|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹ | کد خبر : 71367
 • پرینت

  آذرقلم: ظرفیت اقامت گردشگران نوروزی در آذربایجان شرقی از ۲۷ اسفند ۹۶ تا پایان تعطیلات نوروزی به ۴۶۶ هزار و ۴۴۰ نفر رسید، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با رشد ۴۰ درصدی همراه بود.

  آذرقلم: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی نتایج مطرح شده در نظرسنجی از گردشگران به شهر تبریز را تشریح کرد.

  به گزارش آذرقلم، “مرتضی آبدار” بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی ضمن تقدیر از تلاش‌های مستمر کمیته‌های یازده گانه ستاد خدمات سفر استان، با اشاره به نظرسنجی انجام گرفته در ایام نوروز، به شرح مختصری از نتایج به دست آمده پرداخت و اظهار داشت: با توجه به نتایج بدست آمده از نظرسنجی‌های ایام نوروز ۹۷، شاهد استقبال چشمگیر گردشگران از سفر به تبریز و استان آذربایجان شرقی بوده‌ایم، بطوریکه ظرفیت اقامت گردشگران نوروزی در آذربایجان شرقی از ۲۷ اسفند ۹۶ تا پایان تعطیلات نوروزی به ۴۶۶ هزار و ۴۴۰ نفر رسید، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با رشد ۴۰ درصدی همراه بود.

  وی در ادامه به برخی از نتایج مطرح شده در نظرسنجی از گردشگران اشاره کرد و گفت: طبق نتایج بدست آمده، مواردی چون کمبود تابلوهای اطلاع رسانی و علائم راهنمای گردشگری، کمبود سرویس بهداشتی، کافی نبودن فضاهای شاد و برنامه‌های تفریحی بخصوص برای کودکان و وضعیت نامناسب آسفالت در برخی محورهای مواصلاتی استان و سطح شهر تبریز، از جمله مهم‌ترین نقایصی بود که توسط گردشگران اعلام شده است.

  “فرشاد رستمی” سرپرست معاونت گردشگری استان در این جلسه با بیان اینکه در نوروز ۹۷ شاهد رشد ۴۰ درصدی آمار اقامتی گردشگران در مراکز اقامتی استان بوده ایم، ادامه داد: در راستای افزایش ظرفیت اقامتی در استان تهمیدات لازم  با صدور مجوزهای بوم گردی، مجتمع های رفاهی و خدماتی و ساماندهی خانه مسافر در سطح استان از سوی اداره کل اتخاذ شد، که این امر با استقبال گردشگران نوروزی روبه‌رو شد و رشد ۴۰ درصدی آمارهای اقامتی با ضریب ۸۵ درصدی اشغال مراکز اقامتی استان در نوروز ۹۷ را به همراه داشت.

  وی ادامه داد: در همین زمینه با تقویت ظرفیت‌های گردشگری شهرستان‌های استان در نوروز ۹۷، شاهد افزایش اقامت گردشگران نوروزی در سایر شهرستان‌ها از جمله جلفا (منطقه آزاد ارس)، مراغه و کلیبر پس از تبریز بودیم.

  رستمی، در ارتباط با استقبال گردشگران نوروزی از جاذبه‌های گردشگری آذربایجان، طی ایام نوروز ۹۷، اظهار کرد: با توجه به آمارهای احصا شده توسط ستاد اجرائی خدمات سفر استان، از تاریخ ۲۷ اسفند ماه سال گذشته تا پایان تعطیلات نوروزی، تعداد سه میلیون و ۴۷۲ هزار و ۸۳۵ نفر گردشگر از جاذبه های گردشگری استان بازدید به عمل آورده‌اند که نسبت به مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است.

 • برچسب ها : ,
 • نظرات کاربران در "رشد ۴۰ درصدی ظرفیت اقامت گردشگران نوروزی در آذربایجان شرقی"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.