|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸ | کد خبر : 71263
 • پرینت

  آذرقلم: بالاخره انتظارها به سر رسید و سورپرایز مالک جدید تراکتور رونمایی شد. پیرمرد ۶۹ ساله ولزی، با کارنامه ای درخشان در لیگ های معتبر اروپایی فرمان تراکتور را در دست خواهد گرفت.

  آذرقلم: بالاخره انتظارها به سر رسید و سورپرایز مالک جدید تراکتور رونمایی شد. پیرمرد ۶۹ ساله ولزی، با کارنامه ای درخشان در لیگ های معتبر اروپایی فرمان تراکتور را در دست خواهد گرفت.
  جان توشاک سرمربی اهل ولز که سابقه هدایت تیم های مطرحی چون رئال مادرید و دیپورتیو لاکرونیا و بشیکتاش و… را در کارنامه خود دارد، با عقد قراردادی سه ساله راهی تراکتور آذربایجان شد تا شاید آرزوی هواداران این تیم را برآورده سازد.
  محمدرضا زنوزی طبق وعده ای که در آغاز کار به هواداران تراکتور داده بود، پس از بررسی گزینه های مختلف ، دست آخر با  جان توشاک به توافق نهایی دست یافته و قرارداد همکاری امضا نمودند.

  جان توشاک متولد ۲۲ مارس ۱۹۴۹ و اهل ولز است. از باشگاه‌هایی که در آن به‌عنوان مهاجم بازی کرده است می‌توان به باشگاه فوتبال سوانزی سیتی، کاردیف سیتی و لیورپول انگلیس اشاره کرد. وی سابقه ۴۰ بازی در تیم ملی فوتبال ولز را در کارنامه دارد‌.
  جان توشاک در دوران بازیکنی با تیم کاردیف سیتی در جام حذفی فوتبال ولز صاحب ۳ عنوان قهرمانی در فصل‌های ۱۹۶۶–۶۷، ۱۹۶۷–۶۸، ۱۹۶۸–۶۹ شده است‌.

   سپس در تیم لیورپول در لیگ دسته اول فوتبال انگلستان ۳ عنوان قهرمانی در فصل‌های ۱۹۷۲–۷۳، ۱۹۷۵–۷۶، ۱۹۷۶–۷۷ را به دست آورده است‌.

   همچنین یک عنوان قهرمانی در جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۹۷۴ و قهرمانی در جام خیریه انگلستان در سال ۱۹۷۶ را تجربه کرده است.

   قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۷۷ و ۲ عنوان قهرمانی در لیگ اروپا در فصل‌های ۱۹۷۲، ۱۹۷۵ و قهرمانی در سوپر جام اروپا ۱۹۷۷ را می‌توان به کارنامه بازیگری این مربی صاحب‌نام افزود‌.

   این مربی پرافتخار در ۳ فصلی که به‌عنوان بازیکن و مربی در تیم سوانزی سیتی فعالیت داشت سه عنوان قهرمانی در جام حذفی فوتبال ولز در فصل‌های۸۱-۱۹۸۰، ۸۲-۱۹۸۱، ۸۳-۱۹۸۲ را به خود اختصاص داد‌.

   اما در سرمربیگری در تیم رئال سوسیداد اسپانیا موفق به کسب مقام قهرمانی در کوپا دل ری در سال ۸۷– ۱۹۸۶ شد و سپس در رئال مادرید موفق به کسب مقام قهرمانی در لا لیگا اسپانیا در فصل ۱۹۹۰-۸۹ شد و همچنین در دیگر تیم اسپانیایی یعنی دیپورتیوو لاکرونیا در سوپر جام فوتبال اسپانیا در سال ۱۹۹۵ به مقام قهرمانی رسید‌.

   قهرمانی در بشیکتاش ترکیه در جام حذفی فوتبال ترکیه در سال ۱۹۹۸–۹۷ یکی دیگر از افتخارات این مربی صاحب‌نام می‌باشد‌.

   قهرمانی در خزر لنکران جمهوری آذربایجان در سوپر جام فوتبال جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۳ نشان داد تا این مربی در هر کشوری می‌تواند موفق باشد‌.

   و درنهایت در تیم الوداد کازابلانکا مراکش در لیگ دسته اول فوتبال مراکش در فصل  ۲۰۱۵-۲۰۱۴ ویترین قهرمانی‌های این مربی را در قاره آفریقا تکمیل کرد‌.

  حال جان توشاک با تراکتورسازی می‌خواهد قهرمان لیگ برتر ایران و آسیا شود‌.

 • برچسب ها : , ,
 • نظرات کاربران در "پیرمرد ولزی هفتمین مربی خارجی تراکتور + تصاویر"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.