|

آخرین عناوین:
 • تاریخ انتشار خبر :چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۰ | کد خبر : 71232
 • پرینت

  آذرقلم: مجموعه باغشمال شهر تبریز دفترچه خاطرات ورزش شمالغرب کشور می باشد ، مجموعه ای که دهه ها پیش ساخته شده ولی با این وجود هنوز هم وقتی نامش می آید می توان ایستاد و به احترامش کلاه از سر برداشت.

  آذرقلم: مجموعه باغشمال شهر تبریز دفترچه خاطرات ورزش شمالغرب کشور می باشد ، مجموعه ای که دهه ها پیش ساخته شده ولی با این وجود هنوز هم وقتی نامش می آید می توان ایستاد و به احترامش کلاه از سر برداشت.
  به گزارش آذرقلم، این مجموعه چندین سالن و زمین قدیمی دارد و البته یکی – دو باب سالن ریز و درشت جدید که با تغییر کاربری ایجاد شده اند ؟ در این مطلب نمی خواهیم وارد جزئیات لزوم ساخت سالن در کنار سالنی دیگر شویم و اساساً وقتی سالنی با آن عظمت بنا نهاده شده بهترین حالت این است که نواقصش برطرف شوند ؟ کاری که اخیراً با یک تلنگر و یک کسب میزبانی محقق گردید.

  ابتدا این که باید از حضور و منشا خدمت قرار گرفتن مهندس عطا شرفشاهی به عنوان یک انتخاب اصلح یاد کنیم ؟

  او معاون فنی و مهندسی اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی است که نماد یک تخصص و تعهد هم سو به شمار می آید ، وی مهندس عمران از دانشگاه مسکوست و در کنار این تخصص ساختمان سازی باید از فعالیت های حرفه ای او در عرصه ورزش بسکتبال و چند رشته دیگر نیز یاد کنیم که مصداق یک انتخاب اصلح برای امور ساختمانی یک نهاد متولی ورزش می باشد.
  اما میزبانی تبریز برای مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در بخش پسران زمینه و استارت اولیه لزوم بازسازی و تجهیز سالن های اصلی باغشمال را زد و بعد از قبول این میزبانی بود که مسئولان به فکر استارت کار افتادند.
  در ابتدا حجم کار بیشتر در سالن اقدمی و کمتر در پورشریفی بنظر می رسید اما حجم تغییراتی که در دو سالن عملیاتی شده است به میزان بالایی می باشد و به واقع باید چنین بگوییم که علاقمندان ورزش های سالنی فوتسال ، والیبال و بسکتبال و ورزشکاران این رشته ها از دیدن میزان تغییرات در سالن های اقدمی و پورشریفی شگفت زده خواهند شد.
  سالن پورشریفی حالا صاحب یک کفپوش استاندارد و روز دنیا می باشد که به عنوان سومین سالن در ایران برای آن نصب گردید ، سیستم نور ال ای دی در کنار شکیل بودن مقوله هایی با ارتقا میزان لوکس و کاهش مصرف برق را محقق کرده است و البته بهینه سازی سیستم صوتی ، رنگ آمیزی دیوارها ، تغییر نرده های کنار زمین ، اصلاح جایگاه های خبری و VIP نیز در سالن پورشریفی اجرایی می شود.
  در سالن اقدمی حجم کار و تغییرات گسترده می باشد . این سالن نه تنها از بابت بازسازی مورد مرمت اساسی قرار گرفته بلکه از حیث گسترش عرصه زمین و تغییر کفپوش ، بازسازی کلی رختکن ها ، سرویس ها و حتی نمای بیرونی نیز با تغییرات گسترده ای روبرو بوده به گونه ای که در زمان بازدید از روند تخریب اولیه کسی باور نمی کرد این سالن در زمان مقرر به بهره برداری نزدیک شود اما سطح وسیعی از بازسازی که نیازمند حداقل ۳ ماه زمان بود در یک سوم از تایم فوق یعنی ۳۰ روزه اجرایی گردیده است.
  اما تلنگری که باعث موافقت مدیر کل اداره ورزش و جوانان در خصوص تامین بودجه بازسازی سالن ها بود نیز در نوع خود جالب می باشد ؟
  معاون فنی و مهندسی اداره ورزش و جوانان آذر بایجانشرقی در این خصوص می گوید : برای تخصیص بودجه جهت اجرای این پروژه منهای موضوع میزبانی رقابت ها که امری استانی و حتی قاره ای به شمار می آید و در راستای عنوان تبریز ۲۰۱۸ می باشد ، اما باید از موفقیت بسکتبال در سوپرلیگ ایران نیز یاد کنیم.
  عطا شرفشاهی می افزاید : آقای بهتاج شخصاً به بنده گفت که بهینه سازی سالن ها به نوعی ناشی از تاثیر مثبت قهرمانی تیم بسکتبال شهرداری در ایران می باشد ، موضوعی که لزوم بهینه سازی اماکن سالنی در راه پیشرفت این ورزش را ضروری و مهم می نماید.

 • برچسب ها :
 • نظرات کاربران در "بازسازی و تجهیز سالن های اقدمی، پورشریفی و باغشمال تبریز برای مسابقات والیبال پسران آسیا"
  Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.