردن و در قرارداد سود زیادی به چنگ زدن و بازی چندان خوبی به نمایش نزاشتن حتی صدای فرد نجیبی چون یحیی را نیز درآوردند. بازی کیانی خوب بود ولی خطاهای داخل زمین و بیرون زمین اون کمر تراکتور جوان را شکست. مهم ما هواداران هستیم که با شعار عیبی یوخ اینا رو شاخ کردیم. قلعه نویی هم که کارنامه اش مشخصه زمانی بازیکنای خودشو از استقلال و زمانی از سپاهان و الان هم از تبریز دور خودش جمع می کنه. کیانی پارسال می خواست بره و امسال هم هیچ علاقه ای به ماندن نداشت و دلش با تراکتور نبود. و اینها همش بهونه است. وظیفه اصلی ما امسال حمایت همه جانبه از تراکتور کبیره و بعضی از بازیکن های بومی که رفتند چون درخواستی برای تمدید نداشتن مجبور به رفتن شدن. و …… در فراری دادن بومی ها نقش به سزایی داشت. الان دل همه بومی ها برای بودن در تراکتور لک می زنه. هر سال طرفداران پرسپولیس و استقلال بدترین فحش ها رو نصیب بازیکن هاشون می دن برعکس ما. واگر فحشی در لیگ گذشته شده نمی تواند دلیل جدایی ایرانپوریان و کیانی نوچه قلعه نویی باشه. البته تاریخ گواه آن است که هر کس در تراکتور بوده شکوفا شده و با رفتن از آن شدیدا پشیمان شده و به نحوی محو شده. مهم پایه گزاری درست هست تا سالها سالار فوتبال ایران باشیم.
   یاشاسین آذربایجان یاشاسین تراختور یئل یاتار طوفان یاتار یاتماز تیرختور پرچمی

  39. عصر تبریز گفت:

   قسمت اول
   به گزارش عصرتبریز، مهدی کیانی، بی شک محبوب ترین بازیکن تراکتورسازی در یک دهه اخیر است. ستاره های بزرگی چون کریم انصاری فرد، آندرانیک تیموریان، امیرحسین صادقی، سروش رفیعی، لوسیانو ادینیو و علی کریمی در مقاطعی پیراهن تراکتور را به تن کرده و رفته اند اما مهدی کیانی از لیگ یک با تراکتور بود و پس از لیگ برتری شدن این تیم نیز جز یک مقطع کوتاه همیشه پیراهن سرخ تراکتور را به تن کرده است. کیانی در نزد هواداران تراکتورسازی به مانند یک ستاره غیرقابل افول می ماند و در سال های اخیر همواره از او به عنوان خط قرمز تی تی ها یاد شده است. هر بازیکنی از روی سکوها می تواند انتظار ناسزا و اعتراض داشته باشد به جز مهدی کیانی! اگر بین کیانی و بازیکن هم تیمی درگیری به وجود بیاید، نیاز به یافتن مقصر نیست، بی شک طرف مقابل مقصر است چرا که ستاره محبوب تراکتوری ها همواره خط قرمز هواداران بوده است؛ حتی پس از محرومیت طولانی مدت در شرایط سخت تیم بدلیل درگیری با عارف آغاسی نیز شاهد این موضوع بودیم که هواداران تیم همواره پشت کاپیتان شان ایستاده و عاشقانه از او حمایت کردند. حتی بگو مگو با سرمربی تیم در رختکن هم نمی تواند کاپیتان سرخ پوشان را نزد هواداران بدنام کند، چرا که حتما صلاحی بود که کیانی به خاطر آن اقدام به جواب پس دادن کرده است! آری منطق هواداران برای مهدی کیانی فراتر از یک بازیکن معمولی است، آنها کاپیتان تیم شان را مقدس دوست دارند اما…

  40. عصر تبریز گفت:

   قسمت دوم
   جدایی که چندان دراماتیک نیست
   با پایان لیگ هفدهم باشگاه تراکتورسازی وارد دنیایی دیگر شد. محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه گسترش فولاد با خرید سهام باشگاه تراکتورسازی، این باشگاه را به یک باشگاه خصوصی تبدیل کرد. اتفاقی که برای هواداران تراکتور یک آرزوی دست نیافتنی بود. در همین گیر و دار شاهد جدایی ستاره های محبوب تراکتورسازی به دلایل مختلف بودیم. ایرانپوریان، ابراهیمی و به احتمال زیاد فرزاد حاتمی از جمع تراکتوری ها جدا شدند اما در این بین یک جدایی برای هواداران تراکتورسازی غیر قابل هضم است؛ جدایی مهدی کیانی از تراکتورسازی برای تی تی ها اتفاقی است که شاید مدت ها برای هضم آن زمان نیاز باشد! داستان جداییِ کاپیتان محبوب تراکتوری ها اما آن قدرها هم درماتیک پیش نمی رود و شاهد اتفاقاتی هستیم که بهتر بود در این مقطع رخ ندهند. اتفاقاتی که در آن صحبت می کنیم از زمانی آغاز شد که مهدی کیانی برای تمدید قرارداد خود خواهان پرداخت مطالبات قبلی اش شد. این موضوع پس از آنکه رسانه ای شد، حاشیه هایی به دنبال داشت که به مصاحبه های آتشین زنوزی و کیانی علیه یکدیگر انجامید. مصاحبه های اخیر کاپیتان محبوب تراکتوری ها به هیچ عنوان در شان او نبود چرا که او نماینده هوادارانی بود که در سرما و گرما حامی اش بودند و اینک کاپیتان تیم شان درست بر سر موضوعی که همواره از آن به عنوان اولویت پیش پا افتاده در مقابل عشق به هواداران یاد می کرد جملاتی را بر زبان می آورد که در قاموس عشق او و هوادارانش نمی گنجد!

  41. عصر تبریز گفت:

   قسمت سوم
   شوکی که به هواداران وارد شد
   «الان هم ایرادی ندارد، من یکی دو روز دیگر صبر می‌کنم، اگر پولم را دادند که بدون مشکل ادامه می‌دهیم. اگر هم نه که به پیشنهادهای دیگر مثل سپاهان توجه می‌کنم.» این جمله ای است که چند روز پیش از قول مهدی کیانی منتشر شد. هر بازیکن دیگری این جملات را به زبان می آورد می شد هضمش کرد ولی مهدی کیانی به عنوان بازیکنی که هواداران او را جور دیگری دوست داشتند هیچ گاه تصور نمی شد که چنین صحبت هایی انجام دهد. کیانی بی محابا اعلام کرد که اگر پولش را ندهند در تراکتور نمی ماند، او حتی تیم آینده اش را هم معرفی کرد بدون اینکه حداقل برای حفظ احترام هواداران در شرایط فعلی از این مورد فاکتور بگیرد. «اول زنوزی مصاحبه کرد که بازیکن سالاری نداریم و بعد من حرف زدم. روزی که برای تمدید قرارداد پیش مهاجری رفتم، گفتند اعلام کنیم که یک سال دیگر قراردادت را تمدید کردی؟ گفتم یک ساله نه، ۱۰ ساله بنویسید. چرا دوستان صحبت نمی‌کنند و نمی‌گویند. کیانی آنقدر مرد بود که بدون، چون و چرا و بدون اینکه پول بخواهد حاضر شد قراردادش را تمدید کند؟ چرا نمی‌گویند کیانی مردانگی‌اش را خرج کرد و پول نخواست؟ عوض اینکه این‌ها را بگویید، می‌روید و علیه من مصاحبه می‌کنید؟ خنده‌دار است.» کیانی در بخشی دیگر از صحبت هایش جملات فوق را به زبان آورد غافل از آنکه برای مرد و با تعصب خواندن یک بازیکن این هواداران هستند که نظر می دهند نه کس دیگری! این پول به قول کیانی حق او و خانواده اش است اما زمانی که کاپیتان تیم برای گرفتن پول خود چنین جنجال و حریم شکنی را انجام دهد از بازیکنان جوان تیم چه انتظاری می توان داشت؟! جالب ترین بخش صحبت های کاپیتان تراکتوری ها جایی است که او گفت: «اگر بروم، چیزی نمی‎گویم. هواداران تراکتورسازی به زودی خودشان می‎فهمند که چه کسی تعصب تیم را دارد و چه کسی تعصب تیم را ندارد.» حال سوال این جاست که مگر برای گفتن حرفی باقی مانده است؟!

  42. عصر تبریز گفت:

   قسمت پایانی
   قرارداد یک میلیاردی به عشق هواداران!
   پیش از مطرح کردن مهمترین نکته این بحث، جملات زیر را از قول مهدی کیانی بخوانید: «مگر پارسال که اولین نفر و در آن شرایط قراردادم را تمدید کردم یک شکلات دست‌مان دادن و تشکر کردند؟ بازیکنی که ۱۱ سال در یک تیم است، هر سال ۲۰ درصد افزایش مبلغ قرارداد دارد، اما قرارداد من را نگاه کنید، هر سال یک رقم ثابت دارد. من این کار‌ها را به عشق هواداران کردم و منتی هم ندارد.»
   کاپیتان تراکتوری ها معتقد است که سال گذشته با مبلغی مشابه سال های قبل و بدون چشم داشت و به عشق هواداران قراردادش را تمدید کرد. حتی سال گذشته شاهد مطرح شدن این موضوع نیز بودیم که بازیکنانی چون کیانی به عشق تیم و هواداران قرارداد زیر یک میلیارد امضا کردند. حقیقت موضوع اما چیز دیگری است. کاپیتان سرخ پوشان سال گذشته با قراردادی یک میلیاردی قرارداد خود را تمدید کرد؛ حال سوال اینجاست که تمدید قرارداد با مبلغ یک میلیارد کجایش دقیقا تمدید بدون چشم داشت و به عشق هواداران است؟! مطرح کردن نام هواداری که با تیمش زندگی می کند و صادقانه ستاره های تیمش را حمایت می کند برای ستاره های فوتبال ایران کار آسانی است مخصوصا زمانی که یک جای کار می لنگد و می خواهند خود را موجه جلوه دهند. هیچ منطقی اما این موضوع را قبول نمی کند که تمدید قرارداد با مبلغ یک میلیارد تومان اقدامی عاشقانه و صرفا به خاطر تیم و هواداران باشد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که کاپیتان تراکتوری در حالی از ۲۰ درصد افزایش قرارداد با گذشت هر فصل صحبت می کند که قرارداد او در فصل اول لیگ برتری شدن تراکتورسازی ۲۰ میلیون تومان بود. این یعنی طبق قانونی که خود کیانی آن را قبول دارد پس از ده سال مبلغ قرارداد او بایستی چیزی در حدود ۲۰۰-۳۰۰ میلیون تومان می شد نه یک میلیاردی که آقای کاپیتان از آن ناراضی بوده و تمدید قرارداد با چنین مبلغی را تنها عشق به هواداران می داند!

   • تراختور کبیر گفت:

    همه بدونند خبرنگاری که اینو نوشه”عبدی” از خبرنگاران نزدیک به خطیبی هست
    تکلیف خطیبی هم که مشخصه و همه میدونند برای چی میخواد خودشو بچسبونه به تراختور

   • احمدیان گفت:

    سلام همکار عزیز.
    عرضم به خدمت که، این مسئله هوادار چماق دو سر طلا شده است.
    قبلا تو یکی از نوشته ها نوشتیم که عنصر هوادار، اهرم فشاری است که باشگاه، مربی، بازیکن به کار می گیرد تا خواسته های خود را پیاده کند.
    امسال که بحث هوادار را پیش کشیده اند، و همه جوره به نام هوادار تیشه به ریشه تیم می زنند!.
    تراکتور فارغ از سیاه نمایی که شما ذکر کردید و بنده نیز قبلا بدان پرداخته بودم، به امثال کیانی (( نیاز )) دارد. ما بازیکن نداریم، سهمیه لیگ برتری را نبایستی از دست بدهیم.
    از آن طرف از قهرمانی حرف می زنیم و از این طرف، بازیکن درجه ۳ می گیریم و با تجربه ها را تحت عنوان تراکتورسالاری و هوادارفریبی فراری می دهیم.
    انصاف نیست

  43. علی گفت:

   آقای عبدی نویسنده سابق سایت طرفداری و حال حاضر سایت عصر تبریز و سایت هواداری که خبرهای سفارشی رسول خطیبی و مینویسند
   و چندین مطلب هم بر علیه کیانی نوشتند نمونه اش همین مطلب در سایت عصر تبریز
   داداش چند؟ فقط کباب یا….؟

   • یاسر گفت:

    دوست عزیز مهم نیست کی نوشته مهم اینه که چی نوشته. کیانی رفت سپاهان. اگر تراکتور رو به خاطر کیانی دوست داشتید میتونید طرفدار سپاهان بشید.

    • mehrdad گفت:

     یاشا حق سوز ددین
     حالا دوز یا غلط کیانی گدی ایشالا موفق اولار ولی تیراختوری یاپیشین
     منیم بو سایتلار دان خواهشیم وار کی بیر نظر سنجی گویالار خطیبی اوچون و اگر هوادارلار خطیبینن موافق اولسالار کی هچ ولی اگر یوخ زنوزی قانع الیاخ کی بیر ایری گزینه تاپاخ

  44. mehrdad گفت:

   یه زمانی دم از مالکیت می زدیم که ای کاش زنوزی بیاد و … حالا به تصمیمش خورده می گیریم
   من شخصا کیانی و ایرانپوریان و دوس داشتم از رفتنشون جدا ناراحتم ولی اینو خوب میدونم شخصی مثل زنوزی نمیاد خودشو پیش هوادار خراب کنه مطمنا مشکل کیانی و … پول نبوده چون زنوزی مشکل مالی نداره حال یا زنوزی دوست داره تیم نتیجه نگیره یا برعکس
   امیدوارم یه روز کیانی و ایرانپوریان به تیم برگردن ولی طبق نظر سنجی که در مورد مالکیت تراختور بوده و اکثر هوادارا با مالکیت زنوزی موافق بودن پس باید به تصمیماتش هم احترام بزاریم
   البته این نظر شخصی منه

  45. Toraj Traktorchi گفت:

   بحث کیانی با دیگر بازیکنان فرق دارد. قدمت کیانی ارزش بالای او را می رساند. یازده سال دوام یعنی ، بی حاشیه بودن و در خدمت تیم بودن و تعصب داشتن و غیرت… چه بسا بومی هایی که در بدترین شرایط و بسته شدن پنجره ها ساز جدایی کوک کردند و تراکتور را تنها گذاشتند. هواداران از داخل باشگاه اطلاع زیادی ندارند، که بعضی کارشکنان چه سناریوها که نمی نویسند و چه فیلم هایی که بازی نمی کنند، بازیکن را بازی می دهند تا در تیم دیگری بازی کند.
   اگر امثال خطیبی ها مصلحت تیم را تشخیص می دادند و اگر ارزش قدمت یک بازیکن را می دانستند هیچگاه به تیم ضربه نمی زدند. حتی بچه مدرسه ای هم می فهمد با رفتن کیانی ، ما ضرر کردیم. چرا خطیبی و مهاجری نمی فهمند؟ کجا طیبی و نقی زاده و … می توانند جای کیانی را پر کنند؟
   همه می دانیم که فصل قبل کیانی در بقا تراکتور چه نقشی داشت. کارشناسان چه نظری داشتند؟
   کسی که قدمت یک باشگاه را با فایل صوتی به باد می دهد. چه تضمینی هست که تراکتور را به بیراهه نبرد؟ ذهن توشاک را منحرف نکند و اذهان هواداران را مخدوش نسازد؟ سکوها را دو شقه نکند؟
   نباید به خطیبی اجازه جولان داده شود. زنوزی باید اقتدار عمل را بدست توشاک بدهد و کوچکترین اختیاراتی را به خطیبی و مهاجری در بحث فنی و غیره تفویض ننماید. و در صورت امکان هر دو نفر را از باشگاه بیرون کند.

  46. shahin گفت:

   برادرا؟ عزیزان و عاشقان بی چون و چرای تراختور؟؟؟ ما پیرو اتفاقاتی که بین کاپیتانمون و باشگاه(رسول خطیبی) افتاد حرف و حدیثهای زیادی گفتیم که بیشتر مربوط میشد به حرف خود کیانی (دوس نداری برو!!!؟) که اکثرمون بهش اتهام پول پرستی زدیم. همه حرفها زده شدو شنیدیم ولی …آیا کسی از ما اومد و پرسید که اصلا چرا یک شخصی(رسول خطیبی) هرچند با سمت فلان در باشگاه بیاد و از گفتمان تلفنی بین کیانی و خودش فایل صوتی ضبط کنه و بده دست مالک باشگاه !!!!؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟؟ بله چرا؟ آیا این بخاطر همین پول پرستی و خود شیرینی برای مالک باشگاه و ایجاد تفرقه بین ما و کاپیتان و پول پرست جلوه دادن مهدی کیانی نبوده؟ اگه این شخص(رسول خطیبی)دوس داشت کیانی بمونه چرا فیل صوتی درست میکنه؟ چرا کسی از ماها قبل اینکه به کاپیتانمون حمله کنه و اتهام بزنه فکر فکر نکرد که اصل اینکار چقدر زشت و کثیف و بی شرمانه بوده؟ ضبط گفتمان تلفنی… ! کاپیتان تیممون را به کثیفترین رفتار و اندیشه بشری فروختیم.به رسول خطیبی ها فروختیم که کثیفترین کار ممکن را علیه تیممون انجام داد و بدتر اینکه لقب بومی وبا غیرت رو بهش میچسبونیم. به قول دوستمون به رفتار کثیف کسی کاپیتانمونرو فروختیم که هیچ سمتی هم در باشگاه نداره واتفاقا کسی بوده که اوایل ورود تراختور به لیگ به بازی کردن در اصفهان را نسبت به تراختور ترجیه داد و گفت براش بزرگترین افتخاره که در تیمی مثل سپاهان بازی میکنه!! و اونوقت دیروز که کیانی رفت به سپاهان چه چیزی گفت!!؟ در کجا توپ زدن براش افتخار بود و افتخاره!!؟ فقط متاسفم برای خودمان عاشقان خون و دل خورده تیراختور


  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.